www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
INFLUX PRwww.whizpr.nlwww.deepr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (7 jaar en 8 dagen geleden)
Bedrijf:

Nederland ICT lanceert avg-certificering

Nederland ICT, de branchevereniging van de digitale sector, heeft Avg-certificering gelanceerd voor verwerkers. Bedrijven die Avg-compliant zijn, kunnen dit vanaf nu aantonen met het Data Pro Certificate. De onderliggende gedragscode ligt ter goedkeuring bij de Autoriteit Persoonsgegevens.

De afgelopen maanden is Nederland ICT bezig geweest om het certificeringsproces vorm te geven. In de week van 25 mei, één jaar na de ingangsdatum van de Avg, is decertificering een feit. Alle bedrijven die in Nederland persoonsgegevens verwerken kunnen aan de slag om het certificaat te behalen. De eerste bedrijven zijn inmiddels bijna gecertificeerd.

Eenvoudig nagaan ofbedrijf compliant is

Tegenwoordig zijn klanten verplicht om voor het aangaan van een overeenkomst te controleren of de verwerkeraan de Avg voldoet en bijvoorbeeld passende beveiligingsmaatregelen neemt bij het verwerken van persoonsgegevens. Het is arbeidsintensief om iedere klant te laten controleren hoe zijn verwerkers de Avg hebben geïmplementeerd. Met het Data Pro Certificate laat een verwerker zien dat hij zich aan de Data Pro Code en de Avg houdt. Dit wordt door een externe auditor getoets en in het Data Pro Certificate register vastgelegd. Dit register is door iedereen te raadplegen.

Gedragscode Data Pro
In mei 2018 lanceerde Nederland ICT al een praktische doorvertaling van de Avg voor verwerkers: de Data Pro Code.Sylvia Huydecoper, juridisch adviseur bij Nederland ICT: "In de Avg is opgenomen dat brancheorganisaties een bijzondere rol kunnen vervullen voor hun achterban: zij zijn de aangewezen organisaties om gedragscodes te ontwikkelen. Artikel 40 van de Avg zegt dat vertegenwoordigers van een bepaalde branche, en dat zijn wij als Nederland ICT, de mogelijkheid hebben om dergelijke gedragscodes ter goedkeuring voor te leggen aan de toezichthouder - de Autoriteit Persoonsgegevens. Dat hebben wij ook gedaan. We zijn actief in gesprek met de AP om onze code te optimaliseren en we hopen dat onze code binnenkort wordt goedgekeurd. Vanaf dat moment wordt onze code hét erkende uitgangspunt voor verwerkers in de ICT-sector."

Eén jaar Avg
Organisaties zijn met name tot de ingangsdatum van de Avg, nu één jaar geleden, druk bezig geweest om compliant te zijn aan de wet. Huydecoper: "Je kon je inbox niet doornemen zonder een bericht te lezen over de Avg. Deze hype is voorbij, maar bedrijven moetenzich wel blijven inzettenom Avg-compliant te blijven. We zien dat steeds meer nadruk komt te liggen op handhaving,daarom moeten bedrijven scherp blijven op hun taken en verantwoordelijkheden als verwerker."

De sector professionaliseren
Als branchevereniging ziet Nederland ICT het als haar rol om haar achterban te professionaliseren. De Data Pro Code en het Data Pro Certificate zijn voorbeelden van dienstverlening die onze achterban daarbij helpen. Daarnaast geven de juristen met regelmaat workshops over juridische thema's zoals de Avg.
Recent van NLdigital  
NLdigital: Volt meest digitaal, CDA verrassende binnenkomer kopgroep

NLdigital introduceert vernieuwde branchevoorwaarden: de NLdigital Voorwaarden 2025

Onderzoek Ipsos I&O: meeste kiezers zien sterke digitale economie als sleutel tot toekomst Nederland

Verstreken tijd: 7 jaar en 8 dagen
NLdigital contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo NetApp
Logo Red Hat
Logo PocketBook
Logo NTT DATA
Logo OneXillium
Logo myBrand
Logo Klearly
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Schneider Electric
Logo Reverse IT
Logo KnowBe4
Logo Zendure
Logo EPAM Systems
Logo Proofpoint
Logo Graduate Ventures
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103518 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17320 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.deepr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.deepr.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl