Berlijn/Nieuwegein, 4 februari 2003 - EMC, wereldleider in netwerken voor informatieopslag, introduceert de Symmetrix DMX-serie opslagsystemen. De groeimogelijkheden, prestaties, beschikbaarheid, soepelheid en betaalbaarheid maken van de Symmetrix DMX-serie de belangrijkste nieuwe opslagsystemen sinds meer dan tien jaar. De DMX-serie is een nieuwe generatie van EMC Symmetrix opslagsystemen, het meest verkochte high-end opslagsysteem ter wereld.
De Symmetrix DMX is uitgerust om ook de volgende tien jaar de steeds complexere IT-omgevingen te ondersteunen en de operationele kosten ervan verder te verlagen. De nieuwe architectuur (zie afzonderlijk persbericht) van Symmetrix DMX zorgt daarbij altijd voor de hoogste prestaties, zowel bij gewone als bij piekbelastingen. In vergelijking met het snelste concurrerende systeem op de markt, biedt de Symmetrix DMX een dubbele snelheid in transactionele IT-omgevingen en zelfs een drievoudige snelheid in beslissingsondersteunde omgevingen.
Op het vlak van hardwaretechnologie is de Symmetrix DMX volledig vernieuwd, terwijl het Enginuity besturingssysteem van de vorige generaties Symmetrix toch behouden bleef. Dat vraagt een behoorlijke extra investering die niet zo gebruikelijk is in de informaticabranche. Daardoor blijft de Symmetrix DMX-serie echter wel volledig compatibel met bestaande Symmetrix systemen. Alle softwaretoepassingen blijven daardoor bruikbaar, waardoor investeringen, ook in personeelsopleiding, blijven renderen.
Drie systemen
De nieuwe serie bestaat uit drie systemen: DMX800, DMX1000 en DMX2000. De Symmetrix DMX800 is het eerste modulaire high-end opslagsysteem dat in een rack gemonteerd kan worden. De modulaire DMX800 heeft tot 17,5 terabyte aan opslagcapaciteit, tot 32 gigabyte aan buffergeheugen (cache) en tot 16 FibreChannel-poorten. De eendeurs Symmetrix DMX1000 heeft tot 21 terabyte aan opslagcapaciteit, tot 64 gigabyte aan cachegeheugen en tot 48 FC-connecties; de tweedeurs DMX2000 het dubbele daarvan.
De Symmetrix DMX800 is het eerste high-end opslagsystemen dat geen datacenters met zwevende vloeren vereist. Daardoor kunnen klanten de mogelijkheden van Symmetrix in veel meer IT-omgevingen gebruiken, zonder zware investeringen in ruimte, koeling of stroomvoorziening. Zo kan de Symmetrix DMX800 gedecentraliseerd ingezet worden en bijvoorbeeld op vaste tijdstippen gegevens doorsturen naar een centrale DMX2000.
Mike Kahn, managing director bij analistenbureau The Clipper Group: "De modulaire Symmetrix DMX800 is een van de meest intrigerende systemen uit de indrukwekkende nieuwe serie. Voor de eerste keer kunnen klanten dergelijke high-endsystemen buiten hun datacenter gebruiken. Ook middelgrote bedrijven krijgen nu toegang tot de meest geavanceerde mogelijkheden voor bedrijfscontinuïteit en gegevensbeveiliging. Uit EMC's verbrede productaanbod kunnen klanten nog beter het meest geschikte model kiezen."
Momenteel bieden 37 verschillende leveranciers ruim 60 softwareproducten aan waarmee toepassingen op EMC Symmetrix beheerd kunnen worden. Het algemene beheer kan uiteraard ook via EMC's managementsoftware ControlCenter. Die ondersteunt niet alleen het beheer van het Symmetrix DMX-gamma, maar ook dat van vorige generaties en van de voornaamste opslagplatformen van andere leveranciers.
