www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.whizpr.nl

Volg ook via:
Datum: (7 jaar en 148 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Acceptatie van minderheden door Nederlandse leidinggevenden ver te zoeken

Naarden – Onder Nederlandse leidinggevenden is acceptatie van minderheden ver te zoeken. Twintig procent neemt namelijk niet snel een transseksueel in dienst. Dit blijkt uit onderzoek van IT-detacheerder PEAK-IT onder ruim 1.000 leidinggevenden bij bedrijven met 26 of meer werknemers. Verder geeft zestien procent van de respondenten aan een persoon minder serieus te overwegen als er een Arabische naam op het CV staat. Daarnaast overweegt bijna dertien procent van de leidinggevenden een persoon met een lichamelijke handicap minder serieus voor de functie, ook al is hij geschikt.

Richard Stassen, Director Operations bij PEAK-IT, had dergelijke uitkomsten niet zien aankomen. “Het is schokkend dat er anno 2019 nog op deze manier wordt omgegaan met mensen. Aan het eind van de rit is het succes van een organisatie afhankelijk van de inzet en prestaties van de medewerkers. Het bezitten van de juiste soft skills, iedere dag met enthousiasme naar het werk gaan en het hoogst haalbare uit jezelf willen halen, zijn daarin de belangrijkste voorwaarden. Bij PEAK-IT kijken we nergens anders naar dan dat. Bovendien zijn we erg trots op de diversiteit binnen onze teams.”

Sectoren en mannelijke vs. vrouwelijke leidinggevenden
Binnen de overheid is men ten aanzien van transseksuelen progressiever dan gemiddeld; tien procent neemt liever geen transseksueel in dienst. Binnen de sector industrie is men duidelijk conservatiever met 31 procent. Onder mannelijke leidinggevenden is de terughoudendheid met 27 procent het hoogst, waar 10 procent van de vrouwelijke leiders liever geen transseksueel in dienst neemt. Ook schrikken Arabische namen mannen meer af dan vrouwen, respectievelijk 19 en 11 procent.

Seksuele voorkeur
Zes procent van de leidinggevenden neemt niet snel iemand in dienst die bi- of homoseksueel is. Wederom zijn mannen het meest terughoudend met acht procent tegen twee procent van de vrouwen.

---

Noot voor de redactie, niet ter publicatie

Over onderzoek
Dit onderzoek is in opdracht van PEAK-IT uitgevoerd door PanelWizard onder 1.023 leidinggevenden, werkzaam in organisaties groter dan 26 medewerkers. Klik hier voor alle resultaten.

Meer informatie
Marcommit
Kyra Pluimakers
peak-it@marcommit.nl
+31 (0)35-5822730

Verstreken tijd: 7 jaar en 148 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
PEAK-IT contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo Red Hat
Logo HCC
Logo Xebia
Logo Unit4
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion
Logo Schneider Electric
Logo Proofpoint
Logo PQR
Logo KnowBe4
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103946 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17598 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.deepr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.deepr.nlwww.deepr.nlINFLUX PR