Breda,
20 mei 2015 –
Emerson Network Power, onderdeel van Emerson (NYSE: EMR) en wereldwijd toonaangevend in het optimaliseren van de beschikbaarheid, capaciteit en efficiëntie van bedrijfskritische infrastructuur, introduceert de
Liebert® PDX met EconoPhase™ in heel Europa, het Midden-Oosten en Afrika (EMEA). De koelunits met directe expansie uit de Liebert PDX-reeks kunnen nu worden uitgebreid met de Liebert EconoPhase, het allereerste energiebesparende koelsysteem met rondgepompt koudemiddel, dat vier jaar lang grondig getest is op de Amerikaanse markt. Dankzij dit vrije-koelingsysteem kunnen kleine tot middelgrote datacenters en andere bedrijven profiteren van nog efficiëntere koelprestaties, wat aanzienlijke kostenbesparingen met zich meebrengt.
De Liebert EconoPhase in combinatie met de Liebert PDX-units biedt een besparing in energieverbruik van veertig tot vijftig procent in vergelijking met het huidige meest efficiënte model met directe expansie. Het systeem kan dankzij deze technologie een pPUE (partial Power Usage Effectiveness) van minder dan 1,1 bereiken, wat gelijk staat aan een jaarlijkse besparing op de energiekosten van zo’n € 200.000 of meer in vergelijking met een pPUE-niveau van 1,3 voor een datacenter van 1 MW.
“Wij streven ernaar innovatieve oplossingen te leveren. Door de Liebert PDX met EconoPhase te introduceren, laten we zien dat de koelefficiëntie op eenvoudige wijze aanzienlijk kan worden verbeterd, zonder concessies aan betrouwbaarheid en prestaties,” zegt Roberto Felisi, directeur productmarketing Thermal Management, Emerson Network Power in EMEA. “Dit systeem is een verdere verbetering van onze Thermal Management-productreeks, die al de meest efficiënte en voordelige reeks op de hedendaagse markt is.”
De Liebert EconoPhase is de meest geavanceerde, energiebesparende koelunit die vrije koeling levert zonder water te verbruiken. Deze technologie zorgt ervoor dat het systeem overschakelt van de compressormodus naar de energiezuinige modus wanneer de buitentemperatuur lager dan is de binnentemperatuur van het gebouw. Dit levert een aanzienlijke energiebesparing op; de Liebert EconoPhase gebruikt slechts zo’n tien procent van het vermogen in vergelijking met de compressor. Als de buitentemperatuur niet meer geschikt is voor de Liebert EconoPhase, schakelt het systeem automatisch terug naar een klassiek luchtgekoeld expansiesysteem door de energiebesparende module uit te schakelen.
De geïntegreerde Liebert iCOM™ zorgt ervoor dat de unit met vrije koeling automatisch naadloos en efficiënt kan schakelen tussen beide bedrijfsmodi. Het systeem kan dankzij de intelligente besturing de luchttoevoerpatronen wijzigen en zich snel aanpassen aan wisselende IT-belasting. Dit zorgt voor een hogere efficiëntie doordat de aansturing van de componenten wordt geoptimaliseerd voor het laagste totale systeemvermogen, terwijl de uren van vrije koeling worden gemaximaliseerd door automatische inschakeling van de energiezuinige modus.
Voor meer informatie over de Thermal Management-producten van Emerson Network Power gaat u naar
www.EmersonNetworkPower.eu/Thermal-Management of klikt u
hier om een video over de Thermal Management-productreeks te bekijken.
Over Emerson Network Power
Emerson Network Power, onderdeel van Emerson (NYSE: EMR), levert software, hardware en diensten voor het optimaliseren van de beschikbaarheid, capaciteit en efficiëntie van datacenters en faciliteiten in de gezondheidszorg en de industrie. Emerson Network Power is een betrouwbare industriële leverancier van slimme infrastructuurtechnologieën. Het bedrijf biedt innovatieve oplossingen voor het beheer van datacenterinfrastructuren, die de kloof tussen IT en facility management dichten. De efficiëntie en de beschikbaarheid van de oplossingen zijn onverminderd hoog, ongeacht de benodigde capaciteit. Alle oplossingen worden wereldwijd ondersteund door lokale servicetechnici van Emerson Network Power. Meer informatie over de producten en diensten van Emerson Network Power is te vinden op
www.EmersonNetworkPower.nl.
Over Emerson
Emerson (NYSE: EMR, gevestigd in St. Louis (VS)) brengt als geen andere wereldwijde marktspeler technologie en engineering samen in de vorm van innovatieve oplossingen voor klanten in industriële, commerciële en consumentenmarkten. Het bedrijf kent daartoe vijf verschillende divisies: procesbeheer, industriële automatisering, noodstroomvoorziening, klimaattechnologie en commerciële en residentiële oplossingen. De omzet in het boekjaar 2014 bedroeg 24,5 miljard dollar. Ga voor meer informatie naar
www.Emerson.com.
Contact:
LVTPR
Nienke Geudeker / Eline Alberts
Tel.nr.: 030 - 65 65 070
E-mail:
emersonnetworkpower@lvtpr.nl