Rijen, 3 juli 2015 – Het Solar Team Eindhoven (STE) van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) heeft de nieuwe gezinsauto van de toekomst onthuld.
Ericsson werkte nauw samen met het Solar Team Eindhoven om de nieuwste gezinsauto op zonne-energie te bouwen. Het doel is de auto van de toekomst te bouwen die bijdraagt aan een duurzamere wereld. Met deze auto neemt het team in oktober van dit jaar deel aan de
Bridgestone World Solar Challenge in Australië.
Nieuw ontwerp
De ‘Stella Lux’ is een intelligente gezinsauto op zonne-energie, heeft plaats voor vier personen en is uitgerust met een speciaal ontworpen navigatiesysteem. Door aerodynamisch design te combineren met lichtgewicht materialen als carbon en aluminium, hebben de Eindhovense studenten dit jaar opnieuw een bijzonder zuinige auto ontworpen. Stella Lux haalt op een zonnige dag in Nederland een range van 1.000 kilometer. Per saldo levert deze auto meer energie op dan ze gebruikt en is daarmee ‘energiepositief’. Het energie-overschot kan aan het elektriciteitsnet teruggeleverd worden en zal daarmee een bijdrage leveren aan het verbeteren van maatschappelijke problemen op het gebied van energiegebruik.
Ericsson Connected Traffic Cloud
Ericsson ondersteunt het team met de bouw van een applicatie die is gebaseerd op de
Connected Traffic Cloud. De applicatie maakt onderdeel uit van het speciaal ontworpen navigatiesysteem. Connected Traffic Cloud is een managed cloud-platform, dat zorgt voor de onderlinge uitwisseling van gegevens tussen de ‘connected’ voertuigen en de verkeersautoriteiten. Tijdens de World Solar Challenge wordt de Connected Traffic Cloud gebruikt om het Solar Team Eindhoven concurrentievoordeel te bieden door het aggregeren van de auto, het verkeer en de weergegevens, het uitvoeren van een grondige analyse en het selecteren van een optimale route. Verder zal de applicatie ervoor zorgen dat het team energie bespaart doordat er zo min mogelijk wordt geremd en geaccelereerd, wat tevens de kansen van het Solar Team Eindhoven vergroot.
World Solar Challenge
Vanaf 18 oktober 2015 verdedigt het team met de 'Stella Lux', de opvolgster van Stella, de titel tijdens de nieuwe Bridgestone World Solar Challenge in Australie. In deze drieduizend kilometer durende race door de outback van Australië ligt de nadruk op een praktische en gebruiksvriendelijke zonne-auto in plaats van enkel een snelle auto.
------
Over Ericsson
Ericsson is ‘s werelds grootste leverancier van communicatietechnologie en -diensten. De lange-termijn relaties met alle grote telecom operators ter wereld stelt mensen, bedrijven en samenlevingen in staat het potentieel te ontwikkelen en een duurzamere toekomst te creëren. Ericsson’s diensten, software en infrastructuur - vooral in mobiliteit, breedband en de cloud – stellen de telecom industrie en andere sectoren in staat beter zaken te doen, de efficiëntie te verhogen, de gebruikerservaring te verbeteren en nieuwe kansen te benutten.
Het bedrijf is met meer dan 115.000 medewerkers actief in meer dan 180 landen. Vandaag de dag gaat meer dan 40 procent van het wereldwijde mobiele verkeer over Ericsson netwerken en ondersteunt Ericsson netwerken die meer dan 2,5 miljard abonnees bedienen. Ericsson’s investeringen in research & development zorgen ervoor dat hun oplossingen en klanten voorop blijven lopen.
De netto verkoop in 2014 bedroeg SEK 228 miljard (EUR 33,1 miljard). Ericsson is opgericht in 1876, heeft zijn hoofdkantoor in Stockholm en is genoteerd aan de NASDAQ OMX, Stockholm en de NASDAQ New York.
Voor meer informatie:
Ericsson Nederland
Sylvia van Haren
Tel.: +31 (0) 161 242 973
Sylvia.van.Haren(at)ericsson.com
Whizpr
Marjan Schrader
Tel.: +31 (0) 317 410 483
ericsson(at)whizpr.nl