PERSBERICHT AANLEVEREN
Volg ons op twitter
2477 volgers blijven op de hoogte!
ICT BEDRIJVEN
ICT PR-BUREAUS
ZOEKEN
Inloggen
Datum:
woensdag 7 feb 2018 13:04
(675 dagen geleden)
Bedrijf:
Kaspersky
PR:
The Communication Force
DDoS-kwartaalrapport onthult ‘toevallige’ aanvallen en cybercriminelen op zoek naar geld
Utrecht, 7 februari 2018 – Onbedoelde DDoS-aanvallen door spammers, politieke sabotage en eigenaren van DDoS-botnets die geld proberen te verdienen met de Bitcoin: dit zijn een paar van de trends die worden geanalyseerd in
Kaspersky Lab’s
vierde
kwartaalrapport
van 2017, op basis van data van Kaspersky DDoS Intelligence*.
Het aantal landen dat DDoS-botnet-slachtoffers heeft, is in het vierde kwartaal van 2017 gedaald van 98 naar 82. Vietnam is omhooggeschoten in de lijst van meest aangevallen landen en neemt daarmee de plaats in van Hong Kong. Ondanks kleine schommelingen hebben alle andere landen in deze top 10 hun positie behouden. Canada, Turkije en Litouwen hebben intussen, ten koste van Italië, Hong Kong en het Verenigd Koninkrijk, een plaats verworven in de top-10 van landen waar C&C-servers zijn gevestigd die DDoS-botnets besturen.
Na een sterke opmars in het derde kwartaal is het aandeel van Linux-botnets in de laatste drie maanden van het jaar op hetzelfde niveau gebleven (71 procent, tegenover 29 procent voor Windows-botnets). Het percentage SYN DDoS-aanvallen is echter gedaald van 60 naar 56 procent, als gevolg van afnemende activiteit van de Xor DDoS Linux-bot. Hierdoor is het aandeel van UDP-, TCP- en HTTP-aanvallen gegroeid, hoewel het percentage ICMP-aanvallen blijft dalen en met 3 procent een laagterecord voor 2017 heeft gevestigd.
De Kaspersky DDoS Protection-statistieken, die data bevatten over botnet-activiteiten, laten een daling zien in de populariteit van DDoS-aanvallen volgens de HTTP- of HTTPS-floodmethode: van 23 procent in 2016 naar 11 procent in 2017. Tegelijkertijd is er een toename in de frequentie van aanvallen waarbij ook verschillende methodes worden toegepast, namelijk van 13 naar 31 procent. Dit zou kunnen komen door de complexiteit en kosten van het organiseren van HTTP(S)-aanvallen, terwijl cybercriminelen met gemengde aanvallen beter slagen tegen lagere kosten.
De langstdurende DDoS-aanval via botnets in de laatste maanden van 2017 heeft 146 uur in beslag genomen. Het doelwit van deze aanval was een site van een Chinees bedrijf dat bezoekers leert traditionele Aziatische gerechten te bereiden. De meest beruchte aanvallen in de onderzochte periode waren echter politiek gekleurd. DDoS-aanvallen op het
Tsjechische bureau voor statistiek
en de site van het Spaanse
Constitutionele Hof
. Of pogingen om te profiteren van wijzigingen in de bitcoin-wisselkoers, zoals de aanvallen op
BTG
-websites en Bitcoinbeurs
Bitfinex
.
Online commerce en cybercriminaliteit maken ook deel uit van de DDoS-activiteiten in het vierde kwartaal van 2017. In aanloop naar de piekverkoopperiode van Black Friday en Cyber Monday hebben de ‘honeypots’ van Kaspersky Lab een plotselinge toename geregistreerd van het aantal pogingen van Linux-DDoS-bots om speciaal in stelling gebracht lokaas te infecteren. Dit zou de wens van cybercriminelen kunnen onderstrepen om, voorafgaand aan een periode van grote verkopen, de omvang van hun botnets uit te breiden.
Zoals in het vierde kwartaal is aangetoond, is DDoS niet altijd bedoeld als manier om geld te verdienen of problemen te veroorzaken: het kan ook een toevallige bijwerking zijn. Zo veroorzaakte een modificatie aan de Lethic-spambot in december een uitgebreide 'DDoS-aanval' op de DNS-servers van de nationale RU-domeinzone. Het lijkt erop, dat de Trojan door een fout van een ontwikkelaar een groot aantal verzoeken heeft ingediend naar niet-bestaande domeinen en uiteindelijk het effect van een massale DDoS-aanval heeft geproduceerd.
