Woerden, 28 april 2005 – De contactcenter-branche heeft gezamenlijk 115.000 euro voor het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) opgehaald. In de strijd om de Plantronics Telesales Team Trophy hebben de veertien aan de wedstrijd deelnemende telemarketing bureaus nieuwe donateurs voor de Kankerbestrijding geworven. Winnaar van de wedstrijd is Direct Dial.
Direct Dial heeft de meeste nieuwe leden voor het Kankerfonds geworven en dus het meeste geld ingezameld. Tijdens het Telecommerce Gala in Utrecht ontving de winnaar de Plantronics Telesales Trophy (PTTT) uit handen van Ton Hanselaar directeur van het KWF. Direct Dial werd gevolgd door de winnaar van vorig jaar, het bureau Leenart & Heemskerk (zilver) en The fundraising Company (brons).
De PTTT is een prijs voor het beste outbound-klantcontact van telemarketingbureaus. Voor deze onafhankelijke wedstrijd in de contactcenter-branche bellen contactcenters om geld binnen te halen voor een goed doel. Dit jaar is dat KWF Kankerbestrijding. De opzet van de PTTT is eenvoudig. Ieder bureau stelt een eigen belscript op dat aan de jury wordt voorgelegd. Daarna krijgen alle bureaus duizend willekeurige namen met telefoonnummers die beschikbaar zijn gesteld door het goede doel zelf. En dan begint het bellen. Het bijzondere aan de werving is dat het niet om eenmalige donaties gaat, maar om het binnenhalen van vaste lidmaatschappen. De Kankerbestrijding heeft er door de actie van de telemarketingbureaus dus een substantieel aantal leden bij gekregen. Uit voorgaande jaren blijkt dat het meestal gaat om langlopende lidmaatschappen.
Naast de Plantronics Telesales Team Trophy zijn tijdens de Gala-avond ook de Nationale Contact Center Awards en de Contact Center Promotion Award uitgereikt.
De cheque van 115.000 euro wordt uitgereikt aan KWF Kankerbestrijding.
------------------------
Een foto op hoge resolutie is opvraagbaar bij tcd(at)whizpr.nl
Over KWF Kankerbestrijding:
KWF Kankerbestrijding voert al 55 jaar strijd tegen kanker en is de grootste medefinancier van het kankeronderzoek in ons land (in 2003 47,7 miljoen euro). Financiering van kankeronderzoek en opleiding is en blijft het belangrijkste voor KWF Kankerbestrijding. Het Kankerfonds is een volksbeweging tegen kanker. Met 658.000 donateurs en loterijdeelnemers, 120.000 vrijwilligers en 100 medewerkers. Ruim 1 op de 3 mensen in Nederland krijgt ooit kanker. Daarom strijdt KWF Kankerbestrijding voor minder kanker, meer kans op genezing en betere kwaliteit van leven voor mensen met kanker en hun naasten. Die strijd helpt. Bij de oprichting in 1949 was slechts 25% van de kankerpatiënten 5 jaar na de diagnose nog in leven; nu is dat gestegen tot gemiddeld 50%, afhankelijk van de soort kanker en stadium bij ontdekking.
Over BBP:
TCD2005 is onderdeel van Telecommerce Community voor direct communications, customer service en relationship management. De Community informeert professionals op het gebied van marketing, klantcontact en relatiemanagement. De Telecommerce Community is een activiteit van BBP (Beerens Business Press) BV uit Woerden, een mediaonafhankelijke business-to-business uitgeverij, gespecialiseerd in het realiseren van print-, digitale en live media en events. De TCD is in vijf jaar tijd uitgegroeid tot het grootste evenement in de Benelux voor klantcontact en relatiemanagement. Al veertien branche-organisaties hebben hun medewerking voor TCD2005 toegezegd, te weten BVA, CCMA, CRM Genootschap, De Meter, DDMA, EMMA-nl, IAB, IDMK, IPAN, PIM, Thuiswinkel.org, VCN, VEA en WGCC.
www.bbp.net
Voor meer informatie:
BBP / Telecommerce Community
Paul Petermeijer
p.petermeijer(at)bbp.net
0348 41 53 05
Whizpr
Mirjam Hulsebos
tcd(at)whizpr.nl
0317 410 483