ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlINFLUX PRINFLUX PR

x.com/ictberichten
Datum: (22 jaar en 151 dagen geleden)

ITcommercie CRM-onderzoek 2004

Structurele klantendiscrimintatie in zwang bij Nederlandse bedrijven

Doetinchem, 7 oktober 2004 Een kwart van de Nederlandse bedrijven zegt de eigen klanten te discrimineren. Van deze groep discriminerende bedrijven - een bewust gekozen term om te kijken of bedrijven verschillende klantgroepen ook daadwerkelijk anders benaderen -  zegt dertien procent dit ook structureel te doen. Vorig jaar was dit percentage slechts vijf procent. Dit blijkt uit het jaarlijkse ITcommercie CRM-onderzoek van vakblad ITcommercie naar de toepassing van Customer Relationship Management (CRM) onder vierhonderd Nederlandse bedrijven.

Dit jaar is het onderzoek voor de vierde maal uitgevoerd onder bedrijven in de sectoren industrie, financiële dienstverlening, telecom- & nutsbedrijven en Professional Services

De toepassing van CRM door Nederlandse bedrijven toont dit jaar een grillig beeld. Aan de ene kant zijn er meer bedrijven die verschillende klantsegmenten structureel anders benaderen, maar aan de andere kant is het indelen van die klanten in formele segmenten weer gedaald naar het niveau van 2001 toen ITcommercie voor het eerst de toepassing van CRM in Nederland in kaart bracht. Ook het registreren van klantcontacten om deze zo inzichtelijk te maken voor collega's, een ander belangrijk aspect voor het toepassen van CRM, loopt terug in vergelijking met het onderzoek van vorig jaar. Als doelstelling voor het toepassen van CRM blijken herhaalaankoop, efficiencyverbetering en het werven van nieuwe klanten nog steeds het hoogst te scoren. Creatief omgaan met bestaande klanten door cross-, up- of deepselling toe te passen, gebeurt slechts marginaal.

Om de CRM-doelstellingen te realiseren heeft een kwart van de Nederlandse bedrijven plannen om het komend jaar te gaan investeren in een standaard softwarepakket voor CRM. Ruim eenderde van de bedrijven heeft de afgelopen twaalf maanden ook al geïnvesteerd in CRM-software, waarbij de investeringen hoger zijn uitgevallen dan vorig jaar werd voorspeld. 

Over het ITcommercie CRM-onderzoek
Het ITcommercie CRM-onderzoek is het grootste jaarlijkse onderzoek naar de toepassing van hulpmiddelen voor relatiebeheer in Nederland. Door middel van telefonische enquêtes zijn vierhonderd managers, verantwoordelijk voor marketing, sales, customer service of IT, ondervraagd door het onafhankelijke marktonderzoeksbureau Magis Marktonderzoek. Het onderzoek werd mede mogelijk gemaakt door het Centrum voor Kennis Communicatie (CKC).

De resultaten van het onderzoek zijn in rapportvorm beschikbaar in twee edities; een executive report (à EUR 250,-) met de belangrijkste conclusies, en een uitgebreid rapport (à EUR 1.250,-) met alle tabellen onderverdeeld naar branche, bedrijfsomvang en functie. Beide rapporten zijn te bestellen via itcommercie@reedbusiness.nl

Over ITcommercie
Het vakblad ITcommercie is dé autoriteit op het gebied van innovatieve marketing, sales en service die Nederlandse commerciële managers  in staat stelt met de juiste informatie de beste beslissingen te nemen om de concurrentie voor te blijven in het opzetten en uitbouwen van winstgevende klantrelaties. ITcommercie, dit jaar in z'n vierde jaargang, verschijnt zes maal en wordt uitgegeven door Reed Business Information.

Zie ook www.itcommercie.nl


Verstreken tijd: 22 jaar en 151 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Palo Alto Networks
Logo Schneider Electric
Logo Xebia
Logo Trend Micro
Logo Veeam Software
Logo Descartes
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo Amazon Web Services
Logo Furore Conclusion
Logo Zscaler
Logo Anker Innovations
Logo Vertiv
Logo Wuunder
Logo Graduate Ventures
Logo HeadFirst Group
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103478 persberichten
7019 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17287 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.deepr.nlwww.marcommit.nl
INFLUX PRwww.deepr.nlwww.deepr.nl