PERSBERICHT AANLEVEREN
Volg ons op twitter
2501 volgen @ICTberichten
IT BEDRIJVEN
IT PR-BUREAUS
ZOEKEN
Inloggen
Deel dit nu
Datum:
dinsdag 4 aug 2020 10:12
(170 dagen geleden)
Bedrijf:
Verizon Nederland
De impact van COVID-19 op datalekken
AMSTERDAM - Cybercriminelen hebben in de verwarring die is ontstaan door de COVID-19-pandemie elke kans op financieel gewin aangegrepen. Uit een drie maanden durend onderzoek van Verizon blijkt dat beproefde methoden om gegevens te bemachtigen succesvoller waren dan voorheen. Zo waren phishing-campagnes succesvoller en werd bij meer datalekken gebruikgemaakt van gestolen inloggegevens. Ook leidden menselijke fouten tot meer veiligheidsincidenten.
Het onderzoek
“Analyzing the COVID-19 data breach landscape
” is uitgevoerd door het team dat jaarlijks Verizons Data Breach Investigations Report (DBIR) maakt. Er zijn 36 bevestigde datalekken geanalyseerd die direct verband houden met de COVID-19-pandemie. Daarnaast zijn 474 datalekken onderzocht die van maart tot juni 2020 met Verizon zijn gedeeld door externe partijen of in de publiciteit zijn gekomen. De gegevens zijn gecombineerd met de waarnemingen van het DBIR-team, dat al jarenlang de cybertrends vaststelt die de meeste impact hebben op bedrijven.
Voorafgaand aan COVID-19 zag het DBIR-team al dat diefstal van inloggegevens (onder meer via phishing) de basis vormde van het merendeel van de datalekken (meer dan 67 procent). Gecombineerd met onzekerheid, angst en de behoefte van mensen om zich te informeren over COVID-19 leidde dit tot veel geslaagde aanvallen. Phishing-e-mails met de woorden "COVID" of "CORONAVIRUS", "maskers", "test", "quarantaine" en "vaccin" bleken op grote schaal succesvol. Phishing-e-mails die niets met COVID-19 te maken hadden, hadden een iets lager klikpercentage dan gebruikelijk (gemiddeld 3,1 procent). De phishing-e-mails die waren gekoppeld aan COVID-19 haalden met 4,1 procent een hoger gemiddelde. Er waren organisaties met veel hogere klikpercentages – soms zelfs meer dan 50 procent.
Tijdens een phishing-simulatie eind maart met ongeveer 16.000 deelnemers, klikten bijna drie keer zoveel mensen op de phishing-link als in een vergelijkbare test eind 2019. Veel van hen vulden ook hun inloggegevens in op de gesimuleerde inlogpagina. Deze verhoogde emotionele respons is volledig begrijpelijk wanneer er COVID-19-gerelateerde termen in het spel zijn die uitgebuit worden door cybercriminelen.
Het is niet verrassend dat nog meer datalekken dan anders veroorzaakt zijn door diefstal van inloggegevens, zegt Alex Pinto, hoofdauteur van het DBIR. “Zakelijke IT-afdelingen staan voor de uitdaging om de bedrijfsmiddelen op het bedrijfsnetwerk te beveiligen terwijl het grootste deel van het personeel zich buiten het kantoor bevindt. Dit heeft het aantal doelwitten voor cybercriminelen op afstand vergroot.”
Ook het toegenomen aantal menselijke fouten verbaast Pinto niet. “De normale gang van zaken werd verstoord. Veel werknemers kregen te maken met een verhoogde werkdruk doordat veel van hun collega’s niet konden werken. En natuurlijk werden velen van hen afgeleid door familieleden die ook thuis zaten en moest er door ouders thuisonderwijs gegeven worden. Dan is het niet verwonderlijk dat er meer fouten zijn gemeld tijdens de pandemie.”
Volgens Pinto spreekt het voor zich dat de tactieken van cybercriminelen die al werkten in een stabiele bedrijfsomgeving nog beter hebben gewerkt in een tijdperk waarin alles ontregeld was. “Criminelen zijn lui in hun aanpak. Doordat zij nog meer aanvalsmogelijkheden hadden tijdens de pandemie, is het voor hen niet nodig geweest om nieuwe aanvalsstrategieën uit te vinden om hun doelen te bereiken.”
