ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.deepr.nl
ProgressCommunications.euINFLUX PRProgressCommunications.eu

Volg ook via:
Datum: (21 jaar en 46 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Whizpr

EMC versterkt marktleiderschap in externe opslagsystemen

Nieuwegein, 6 juni 2005 - EMC, wereldwijd marktleider in informatieopslag en -beheer, heeft zijn marktaandeel in externe opslagsystemen vergroot in de eerste drie maanden van 2005 in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Het was het zevende opeenvolgende kwartaal waarin EMC zijn voorsprong als de nummer één in externe opslagsystemen vergrootte. Dat blijkt uit een nieuw rapport van marktonderzoeksbureau IDC op basis van wereldwijde omzetcijfers.

Ten opzichte van de eerste drie maanden van 2004 won EMC in het eerste kwartaal van dit jaar meer marktaandeel dan de nummers twee (Hewlett-Packard), drie (IBM) en vier (Hitachi) van de markt voor externe opslagsystemen. Volgens het IDC-rapport was EMC in de eerste drie maanden van 2005 ook de nummer één in alle belangrijke segmenten van de markt voor externe opslagsystemen, inclusief externe RAID (redundant array of independent disks), netwerkopslag, Open/iSCSI SAN (storage area network) en NAS (network attached storage).

Cijfers
In het eerste kwartaal was EMC de nummer één in omzet uit externe opslagsystemen met een aandeel van 21,4%. De onderneming vergrootte zijn voorsprong in omzetaandeel op Hewlett-Packard, IBM, Hitachi en Sun Microsystems. Volgens IDC versterkte EMC ook zijn koppositie in externe RAID-opslag tot een aandeel van 23,1%. In netwerkopslag - waartoe Fibre Channel SAN's, iSCSI SAN's en NAS behoren - groeide marktleider EMC verder tot 29% omzetaandeel. EMC was in de eerste drie maanden van dit jaar tevens de leider in de markt van Open/iSCSI SAN met 26,7% omzetaandeel. In het NAS-segment heroverde EMC met 37,9% omzetaandeel de eerste plaats op Network Appliance.

West-Europa
Volgens IDC was EMC met 31,7% omzetaandeel de nummer één in omzet uit externe RAID-opslagsystemen in de Verenigde Staten tijdens het eerste kwartaal. Ook in West-Europa was EMC met een omzetaandeel van 22,9% de nummer één in de markt van externe RAID-opslagsystemen, waarin het vorig jaar de leiderschapspositie veroverde. In Zuidoost-Azië heroverde EMC de leiding in externe RAID op Hewlett-Packard met een omzetaandeel van 23,9% voor het eerste kwartaal.

"Met ons brede aanbod opslagplatformen, -software en -diensten blijven we ons leiderschap vergroten", zegt Frans Rahms, algemeen directeur van EMC Nederland. "Zeven opeenvolgende kwartalen waarin we onze voorsprong als koploper in externe schijfopslag vergroten, zijn te danken aan onze strategie, onze prestaties en onze focus op ILM (information lifecycle management) voor onze klanten."

Het rapport 'IDC's Worldwide Quarterly Disk Storage Systems Tracker, June 2005' vergelijkt de omzetten en de marktaandelen van het eerste kwartaal van 2005 met de omzetten en de marktaandelen uit de eerste drie maanden van vorig jaar. Het rapport brengt voor de EMC-marktaandelen alleen de omzet uit opslagsystemen die de EMC-merknaam dragen in rekening. De omzet uit EMC-systemen die door EMC-partners - zoals Dell, Fujitsu-Siemens en Samsung - met een andere merknaam verkocht worden, werd niet meegerekend bij de EMC-omzet voor de becijfering van de marktaandelen.

Over EMC
EMC is de belangrijkste producent van producten, diensten en oplossingen voor informatieopslag. Het bedrijf levert geautomatiseerde opslagnetwerken voor alle types ondernemingen, die daarmee hun informatie optimaal en tegen de laagste kosten kunnen gebruiken gedurende de volledige levenscyclus ervan. Meer info op www.emc2.nl en www.emc.com.

Voor meer informatie:

EMC
Angelique van der Kroft, marketingmanager
T +31 (0)30 630 50 00
E VanderKroft_Angelique@emc.com

Contact voor journalisten
Bennis Porter Novelli
Remco Plettenberg
T +31 (0)20 543 76 00
E rplettenberg@bennispn.nl


Verstreken tijd: 21 jaar en 46 dagen
PR contact  

Logo Whizpr
Dell EMC contact  

+31 (0)30 630 50 00
www.dellemc.com/nl-nl

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo BusinessCom
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Whizpr
Logo Databricks
Logo KnowBe4
Logo Fujitsu Nederland
Logo NIRPA
Logo Onguard
Logo SureSync
Logo Red Hat
Logo HCC
Logo Xebia
Logo Unit4
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion
Logo Schneider Electric
Logo Proofpoint
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103962 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17607 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
www.whizpr.nlProgressCommunications.euProgressCommunications.eu