Van CLARiiON naar Symmetrix
Via EMC's ControlCenter kunnen klanten dus ook een gemengde omgeving van CLARiiON-opslagsystemen uit het middensegement combineren met EMC Symmetrix. De Symmetrix DMX800 gebruikt bovendien dezelfde behuizing als EMC's CLARiiON CX600. Door slechts de controllermodule te verwisselen, is het nu mogelijk om van een CLARiiON een Symmetrix te maken wanneer de opslagbehoeften groeien. Daarbij blijven de harddisks op hun plaats. Door de volledige serie van EMC's opslagsystemen, CLARiion en Symmetrix, worden nu dezelfde harddisks gebruikt. Het zorgt ervoor dat klanten hun investeringen in noodzakelijke opslaginfrastructuren beter kunnen spreiden en blijven gebruiken.
Tot tweeduizend harddisks
De nieuwe architectuur van de DMX zorgt ervoor dat de systemen kunnen meegroeien met de behoeften en de technologische vooruitgang. De architectuur ondersteunt tot ruim 2.000 harddisks en ook de bandbreedte en doorvoersnelheid kunnen verhoogd worden naarmate de technologie evolueert. Daardoor kunnen klanten een optimaal uitgebalanceerd systeem aanschaffen met de beste prijs- prestatieverhouding. Het grote aantal connectiepunten op de Symmetrix DMX zorgt er bovendien voor dat de klant minder snel extra hardware zoals switches moet aanschaffen. En omdat de Symmetrix DMX veel dezelfde componenten uit de rest van EMC's serie gebruikt, blijft ook de aanschafprijs onder controle.
Klanten krijgen nu hogere prestaties, terwijl ze toch hun investeringen kunnen verlagen. Een Symmetrix DMX1000 met 18,5 terabyte capaciteit, bijvoorbeeld, kost ruim 40% minder dan het vorige model Symmetrix 8830 en werkt tot driemaal sneller. Bovendien is ook de werking van de beschermende replicatiesoftware versneld. EMC TimeFinder en EMC SRDF software werken drie- tot tienmaal sneller met DMX-systemen.
In vergelijking met de vorige generatie werkt de Symmetrix DMX drie- tot zesmaal sneller in gemengde IT-omgevingen. Vergeleken met de snelste systemen van concurrenten, heeft de Symmetrix DMX een zesmaal grotere verwerkingscapaciteit, een tienmaal grotere bandbreedte van en naar het buffergeheugen en 50% meer connectiepoorten.
Beschikbaarheid
Alle Symmetrix DMX-systemen zijn onmiddellijk beschikbaar. Ondersteuning voor FICON-verbindingen met mainframes volgt in het derde kwartaal. Prijzen variëren tussen 409.000 USD en 2.500.000 USD, afhankelijk van de configuratie.
Fotomateriaal
Digitale foto's van Symmetrix DMX800, DMX1000 en DMX 2000 kan je downloaden
via: http://files.quadrantcommunications.be
Over EMC - "Where information lives" - NYSE:EMC
EMC is de belangrijkste producent van systemen, software, netwerken en diensten voor informatieopslag. Het bedrijf levert geautomatiseerde opslagnetwerken voor alle types ondernemingen, die daarmee hun informatie beter en goedkoper kunnen beheren, beveiligen en delen. Meer info op http://www.emc2.be en http://emc.com
EMC Belux
Kathleen De Bondt, marketing manager
Imperiastraat 14, B-1930 Zaventem
T: +32 (0)2 725 7425
F: +32 (0)2 725 7871
E: debondt_kathleen@emc.com
Bennis Porter Novelli
Berith Selling
T: 020-543 76 00 / mobiel: 06-54 921 019
E: bselling@bennispn.nl
Contact voor journalisten:
Quadrant Communications
Frank Van den Bossche
Franklin Rooseveltlaan 348 H, B-9000 Gent
T: +32 (0)9 265 0252
M: +32 (0)478 480 570
F: +32 (0)9 256 4616
E: frank@quadrantcommunications.be