www.marcommit.nlwww.lubbersdejong.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRProgressCommunications.euProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Deel dit nu via
Datum: (5 jaar en 92 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Gros Nederlanders vindt kwijtschelden schulden niet kunnen

Rotterdam, 21 januari 2020 – 62 procent van de Nederlanders vindt dat schulden altijd afgelost moeten worden. Dit blijkt uit onderzoek van incasso- en gerechtsdeurwaardersorganisatie Flanderijn. Volgens 43 procent van de consumenten moeten schuldeisers soepeler omgaan met schulden, maar 62 procent is wel van mening dat schulden altijd betaald moeten worden. Schulden helemaal kwijtschelden is volgens slechts zeven procent een optie. Een kwart (24%) stelt dat mensen die niet betalen juist hard moeten worden aangepakt. De bevindingen van dit onderzoek zijn samengevat in het rapport ‘De persoonlijke financiën van Nederland’. Hieruit blijkt verder dat een derde van de Nederlanders aangeeft nooit meer iets te kopen bij een organisatie als deze een incassobureau op hen afstuurt. Dit percentage is hoger onder mensen die weleens contact hebben gehad met een deurwaarder (38%), vergeleken met mensen die dit contact nog nooit hebben gehad (30%).

Contactvoorkeuren
Incasso- en gerechtsdeurwaardersorganisaties zijn een belangrijke speler in het aflossen van schulden. Als mensen contact hebben met een dergelijke organisatie over hun betalingsachterstand, dan hebben ze bij voorkeur contact in de avonduren (46%) of tijdens werktijden (41%). Een bezoek of belletje voor werktijd (8%) of in het weekend (4%) wordt minder op prijs gesteld. Het grootste deel van de consumenten geeft aan voorkeur te hebben voor face to face contact (31%), maar ook e-mail (30%) en telefoon (23%) zijn gewilde opties. Moderne communicatiemiddelen zoals WhatsApp (4%), een online portal (2%) of live chat (1%) genieten minder de voorkeur. Hierin zijn wel duidelijke verschillen zichtbaar tussen leeftijdsgroepen. Onder jongeren tussen de 18 en 25 jaar geeft 14 procent de voorkeur aan WhatsApp, terwijl dit bij 46-plussers maar een procent is.

Het belang van persoonlijk contact
Michel van Leeuwen, directeur bij Flanderijn: “Ik begrijp de publieke opinie dat schulden betaald moeten worden. Tegelijkertijd is het belangrijk dat dit op een manier gebeurt die past bij de persoonlijke situatie van de burger. Daarom vinden wij persoonlijk contact erg belangrijk, bijvoorbeeld via chat of WhatsApp. Ondanks dat de cijfers uitwijzen dat WhatsApp in dit kader nog geen populair communicatiemiddel is, ervaren wij juist een enorme toename in het gebruik daarvan. Het is met name voor jongeren een veel laagdrempeliger middel dan bellen. Als wij vervolgens terugbellen, zijn ze vaak blij verrast en is het ijs direct gebroken. Bij het innen van schulden is persoonlijk contact erg belangrijk. Alleen dan kunnen we samen met de klant opzoek naar een passende en duurzame oplossing voor hun betalingsachterstand. En soms is zo’n oplossing ook het kwijtschelden van een schuld of een deel daarvan, zeker wanneer er ook sprake is van andere problemen zoals ziekte of werkloosheid. In de afgelopen weken hebben meerdere gemeenten laten weten dat zij schulden kwijtschelden in de strijd tegen probleemschulden. De conclusies van het onderzoek laten zien dat veel Nederlanders het hier niet zomaar mee eens zijn. Om draagvlak voor dit soort ontwikkelingen te creëren is het enorm belangrijk dat het goed wordt uitgelegd.”

-------

Over het onderzoek
Het rapport ‘De persoonlijke financiën van Nederland’ is gebaseerd op een kwantitatief onderzoek van onderzoeksbureau Markteffect, in opdracht van incasso- en gerechtsdeurwaardersorganisatie Flanderijn. In de zomer van 2019 hebben 1.665 Nederlanders een enquête ingevuld waarin vragen werden gesteld over betaalgewoonten, contact met incassobureaus en deurwaarders en probleemschulden. Het rapport is te downloaden via: https://www.flanderijn.nl/over-flanderijn/onderzoeksrapport

Meer informatie:
Marcommit
Emily Stolker
035-5822730
flanderijn@macommit.nl
Geplaatst:
Verstreken tijd: 5 jaar en 92 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Flanderijn contact  

Logo Flanderijn
  088 - 209 2444
  www.flanderijn.nl

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Glampings.com
Logo QR Connect
Logo Hostingjournalist.com
Logo The Caring Company
Logo Brainial B.V.
Logo KonductiT
Logo RMMBR
Logo Companial
Logo KRNWTR+ | Zereau Drinks
Logo Rubicon B.V.
Logo Dovilo
Logo NetRom Software
Logo ISOPlanner
Logo Luminis International B.V.
Logo BONANA
Logo Networking4ALL
Logo BusinessCom
Logo Onventis B.V.
Logo PQR
Logo Techone B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo BarTrack
Logo E-mergo
Logo Networking4ALL
Logo Frontline Solutions
Logo Nautilus OT
Logo Northwave Cyber Security
Logo Techone B.V.
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo IG&H
Logo EPAM Systems
Logo SureSync
Logo Ictivity
Logo Conclusion
Logo Only creative entrepreneurs
Logo ManageEngine
Logo Xebia
Logo EPAM Systems
Logo HubSpot
Logo PA Consulting
Logo Eaton
Logo IG&H
Logo Vertiv
TARIEVEN
• Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
101046 persberichten
6819 bedrijfsprofielen
54 PR-bureauprofielen
15589 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.lubbersdejong.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRProgressCommunications.euProgressCommunications.eu