Nieuwegein – Tijdens Henkels jaarlijkse algemene vergadering op 13 april 2015 keek CEO Kasper Rorsted terug op de succesvolle prestaties van het begrotingsjaar 2014. Aan de aandeelhouders was een stijging van het dividend voorgesteld van 9 cent naar 1 euro en 31 cent per preferent aandeel en 1 euro en 29 cent per gewoon aandeel. Dit betekent een uitkeringspercentage van dertig procent. Hoewel de marktomstandigheden een uitdaging blijven, bevestigde Rorsted de vooruitzichten voor het volledige boekjaar 2015. Dit is inclusief een stijging van de gecorrigeerde winst per preferent aandeel van ongeveer tien procent.
2014: een succesvol jaar voor Henkel
Kasper Rorsted verwees naar de lastige economische omstandigheden van het fiscale jaar 2014: “We zijn erg tevreden met onze prestaties. We hebben onze financiële doelstellingen voor 2014 bereikt.” Rorsted benadrukte ook de vooruitgang die het bedrijf behaalde bij het implementeren van de strategie voor 2016. Daarbij blijkt dat Henkel haar vier strategische prioriteiten succesvol heeft nagestreefd: overtreffen – globaliseren – simplificeren – inspireren.
Simone Bagel-Trah, voorzitter van de aandeelhouderscommissie en de raad van commissarissen, bedankte de raad van bestuur en alle medewerkers voor hun goede inzet in 2014.
Programma 2015 ondanks aanhoudende uitdagende omgeving bevestigd
“2015 wordt weer een uitdagend jaar voor Henkel”, zegt Rorsted, met de nadruk op de hoge mate van onzekerheid in de markten. “De vluchtigheid van de huidige markt zal aanblijven. We verwachten dat de Amerikaanse dollar verder zal stijgen ten opzichte van de euro, terwijl de opkomende valuta’s waarschijnlijk zullen verzwakken. Door het aanhoudende conflict tussen Rusland en Oekraïne verwachten we een stagnatie in Oost-Europa en een verdere druk op de Russische economie en valuta.”
Ondanks deze moeilijke marktomstandigheden bevestigde Rorsted de verwachting voor het huidige fiscale jaar. “We verwachten een organische omzetgroei van drie tot vijf procent voor het fiscale jaar 2015. We verwachten dat het gecorrigeerd rendement ongeveer zestien procent zal zijn en anticiperen op een stijging van de gecorrigeerde winst per preferent aandeel van ongeveer tien procent.”
Met het oog op de bedrijfsactiviteiten in Rusland en Oekraïne benadrukte Rorsted het belang van beide landen voor Henkel. “Het conflict tussen de twee landen beïnvloedt de bedrijven die er actief zijn. Toch zullen wij in beide landen actief blijven. We hebben er een aanzienlijke groei behaald en we geloven in een toekomst van beide landen”, benadrukt Rorsted.
Verdere details over de bedrijfsontwikkeling in het eerste kwartaal van 2015 worden gepubliceerd in het kwartaalbericht van 7 mei.
Meer informatie over de jaarlijkse algemene vergadering is te vinden op
onze website.