www.marcommit.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euINFLUX PRINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (23 jaar en 115 dagen geleden)

Online klanten verstrikt in het Net

webwinkels dreigen miljoenen in kerstomzet te verliezen door inefficiënte zoek- en navigatiesoftware

21 oktober 2003 – Uit een analyse van meer dan 500.000 bezoeken aan webwinkels in Nederland en de rest van Europa, blijkt dat bezoekers in minder dan de helft van de gevallen kunnen vinden waarnaar ze op zoek zijn. Met nog 65 dagen te gaan tot Kerstmis is dit slecht nieuws voor de bedrijven die hoge verwachtingen hebben van hun online verkopen in deze periode.

Fredhopper, leverancier van een nieuw soort zoek- en navigatiesoftware, analyseerde de bezoek- en verkoopgegevens van webwinkels. Wanneer klanten niet kunnen vinden waarnaar ze op zoek zijn in een webwinkel, worden ze gedwongen hun bestellingen weer via de telefoon door te geven, of zelfs naar de winkel te gaan.

"De meeste webwinkels bieden wel zoekmogelijkheden, maar die werken als een soort loterij, waarbij klanten alleen maar kunnen hopen dat ze de juiste zoekterm gebruiken", zei Joris Beckers, directeur Sales en Marketing bij Fredhopper. "Traditionele zoeksoftware helpt klanten op geen enkele manier om uit een lange lijst resultaten datgene te halen wat ze zoeken. Geen wonder dat klanten met deze systemen vaak niet kunnen vinden wat ze zoeken en de site verlaten."

De online consumentenbestedingen door Nederlandse internetters zijn in de eerste 6 maanden van 2003 gestegen naar 575 miljoen Euro, een stijging van 36% ten opzichte van een jaar geleden (1e helft 2002), zo zegt industrieorganisatie Thuiswinkel.org*. De kerstperiode kan een belangrijke rol spelen in de voortzetting van deze groei. Uit het onderzoek van Fredhopper blijkt echter dat minder dan de helft van de klanten die het internet op gaat om iets aan te schaffen, kan vinden wat hij/ zij zoekt. Nederlandse online verkopers dreigen hierdoor met Kerst honderden miljoenen Euro's mis te lopen.

"Steeds meer bedrijven willen hun zoek- en navigatiemogelijkheden verbeteren en wenden zich tot organisaties zoals Fredhopper", zei Beckers. "De Fredhopper software laat klanten voortdurend alle relevante keuzes zien, en helpt ze zo op een eenvoudige manier te vinden wat ze zoeken en zelfs producten te ontdekken waar ze niet direct aan gedacht hadden. Nu Kerstmis met rasse schreden nadert, zou het verbeteren van de zoek- en navigatiemogelijkheden bovenaan de prioriteitenlijst van iedere online aanbieder moeten staan."

* Bron: ‘Thuiswinkel Markt Monitor 2003-1, het onderzoek naar online consumentenbestedingen en overige verkopen op afstand dat door Blauw Research en Thuiswinkel.org ieder half jaar wordt uitgevoerd.


Verstreken tijd: 23 jaar en 115 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo Amazon Web Services
Logo Palo Alto Networks
Logo KnowBe4
Logo Dynatrace
Logo Lightspeed
Logo Databricks
Logo Databricks
Logo FlowQi
Logo Deel
Logo KnowBe4
Logo Customs Support Group
Logo Databricks
Logo The Stack
Logo Mollie
Logo Fujitsu Nederland
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103790 persberichten
7039 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17503 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRwww.deepr.nlwww.whizpr.nl