Houten, The Netherlands, 01 March 2016 - Ongeveer 5,2 miljoen Nederlandse huishoudens hebben de beschikking over minimaal één tablet, zo blijkt uit onderzoek van Telecompaper. Na jaren van snelle groei is de penetratie van tablets in Nederland de afgelopen drie kwartalen vrijwel stabiel gebleven. Volgens het onderzoek worden tablets met een gemiddelde grootte het vaakst gebruikt, in tegenstelling tot kleine en grote tablets. Tablets worden in Nederland het vaakst gebruikt voor het surfen op internet, gamen en social media.
Volgens het nieuwste
Dutch Tablet Users-rapport van Telecompaper had twee derde (67%) van de Nederlandse huishoudens in Q4 2015 minimaal één tablet. Dit komt neer op 5,2 miljoen huishoudens. In 42 procent van de huishoudens werd één tablet gebruikt, een kwart van de huishoudens had twee of meer tablets.
De tablet-penetratie is de afgelopen jaren sterk gegroeid, van 22 procent van de huishoudens in het tweede kwartaal van 2012 naar het driedubbele daarvan in het vierde kwartaal van 2015. In de afgelopen drie kwartalen is dit percentage echter niet veranderd. Daaruit blijkt dat de periode van sterke groei ten einde is.
Consumenten gebruiken hun tablet het vaakst om op internet te surfen, om te gamen en voor social media, zo blijkt verder uit het onderzoek van Telecompaper. Vrouwen gebruiken hun tablet vaker dan mannen om te gamen en voor social media. De iPad wordt gemiddeld vaker gebruikt voor surfen op internet en Samsung-tablets vaker om op te gamen. Kinderen onder de twaalf gebruiken tablets het vaakst voor (educatieve) games, het kijken en streamen van video en het surfen op internet. In de top drie van ouderen neemt e-mailen de plek in van social media.
Uit het rapport blijkt verder nog dat de populariteit van activiteiten afhankelijk is van de grootte van de tablet. Hoe groter de tablet, hoe vaker deze wordt gebruikt om te surfen op internet en voor het volgen van nieuws. Dit is niet van invloed op hoe vaak de tablet wordt gebruikt voor het kijken en streamen van video. Tablets met een gemiddelde grootte (7-10 inch) worden doorgaans vaker gebruikt voor alle activiteiten. Voor tablets kleiner dan 7-inch geldt het omgekeerde, waarbij alle activiteiten onder het gemiddelde liggen.
Voor de redactie
Deze en meer informatie is beschikbaar in het rapport ‘Dutch Tablet Users 2015 Q4’. Het rapport biedt uitgebreide informatie over de tablet-penetratie in Nederland, de socio-demografische kenmerken van tablet-gebruikers, factoren die meewegen bij de aanschaf, de marktaandelen van merken en modellen, het gebruik, de NPS-score en de verhouding tot andere consumentenapparatuur. De bevindingen zijn gebaseerd op onderzoek onder 5.200 Nederlandse consumenten in de leeftijd tussen de 12 en 80 jaar in Q4 2015 door het
Telecompaper Consumer Panel. De prijs van het rapport is EUR 4.900.
Telecompaper
Telecompaper is een gerespecteerde, onafhankelijk opererende marktonderzoeker en persbureau met een focus op de nationale en internationale Technologie-, Media- en Telecommunicatiesector (TMT). Telecompaper levert klanten informatie, inzichten, analyses en nieuws. Nationale en internationale bedrijven, organisaties en overheidsinstellingen gebruiken onze informatie om beslissingen in alle geledingen van de organisatie te nemen en hun beleid uit te stippelen. Kijk voor meer informatie op onze website:
www.telecompaper.com.
Contact
Sanne de Bruyckere of Rianne Bosman
Marktonderzoekers
Phone: +31 30 6349600
E-mail:
sanne@telecompaper.com of
rianne@telecompaper.com