www.deepr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (7 jaar en 146 dagen geleden)
Bedrijf:

Black Friday helemaal ingeburgerd; 95% jongeren overweegt aankoop

Volgende week vrijdag is het Black Friday, het internationale koopjesfestijn dat uit Amerika is komen overwaaien. Uit onderzoek van Thuiswinkel.org, in samenwerking met Ruigrok NetPanel, blijkt dat 95% van de Nederlanders inmiddels bekend is met Black Friday. De vrijdag is daarmee veel bekender dan de van oorsprong online koopjesdag Cyber Monday (63%). In Nederland maken veel webwinkels er een Black Friday-weekend of -week van.

Ook daar zijn veel Nederlanders al aan gewend: 53% verwacht dat de meeste (web)winkels de hele week acties en aanbiedingen hebben. Toch geeft de grootste groep aan pas op vrijdag aankopen doen. “Consumenten kunnen wachten, maar ik verwacht dat veel webwinkels hun aanbiedingen zullen spreiden en niet zullen wachten met de beste aanbiedingen tot Black Friday, de vrijdag voor Sinterklaas. Je ziet nu al veel nieuwsbrieven van (web)winkels met vooraankondigingen van de kortingen die volgende week gegeven gaan worden. We raden consumenten daarom aan om op tijd te bestellen”, vertelt Richard van Welie, onderzoeksredacteur bij Thuiswinkel.org.

Black Friday als traditie
Van alle Nederlanders overweegt 74% gebruik te maken van de Black Friday-kortingen; onder Generation Z (14 t/m 22 jaar) is dit zelfs 95%. Consumenten associëren Black Friday vooral met commercie (56%) en hoge kortingen (53%). “Jongeren die opgroeien met Black Friday gaan het mogelijk als een nieuwe traditie zien. 16% van Generation Z ziet Black Friday al als een traditie, tegenover slechts 3% van de millennials (23 t/m 37 jaar).”

Nederlanders gaan vooral voor kleding en elektronica
Acht van de tien Nederlanders zegt zich niet schuldig te voelen wanneer ze alleen maar sterk afgeprijsde artikelen gaan kopen. Daarnaast geeft 40% aan van plan te zijn om kleding te kopen. “In 2018 zorgde Black Friday ook al voor een toename van 113% van de online kledingomzet in de week van Black Friday”, vertelt Van Welie. Ook consumentenelektronica deed het goed tijdens de Black Friday-dagen in 2018, met een stijging van 171% ten opzichte van de gemiddelde online weekomzet (bron: GfK). Eén op de vijf kopers geeft dit jaar aan van plan te zijn een aankoop in die categorie te doen.
Recent van Thuiswinkel.org  
Bol topman Jorn Palm in bestuur Thuiswinkel.org

Minder uitgaven aan reizen drukken totale online bestedingen

Meer online productaankopen, minder uitgaven aan reizen en evenementen in 2025

Verstreken tijd: 7 jaar en 146 dagen
Thuiswinkel.or.. contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo ACES Direct
Logo Proofpoint
Logo Zscaler
Logo LANCOM Systems
Logo Workday
Logo IG&H
Logo KnowBe4
Logo NTT DATA
Logo osapiens
Logo Marcommit
Logo PARKSIDE
Logo Exact
Logo Onguard
Logo Lightspeed
Logo Conclusion
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103845 persberichten
7044 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17533 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.deepr.nlINFLUX PRINFLUX PR