Over Verizon
Verizon Communications Inc. (NYSE, Nasdaq: VZ) werd op 30 juni 2000 opgericht en viert dit jaar zijn twintigste verjaardag. Het bedrijf geldt als een van 's werelds leidende aanbieders van communicatie-, informatie- en entertainmentproducten en -diensten. Het hoofdkantoor is gevestigd in New York City en met zijn wereldwijde activiteiten genereerde Verizon in 2018 een omzet van 130,9 miljard dollar. Het bedrijf biedt spraak-, data- en videodiensten en -oplossingen aan via zijn bekroonde netwerken en platforms. Hiermee wordt tegemoetgekomen aan de vraag van klanten naar mobiliteit, betrouwbare netwerkverbindingen, veiligheid en controle.
###
VERIZONS ONLINE NEWS CENTER: Nieuwsberichten, blogs, biografieën en contactgegevens voor de media zijn beschikbaar via het Online News Center van Verizon op
http://www.verizonenterprise.com/about/news
. Nieuws van Verizon Enterprise Solutions is ook beschikbaar via een RSS feed op
http://www.verizonenterprise.com/rss-options/
.
Dit betreft een niet-officiële vertaling. Voor de officiële tekst verwijzen wij graag naar het originele Engelstalige bericht.
Tags
Onderzoek x 1365
COVID-19 x 159
Phising x 77
Datalekken x 60
Cybercriminaliteit x 38
Gerelateerde berichten
Zscaler-onderzoek: “security-misconfiguraties grootste oorzaak van cyberaanvallen op public cloud-omgevingen”
90% van de Europese CEO’s: cruciaal om wendbaar te zijn, slechts 21% is het daadwerkelijk
BOYS WITH BRAINS ZIET EXPLOSIEVE GROEI DOOR CORONA
Lockdown belemmert tech-vrouwen in loopbaanontwikkeling
Cybercriminelen gebruiken COVID-19-vaccin als lokmiddel bij hun aanvallen
FortiGuard Labs: 5G-apparaten en thuiswerkers staan centraal bij cyberaanvallen
Aantal phishing-aanvallen stijgt met 220 procent tijdens pandemie
“Zonder inzet nieuwe technologieën is cyberweerbaarheid niet te garanderen”
Bijna 1 op 5 organisaties kwetsbaarder voor hacks dan voor crisis
Check Point: IT-sector vreest meer cyberaanvallen en datalekken in het ‘nieuwe normaal’
Laatste van Verizon Nederland
Verizon publiceert 2020 Cyber-Espionage Rapport
BlueJeans en Microsoft bereiden zich voor op terugkeer naar het kantoor met cloud-video-interoperabiliteit
Verizon Business ontwikkelt geavanceerde wereldwijde netwerkinfrastructuur voor Bayer
Vandaag gepubliceerd
Social Selling met LinkedIn: “Stilletjes verkopen in een digitaal thuiswerktijdperk (en daarna)”
Dutch IT Channel Datacenter Project is gestart
20 januari 2021
NTT biedt Cyber Threat Sensor aan klanten na SolarWinds-aanval
Citrix kondigt overname Wrike aan
Ondanks zorgen rond security groeit het vertrouwen van IT-professionals in de public cloud
Winnaars Academic Startup Competition leren ondernemen in Silicon Valley
Wijnand Jongen kondigt vertrek aan als directeur van Thuiswinkel.org
VodafoneZiggo spreekt met koning over impact coronapandemie op de digitale infrastructuur
Flexso Nederland opent eerste filialen in Utrecht en Den Bosch
LANCOM voor de vijfde keer op rij VPN-kampioen in techconsult Professional User Rating 2021
Zscaler-onderzoek: “security-misconfiguraties grootste oorzaak van cyberaanvallen op public cloud-omgevingen”
Trend Micro voegt geavanceerde cloud-native container security toe aan zijn Cloud One services-platform
Macaw en Northwave bundelen krachten om meer bedrijven te helpen zich te weren tegen cyberdreigingen
90% van de Europese CEO’s: cruciaal om wendbaar te zijn, slechts 21% is het daadwerkelijk
Archief per week
Terug naar home
Plaats persbericht
Geplaatst:
dinsdag 4 aug 2020 10:12
Verstreken tijd: 170 dagen
Verizon Nederl.. contact
020 711 1000
www.verizonbusiness.com
Verizon Nederl.. sociaal
Verizon Nederl.. tweets
Spotlight
SoftApp adds a native to Teams PC Operator Console to her The Voice of O365 cloud offering.
