ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euINFLUX PRwww.deepr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (23 jaar en 170 dagen geleden)
Bedrijf:

De TOP 10 van meest gedetecteerde virussen door de Panda ActiveScan in oktober

Bugbear.B aan de leiding met het hoogst aantal incidenten in oktober.

Volgens de data verzameld door Panda ActiveScan – de gratis online scanner van Panda Software – blijft Bugbear.B de lijst van gevaarlijke codes aanvoeren.

In september, was de worm verantwoordelijk voor 5% van de gedetecteerde infecties. In oktober steeg dit percentage naar meer dan 7%. Deze stijging kan zonder twijfel verklaard worden door het specifieke karakter van Bugbear.B. Door het uitbuiten van een zwakheid in Internet Explorer verstuurt deze worm zich automatisch naar zoveel mogelijk e-mail adressen waardoor het dus zeer snel, veel computers infecteert.

Bugbear.B wordt op de voet gevolgd door Gibe.C, die in iets meer dan 7% de boosdoener was. Deze worm verspreidt zich via een e-mail bericht dat het uitzicht heeft van een Microsoft website waarbij gebruikers misleid worden en denken dat het hier over een security patch gaat.

Op de derde plaats vinden we Blaster, die voor iets minder dan 6% van de incidenten verantwoordelijk was. Het feit dat deze worm zichzelf direct verspreidt via het Internet en gebruik maakt van de Windows zwakheid RPC DCOM, laat toe dat Blaster continue onbeschermde computers infecteert. 

Parite.B moet genoegen nemen met de 4de plaats met iets meer dan 5% van de incidenten. Dit virus verspreidt zichzelf zowel via de klassieke weg zoals CD-ROMs, Internet downloads en e-mail als via lokale netwerken.

Op de 5de en 6de plaats vinden we Klez.I, en PSW.Bugbear.B met respectievelijk 4.5% en 3.5%. 

Twee varianten van de Blaster worm, Blaster.E en Blaster.C, komen op de 7de en 8ste plaats met iets meer dan 3% van de incidenten. De lijst wordt tenslotte afgesloten door Nachi.A en EnerKaz.

Uit de verzamelde data van vorige maand kunnen we concluderen dat  veel computergebruikers de security patches van Microsoft nog niet toegepast hebben. 8 gevaarlijke codes op 10 maken immers gebruik van lekken of zwakheden in softwaretoepassingen. Het eerste virus in de lijst die geen gebruik maakt van deze zwakheden is Parite.B op de 4de plaats en Enerkaz op de 10de plaats.

      Virus top 10 Europa     % frequentie
    
      W32/Bugbear.B 7.14
    
      W32/Gibe.C.worm 7.02
    
      W32/Blaster 5.95
    
      W32/Parite.B 5.17
    
      W32/Klez.I 4.53
    
      Trj/PSW.Bugbear.B 3.63
    
      W32/Blaster.E 3.20
    
      W32/Blaster.C 3.17
    
      W32/Nachi.A 2.58
    
      W32/EnerKaz 2.55
      

Nieuw is deze maand de virus top 10 verzameld door Panda ActiveScan voor België en Nederland afzonderlijk !!

      Virus top 10 Nederland   % frequentie
     Virus top 10 België   % frequentie
    
      W32/Gibe.C.worm 11.78
     W32/Bugbear.B 14.37
    
      W32/Parite.B 7.49
     W32/Sober.A.worm 13.15
    
      W32/Blaster 5.06
     W32/Gibe.C.worm 10.13
    
      W32/EnerKaz 5.06
     Trj/PSW.Bugbear.B 6.93
    
      W32/Dumaru 3.97
     W32/Dumaru 5.2
    
      W32/Bugbear.B 3.78
     W32/Parite.B 5.2
    
      W32/Bugbear 3.39
     W32/Bugbear.B.Dam 4.23
    
      W32/Blaster.C 2.56
     Trj/JS.NoClose 3.59
    
      W32/Klez.I 2.18
     W32/EnerKaz 3.4
    
      Trj/Hotkeys 2.05
     W32/Blaster 2.57

Om zoveel mogelijk mensen te helpen hun computer virusvrij te houden, biedt Panda Software de Panda ActiveScan aan op http://www.pandasoftware.com/. Webmasters die de ActiveScan op hun website willen plaatsen kunnen de html code gratis downloaden vanaf http://www.pandasoftware.com/partners/webmasters/.

Voor info over deze en andere virussen, kijk op: http://www.pandasoftware.com/virus_info/encyclopedia.

Voor meer informatie :

Deborah Dupaix
Marketing & Communicatie
d.dupaix@pandasoftware.be


Verstreken tijd: 23 jaar en 170 dagen
Panda Security contact  

+31 183 69 90 20
www.pandasecurity.com

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo PocketBook
Logo NTT DATA
Logo OneXillium
Logo myBrand
Logo Klearly
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Schneider Electric
Logo Reverse IT
Logo KnowBe4
Logo Zendure
Logo EPAM Systems
Logo Proofpoint
Logo Graduate Ventures
Logo Schneider Electric
Logo HCC
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103518 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17320 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euINFLUX PRINFLUX PR