Bergen op Zoom, 31 maart 2004 – Beveiliging, draadloze telecommunicatie en outsourcing hebben het grootste groeipotentieel in the technologiemarkt in de komende 12 maanden. Dit blijkt uit een onderzoek van Eurocom Worldwide, in samenwerking met haar Nederlandse partner EMG. Het onderzoek is gedaan onder bijna 200 managers van IT-bedrijven in 16 landen waaronder Nederland.
Andere sectoren die hoog scoren als eerste keus voor groeipotentieel onder de respondenten zijn Customer Relationship Management (CRM), e-commerce en General Packet Radio Service (GPRS) applicaties. En hoewel dataopslag niet hoog scoort in de eerste keus van de respondenten, neemt het wel een prominente plaats in bij de tweede en derde keuzes.
Als je de eerste, tweede en derde keuzes samen bekijkt, staat IT beveiliging duidelijk bovenaan de lijst. “Door de recente virusuitbraken staat security weer hoog op de agenda, ook in de boardroom, en beveiligingsprojecten hebben dan ook prioriteit”, licht Cora Zaaijer van EMG toe, de Nederlandse partner van Eurocom.
e-Commerce en web services staan ook weer in de top tien. Dit zou kunnen duiden op een comeback na de duidelijke terugval in internetinvesteringen na de dot.com boom. Nu de hype voorbij is, worden web-based technologieën weer serieus genomen.
Het onderzoek wijst ook uit dat het herstel in de IT-markt in het tweede en derde kwartaal van 2004 zal inzetten, en in sommige sectoren al begonnen is. Bijna 50% van de ondervraagden verwacht herstel van de IT-markt in het tweede (27%) of derde (20%) kwartaal van dit jaar. Eén op drie ondervraagden meent dat herstel al begonnen is.
Markten met het grootste groeipotentieel
(bron: Eurocom Worldwide)
| |
Eerste keus |
Tweede keus |
Derde keus |
| IT Security |
17% |
20% |
14% |
| Wireless comms |
20% |
10% |
19% |
| Outsourcing |
21% |
15% |
11% |
| Storage |
2% |
11% |
11% |
| CRM |
10% |
5% |
7% |
| e-Commerce |
7% |
8% |
3% |
| Web services |
3% |
7% |
7% |
| Mobile commerce |
2% |
7% |
6% |
| Picture messaging |
2% |
5% |
6% |
| GPRS Apps |
6% |
2% |
3% |
| 3G Apps |
3% |
0,5% |
4% |
| Web native ASPs |
2% |
4% |
2% |
| MP3 |
1% |
1% |
2% |
| Anders |
3% |
4% |
5% |
Over Eurocom PR Worldwide
Eurocom Worldwide is een groep public relations bureaus gespecialiseerd in business to business communicatie voor technologiebedrijven. Eurocom heeft een wereldwijd netwerk van kantoren op 50 locaties in 37 landen met 400 medewerkers en werkend voor meer dan 500 klanten. Eurocom is het vijfde onafhankelijke PR netwerk in Europa (bron: PR Week UK 2003) en het enige netwerk volledig gefocust op IT. Eurocom heeft special internationale teams van specialisten in analisten relaties en sociale bedrijfsverantwoordelijkheid. Meer informatie vindt u op www.eurocompr.com of door te bellen met 0164 317037 of per email czaaijer@emg.nl
Over EMG
De European Marketing Group (EMG) bestaat sinds 1991 en levert PR en marketing diensten aan internationale b2b bedrijven. EMG heeft ruime ervaring in de kunststof, chemische, industriële en IT markten en onder haar Europese klanten bevinden zich General Electric (Advanced Materials), Honeywell, Eastman Chemicals en DSM. Daarnaast verzorgt EMG de Benelux PR programma’s voor IT-klanten Attachmate, Caselogic, Connected, Mantas en Stonesoft. Bij EMG werken momenteel 30 mensen, en het bedrijf werkt samen met partners in Europa, de US en Azië.
Contactpersoon EMG:
Cora Zaaijer
The European Marketing Group
Tel.: +31 164 317037
E-mail: czaaijer@emg.nl
Dit persbericht kunt u downloaden van www.PressReleaseFinder.com