"Je hoeft geen direct doelwit te zijn om slachtoffer te worden van een DDoS-aanval”, zegt Kirill Ilganaev, hoofd Kaspersky DDoS Protection bij Kaspersky Lab. “Tegenwoordig is DDoS een instrument om druk uit te oefenen of illegaal geld te verdienen. Aanvallen brengen niet alleen schade toe aan grote, bekende organisaties, maar ook aan kleine ondernemingen. Geen enkel bedrijf dat afhankelijk is van internettoegang, al is het maar een beetje, kan vandaag de dag zonder bescherming tegen DDoS. Daarom hebben we in 2017 een speciale versie van Kaspersky DDoS Protection gelanceerd, aangepast aan de behoeften van kleine bedrijven.”
Kaspersky DDoS Protection
combineert de uitgebreide expertise van Kaspersky Lab bij de bestrijding van cyberdreigingen met de unieke intern ontwikkelde bedrijfstechnologie. De oplossing biedt bescherming tegen alle typen DDoS-aanvallen, ongeacht complexiteit, kracht en duur.
*Het DDoS Intelligence-systeem (onderdeel van Kaspersky DDoS Protection) is ontwikkeld om commando’s te onderscheppen en analyseren die worden verzonden naar bots van command & control (C&C) servers, en hoeft niet te wachten met het verzamelen van data tot de daadwerkelijke infectie van gebruikersapparaten of de uitvoering van cybercriminele commando’s. Het is belangrijk om te vermelden dat DDoS Intelligence-statistieken zich beperken tot botnets die door Kaspersky Lab zijn gedetecteerd en geanalyseerd.
Tags bij dit bericht
DDoS-aanvallen x 55
Cybercriminaliteit x 29
Botnet x 8
Gerelateerde persberichten
Hoe meet je de werkelijke economische impact van cyberaanvallen?
Palo Alto Networks en Europol breiden hun samenwerkingsinspanningen op het gebied van cybercriminaliteit uit om een veiligere toekomst op te bouwen
Phishingmail met ‘controleer je wachtwoord’ meest succesvol
Nieuwe tool op nomoreransomware platform om gegevens terug te halen zonder losgeld te betalen
WorldStream lanceert nieuwe anti-DDoS wasstraat op basis van intelligente clustering technologie
Hosting bedrijf WorldStream breidt R&D afdeling uit van 3 naar 10 medewerkers
Dimension Data neemt Cisco Umbrella op in zijn cybersecuritystrategie
“Mining” botnets zijn terug - Duizenden geïnfecteerde pc's genereren honderdduizenden dollars voor criminelen
Nederland in top 10 van meest getroffen landen door DDoS-aanvallen
Eerder van Kaspersky
13 dec 2019
Ontdekte Zero-day kwetsbaarheid in Windows OS al gebruikt in gerichte aanval
12 dec 2019
Let op: 'Handige' zoekmachine blijkt vaak wolf in schaapskleren
10 dec 2019
Cyberveiligvoor de financiëlesector in 2020
Persberichten van vrijdag 13 december 2019
Het einde der tijden voor ‘platte OCR’?
Merijn Bos is nieuwe sales-ster aan firmament van snelgroeiende CoolProfs
Acceptatie van minderheden door Nederlandse leidinggevenden ver te zoeken
Anywhere365 neemt IQ Messenger over – het merkonafhankelijke software platform voor alarmering en IoT communicatie
Check Point: Mobiele malware voor eerst in drie jaar in top meest actieve cyberdreigingen
CM.com gaat samenwerking aan met Google voor nieuwe beveiligingsoplossing
Contentmarketingbureau LVB breidt uit met 3 nieuwe talenten
Ontdekte Zero-day kwetsbaarheid in Windows OS al gebruikt in gerichte aanval
Fortinet neemt SOAR-leverancier CyberSponse over
12 december 2019
Citrix maakt werk persoonlijker
Workfront benoemt Maria Alvarez tot lid van de Raad van Bestuur
Uniserver neemt datacenterinfrastructuur van Detron over
Collibra, the data intelligence company, stelt Madan Gadde aan als Chief Customer Officer
Helft gemeenteambtenaren: gemeente voldoet niet aan digitale behoeften burger
Schuldgevoel consument het grootst bij bestelling pakket uit ander werelddeel
SMS versturen: ook in de winter een uitkomst!
