www.marcommit.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlwww.deepr.nlINFLUX PR

x.com/ictberichten
Datum: (10 jaar en 59 dagen geleden)
Bedrijf:

Onderzoekers meten motoriek Amsterdamse schooljeugd met iPad-app op maat

Grootschalig onderzoek professionaliseert beroepsgroep en registreert motorische ontwikkeling bij Amsterdamse schoolkinderen

Utrecht, 12 juli 2016 – Amsterdamse basisschoolkinderen bewegen steeds minder. Als kinderen minder bewegen en evenveel blijven eten, leidt dat tot overgewicht. De vraag is of kinderen met een slechte motoriek minder bewegen en daardoor dik worden of dat ze op een andere wijze dik worden waardoor ze minder bewegen en een slechtere motoriek krijgen. Lector Bewegingswetenschappen Huub Toussaint wil meer inzicht krijgen in de motorische ontwikkeling bij kinderen. “Kinderen die slecht bewegen komen vaak minder goed mee met leeftijdsgenoten.”



MAMBO-onderzoek
Om inzicht te krijgen in de problematiek en de gevolgen van achterblijvende motorische ontwikkeling bij kinderen op Amsterdamse basisscholen, is het noodzakelijk om te kijken naar het effect van gymnastieklessen. Bij het MAMBO-onderzoek van Toussaint wordt de motoriek van 5.000 kinderen in het basisonderwijs gemeten. Gymleraren gebruiken de zogenaamde Van Gelder Test om de motorische vaardigheden van kinderen te testen. Die test registreert hoe kinderen onder meer met een bal stuiteren, gooien, hoe ze lopen, hinkelen, springen en stilstaan. Tot een aantal jaren geleden werden deze testen op papier ingevuld en vervolgens overgetypt op de computer. Bij het overzetten slopen er veel fouten in de onderzoeksdata. Toussaint zocht een alternatief dat digitaal en handzaam was en tegen een stootje kon. Hij kwam uit bij de iPad. Onderzoekers in het MAMBO-project maken nu gebruik van een gebruiksvriendelijke en veilige app op maat van FileMaker. Met de app kunnen ze snel en veilig de onderzoeksgegevens registreren.

App op maat
In samenwerking met ontwikkelpartner Lesterius werd de intuïtieve en gebruiksvriendelijke FileMaker-app op maat ontwikkeld waarmee studenten van de Academie voor Lichamelijke Opvoeding de motorische ontwikkeling van basisschoolkinderen kunnen registreren. Door de ontkoppeling van persoonsgegevens en onderzoeksdata zijn er geen eenvoudige verbanden te leggen naar de privacy gevoelige meetgegevens zoals de ontwikkeling van individuen. “Het gaat om onderzoeksgegevens van zo’n 5.000 kinderen op 32 Amsterdamse basisscholen”, vertelt Toussaint. “Om zo veilig mogelijk te kunnen werken, zijn we op zoek gegaan naar een manier om de onderzoeksgegevens en de persoonsgegevens te ontkoppelen.” Dat wordt gedaan door twee separate databases: eentje met de meetgegevens en eentje met de gegevens van de kinderen die zijn voorzien van een uniek nummer. Deze sleuteldatabase staat op een aparte server.

Veilige procedure
Door persoonsgegevens en onderzoeksdata te splitsen hoeft er geen ingewikkelde procedure ontwikkeld te worden om ervoor te zorgen dat de data niet op een verkeerde plek terecht komt. “Dat is namelijk dodelijk voor onderzoek; het maken van fouten”, zegt Toussaint. “De mens is altijd de zwakste schakel in het proces en met FileMaker hebben we er nu voor gezorgd dat fouten vrijwel uitgesloten worden. Daarmee is de kwaliteit van onze procedure enorm beschermd.”

Verstreken tijd: 10 jaar en 59 dagen
FileMaker contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo PocketBook
Logo NTT DATA
Logo OneXillium
Logo myBrand
Logo Klearly
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Schneider Electric
Logo Reverse IT
Logo KnowBe4
Logo Zendure
Logo EPAM Systems
Logo Proofpoint
Logo Graduate Ventures
Logo Schneider Electric
Logo HCC
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103518 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17320 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlINFLUX PRINFLUX PR