Rene Matla, afkomstig van Air France-KLM, stapt over naar QuandaGo als Chief Product Officer
Heineken anonimiseert test data met DATPROF software
New Kid in Dutch Infor ERP/CloudSuite town
Fastbyte en Omnia Connect garanderen altijd online met strategische samenwerking
Leadgate Europe benoemt Jordi Lingen tot Managing Director
Xdroid toegejuicht door Frost & Sullivan voor zijn innovatieve Voice en Facial Analytics Solution Portfolio
Qualogy en TeamValue brengen technology stacks Java en Microsoft Azure samen
SecurityHive stelt NewChannel aan als value-add distributeur voor indirecte verkoop
QuandaGo benoemt voormalige Genesys executives in topmanagement
Op naar een rolstoelvrije toekomst: Salure helpt Project MARCH slim vooruit met data science
Hans de Jong, nieuwe vestigingsdirecteur ICT-Partners West
Directieteam DNA Services B.V. breidt uit
Open.nl Software Group stelt een nieuwe CEO aan
Seamless integration of The Voice of O365 and CONTACTCENTER4ALL
Techone neemt Scaldis ICT & Telecom uit Venlo over
Unexus Contact Solutions verwelkomt de 50ste woningcorporatie!
Wat kan ik in mijn ERP-project meenemen uit de ervaringen van de bouw van een luchthaven?
Cryptshare en Spryng kondigen samenwerking aan
Hoe selecteer in mijn ERP-implementatiepartner? Kies ik voor een leverancier of een echte kennispartner?
MCS introduceert een Plug & Play IoT-oplossing ‘as a service’ beschikbaar voor elke organisatie
Directieteam DNA Services B.V. breidt uit
Techone verstevigt positie door overname hostingprovider myH2Oservers
PinkRoccade Hosting Services bouwt aan ijzersterk cybersecurityportfolio met Orange Cyberdefense
Slechts 47 procent beleidsmakers beschikt over voldoende informatie om cyberdreigingen tijdig te signaleren
Orange Cyberdefense lanceert zijn diepgaande analyse van de ‘state of threat’ in 2020 en deelt zijn visie voor 2021
Broad Horizon versterkt werkplek propositie met Pink Elephant Nederland
maatwerk HRM en Humanwave starten zakelijk partnerschap
NTT biedt Cyber Threat Sensor aan klanten na SolarWinds-aanval
Citrix kondigt overname Wrike aan
Ondanks zorgen rond security groeit het vertrouwen van IT-professionals in de public cloud
Clarity Benelux breidt team uit met twee nieuwe talenten
Veel verschillende IT-systemen veroorzaken hinder in zorgsector
GTT verbetert managed securitydiensten met Fortinet Security Fabric
Sitecore haalt investeringsplan van 1,2 miljard dollar binnen om groei te versnellen
Schneider Electric neemt DC Systems B.V. over om innovaties in elektrische distributie te bevorderen
Ctac rondt overname meerderheidsbelang in Oliver IT af
De combinatie Diamanti en Microsoft SQL Server draait het snelst bij I/O intensieve applicaties
Dean One lanceert de UCC-dienst Cisco Webex voor zakelijke gebruikers
Keuzegids mbo 2021: Tio beste businessopleiding
Shippeo krijgt kapitaalinjectie van $32M van Battery Ventures en bestaande investeerders
NTT benoemt Abhijit Dubey tot Global Chief Executive Officer van NTT Ltd. per 1 april 2021