Cegeka versterkt internationale positie door overname KPN Consulting
Cybersecurity visie op 2020
Nedap video release: Royal Swinkels Family Brewers
OKI breidt distributie uit met M.K. Computer Electronic voor OKI onderdelen
Panasonic Toughbook verstevigt positie als Europees leider van robuuste notebooks en tablets
Vooraanstaand onderzoeksbureau noemt Trend Micro leider in Cloud Workload Security
Nieuw research-team SentinelOne vindt link tussen crimeware-organisatie TrickBot en Noord-Koreaanse Lazarus-aanvallers
Let op: 'Handige' zoekmachine blijkt vaak wolf in schaapskleren
Experts: richt nationaal informatiepunt quantumtechnologie op
TIE Kinetix: Publication of Annual Report 2019
Oudere berichten per week
Geplaatst:
woensdag 7 feb 2018 13:04
Verstreken tijd: 675 dagen
Kaspersky contact
030 752 95 00
info@kaspersky.nl
www.kaspersky.nl
Kaspersky sociaal
Kaspersky tweets
Spotlight
Het einde der tijden voor ‘platte OCR’?
Hipex wint zilveren FD Gazellen Award 2019
Ontdek gratis de nieuwe Sensus Process Modeler voor de Mac
1DigitalNL lanceert BeleidsZaak voor beleidsmakers
Netprofiler lanceert digital analytics-spinoff Cloud Nine Digital
Met NewChannel en Clavister naar het Noorderlicht
Company Connect uit Huizen is KPN ÉÉN Excellence Partner
Insight wint Best Software License Partner of the Year tijdens Channel Awards 2019
Samenwerking Relined Fiber Network en Van de Beek Kabels en Leidingen
SymfonyCon Amsterdam: Smile en SensioLabs versterken hun alliantie voor ontwikkeling Symfony
Erniesoft wint FD Gazellen Award 2019
HPS Connectivity Solutions (HPS) verkoopt meerderheidsbelang aan SLTN Inter Access (SLTN)
Knowliah erkend als representatieve aanbieder wereldwijd in Enterprise Legal Management Solutions
Makkelijker je weg vinden in het buitenland met nieuwe vertaalfunctie in Google Maps
ICT-Partners West vestigt zich in Hoofddorp
SMS versturen: ook in de winter een uitkomst!
Cybersecurity visie op 2020
Frontline past zowel koers als naam aan en wordt Frontline Solutions
SecureLink publiceert Annual Security Report 2019
MediusFlow gekozen tot voorkeursoplossing voor geautomatiseerde factuurverwerking voor Microsoft Dynamics 365 Business Central
Levelfour is de nieuwe naam van XRC, CrossNetworks en NXTcom
Botz4U versnelt adoptie chatbots MKB
Schiphol Group gaat intensief samenwerken met SecureLink
True genomineerd voor twee Dell EMC Partner Awards
Curvature zet met partnerprogramma Third Party Maintenance breder in de markt
HPS Connectivity Solutions (HPS) verkoopt meerderheidsbelang aan SLTN Inter Access (SLTN)
Zo maak je van Black Friday een positieve klantervaring
Dataplace neemt Datacenter Nedzone over
Global Knowledge neemt Hodac Training B.V. over
Global Knowledge sluit financieel jaar opnieuw met recordomzet af
Merijn Bos is nieuwe sales-ster aan firmament van snelgroeiende CoolProfs
Acceptatie van minderheden door Nederlandse leidinggevenden ver te zoeken
Citrix maakt werk persoonlijker
Workfront benoemt Maria Alvarez tot lid van de Raad van Bestuur
Uniserver neemt datacenterinfrastructuur van Detron over
Collibra, the data intelligence company, stelt Madan Gadde aan als Chief Customer Officer
Helft gemeenteambtenaren: gemeente voldoet niet aan digitale behoeften burger
Schuldgevoel consument het grootst bij bestelling pakket uit ander werelddeel
Cegeka versterkt internationale positie door overname KPN Consulting
Cisco presenteert plan voor het internet voor het volgende decennium digitale innovatie
Valid benoemd tot Veeam Accredited Services Provider (VASP)
Cegeka neemt Dynamics 365-activiteiten over van CTB
Schneider Electric bevestigt duurzaamheidsambities tijdens COP25
Uniserver stelt Deirdre van der Burg aan als strategisch marketing manager
Sterke internationale groei Barracuda in de MSP-markt