www.marcommit.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (22 jaar en 27 dagen geleden)

Subsidies en fiscale regelingen leiden tot innovaties

Mix van specifieke subsidies en fiscale regelingen leidt tot succesvolle innovaties

De mix van specifieke subsidie-instrumenten en fiscale regelingen leidt tot succesvolle innovaties. Driekwart van de risicovolle onderzoeksprojecten die het Ministerie van Economische Zaken via het agentschap Senter met specifieke subsidies en advies ondersteunt is succesvol. Ze leiden tot nieuwe kennis en nieuwe producten. Ook een fiscale regeling zoals de WBSO werkt goed; het levert werkgelegenheid en innovaties op.

Nederlandse bedrijven innoveren volop in nationale en internationale projecten en dragen daarmee bij aan de economische ontwikkeling. Alleen al met steun van Senter voerden 14.000 bedrijven in 2003 een innovatief project uit. Dit blijkt uit het jaarverslag 2003 van Senter dat minister Brinkhorst vandaag naar de Tweede Kamer stuurt.

Grootste deel van 1,2 miljard gaat naar MKB In 2003 keerde Senter in totaal 1,2 miljard euro uit aan bedrijven en kennisinstellingen voor projecten rond innovatie, export, milieu en energie, via stimuleringsmaatregelen van verschillende ministeries. De uitvoeringskosten van Senter bedroegen 4,4 procent.

Tweederde van de toegekende EUR 1,2 miljard kwam ten goede aan het MKB.
Daarnaast blijkt dat vooral jonge bedrijven een impuls via Senter hebben gekregen. Bijna een kwart van de projecten komt van bedrijven die nog geen vijf jaar bestaan. De bedrijven werken op markten die voor Nederland essentieel zijn zoals machine- en apparatenbouw, chemie, voeding, ICT, energievoorziening en zakelijke diensten zoals ingenieursbureau's.
 
Fiscale regelingen én andere instrumenten Innovatief Nederland is gebaat bij een mix van generieke fiscale ondersteuning en subsidies die gericht zijn op specifieke thema's of samenwerkingsvormen. Senter voert fiscale regelingen uit zoals de Wet Bevordering Speur- en Ontwikkelingswerk (WBSO) en de Energie Investerings Aftrek (EIA). Deze twee regelingen zijn goed voor ruim de helft van het budget van Senter(56 procent). Daarnaast stimuleert Senter innovatie met specifieke regelingen en programma's zoals de Innovatiesubsidie Samenwerkingsprojecten en Innovatiegerichte Onderzoekprogramma's o.m.op het gebied van genomics en precisietechnologie. Senter organiseert ook bijna dagelijks netwerkbijeenkomsten waar bedrijven met elkaar en met kennisinstellingen contacten leggen en tot samenwerking komen.

Terugdringen energiegebruik en broeikasgassen Op energie- en milieugebied stimuleert Senter de verlaging van de uitstoot van broeikasgassen en de toepassing van nieuwe technologieën waarmee energie bespaard word. Die projecten kunnen, naast het leveren van een bijdrage aan duurzaamheid, goed zijn voor de omzet; bij het EET-programma verwachten de meeste bedrijven dat ze met de resultaten tientallen miljoenen extra omzet per jaar zullen maken en sommige zelfs nog meer.

Noot voor de redactie
Voor meer informatie over het jaarverslag kunt u contact opnemen met Ludo Korteman communicatieadviseur van SenterNovem telefoon (070) 37 35 423 of met Luuc van Zijp perswoordvoerder van het Ministerie van Economische Zaken (070) 37 96 117.


Verstreken tijd: 22 jaar en 27 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
Logo KnowBe4
Logo HeadFirst Group
Logo Deel
Logo Nutanix
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Mollie
Logo ZAMKO
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion Experience
Logo Bechtle Groep Nederland
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103924 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17593 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlwww.deepr.nlINFLUX PR