ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlwww.deepr.nlINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (21 jaar en 165 dagen geleden)
Bedrijf:

AMD blij met Duitse keuze voor meer concurrentie bij IT-aanbesteding

Aanpassing volgt eerdere stappen van EU-leden ter bevordering van concurrentie en kostenbesparing

Milano, Dresden, 20 december 2004 - AMD (NYSE: AMD) is erg blij met de wijziging van het inkoopbeleid die de Duitse regering heeft doorgevoerd. De Duitse aanpassing volgt op eerdere stappen van andere Europese landen om te komen tot meer concurrentie bij de IT-inkoop door de overheid. Nadat AMD in oktober 2003 een formele klacht indiende bij de Europese Commissie inzake de voorkeursbehandeling ten aanzien van één specifiek merk microprocessor bij openbare aanbestedingen, hebben diverse Europese landen hun richtlijnen voor openbare aanbestedingen herzien.

Afgelopen week heeft de Bondsregering op de website van het Bundesministerium für Wirtschaft und Arbeit een aantal specifieke richtlijnen gepubliceerd ten aanzien van inkoop. Het document stelt dat “de Duitse en Europese wetgeving het noemen van merknamen verbiedt bij beschrijvingen van het vereiste prestatieniveau.” Het document vervolgt met “het noemen van een specifieke merknaam ( bijvoorbeeld in de context van de levering van een computer met een processor van het merk xy) is altijd illegaal.” Het waarschuwt ook tegen het opnemen van een minimale kloksnelheid in de vereisten omdat “frequentie maar één van de relevante criteria is die met elkaar de prestaties van een microprocessor bepalen.”

De Duitse aankondiging volgt op vergelijkbare aanpassingen door de autoriteiten in Italië, Zweden, België en Frankrijk. De vijf EU-landen willen hun toekomstige aanbestedingen baseren op objectieve criteria om het gewenste prestatieniveau van een PC of server vast te leggen. Hierdoor kunnen leveranciers meedingen met configuraties zonder dat zij vooraf gedwongen zijn met één bepaald merk te werken. Het Duitse document geeft als voorbeeld van een legale omschrijving: “Een PC met een X86 microprocessor met een minimum prestatie van X op benchmark X1 of Y op benchmark Y1.” De Italiaanse inkooporganisatie CNIPA is nog verder gegaan en heeft specifiek gekozen voor Sysmark 2004 als maatstaf voor de beoordeling van desktop-systemen.

In een vergelijkbare actie heeft Ruslands onderminister voor Economie en Handel, Andrei Sharonov eveneens uitgesproken richtlijnen doen uitgaan voor het leveranciersneutraal inkopen van computers binnen de Russische Federatie.

"Wij zijn grote voorstanders van elke beslissing die de open concurrentie bij overheidsaanbestedingen bevordert. Iedereen heeft baat bij het openstellen van de openbare inkoop voor meer gekwalificeerde leveranciers. Het is al té lang dat één microprocessor-leverancier een voorkeursbehandeling heeft gekregen. Dit gaat ten kosten van de concurrentie en verhoogt onnodig de kosten voor de overheid, en uiteindelijk de belastingbetaler. AMD is eveneens een groot voorstander van het gebruik van onafhankelijke op applicaties gebaseerde benchmarks als de beste manier om het prestatievermogen van desktops, notebooks, workstations en servers te bepalen”, aldus Giuliano Meroni, Corporate Vice President, Sales and Marketing voor AMD in Europa.

Meroni wijst op een recent rapport van de Europese Commissie waarin staat dat "bestaande EU public procurement Directives de internationale concurrentie heeft bevorderd en de kosten voor de overhead met circa 30% heeft doen afnemen… Er bestaat daarnaast nog voldoende ruimte  om de inkoopmarkten verder te openen en zo kosten te verlagen evenals de kans op corruptie en begunstiging.”

De Europese Commissie, het Directoraat Generaal voor de Interne Markt, vervolgt haar onderzoek met betrekking tot het al dan niet discrimineren bij de openbare aanbesteding van IT-hardware.

-------------------------

Over AMD
AMD (NYSE: AMD) is wereldwijd leverancier van integrated circuits (Flash Memory), onder andere toepasbaar in mobiele telefoons, en leverancier van processoren voor desktop-pc’s, workstations, servers en notebooks. De producten worden gefabriceerd in Europa, de Verenigde Staten, Japan en Azië. AMD, opgericht in 1969, is een Fortune 500- en Standard & Poors 500-bedrijf. Het hoofdkantoor bevindt zich in Sunnyvale, Californië. Voor meer informatie: www.amd.com.              

Voor meer informatie:

AMD
Anne Salin
Telefoon: +33 616 753 836
E-mail: anne.salin(at)amd.com         
 
Whizpr
Winnie Silvertand
Telefoon: +31 (0)317 410 483
E-mail: amd(at)whizpr.nl 

Appendix


Verstreken tijd: 21 jaar en 165 dagen
AMD contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo DNA Services B.V.
Logo Victoria ID
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Lucid Software
Logo Palo Alto Networks
Logo Web Wings
Logo Exact
Logo Fujitsu Nederland
Logo Zscaler
Logo Trend Micro
Logo Proofpoint
Logo Amazon Web Services
Logo KnowBe4
Logo LANCOM Systems
Logo TOPdesk
Logo HeadFirst Group
Logo Milgro
Logo Veeam Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103644 persberichten
7030 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17401 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl