ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (11 jaar en 89 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

MKB Cloud Barometer 2015: Forse omzetgroei bedrijven die breed gebruikmaken van cloud-technologie

Verenigde Staten scoren het best, Nederland bezig aan inhaalslag

Delft, 31 maart 2015 - Bedrijven die breed gebruikmaken van cloud-technologie realiseren wereldwijd 20 procent méér omzetgroei dan bedrijven die dit niet doen. Dat blijkt uit de MKB Cloud Barometer 2015 van Exact en KPN. Gemiddeld hebben bedrijven die meerdere cloud-oplossingen benutten een omzetgroei van 26 procent, versus 6 procent bij bedrijven die geen gebruikmaken van de cloud. In alle landen waar het onderzoek is gedaan is sprake van stijging in de omzet, met een gemiddelde van 12 procent. De Cloud Barometer is een jaarlijkse peiling onder het mkb, die dit jaar voor het eerst wereldwijd werd uitgevoerd.

Verenigde Staten wereldwijd aan kop
Met name in de Verenigde Staten speelt de cloud een belangrijke rol in het bedrijfsresultaat. Amerikaanse bedrijven met drie of meer cloud-oplossingen presteren met 32 procent omzetgroei een stuk beter dan het wereldwijd gemiddelde. Ook Britse ondernemingen die meerdere cloud-oplossingen benutten, scoren met 25 procent omzetgroei bovengemiddeld hoog. Hun Franse equivalenten komen hier niet in mee: zij hebben in 2014 zowel de laagste omzetgroei als winstmarge gerealiseerd. In Nederland valt het grote verschil in omzetgroei op tussen bedrijven die geen cloud-oplossingen gebruiken (2 procent) en zij die dit juist intensief doen (14 procent).

Duitsland staat wat betreft gemiddelde omzetstijging slechts in de internationale middenmoot (9 procent). Opvallend is dat de technologische voorlopers in Duitsland echter wel ‘wereldkampioen’ zijn in termen van winstmarge (33 procent). Wel zijn deze bedrijven schaars in Duitsland: slechts 10 procent zet drie of meer cloud-oplossingen in. Bij alle andere landen is dit ongeveer een kwart.

Betere klantinformatie stuwt omzet
Acquisitie is belangrijk om omzet te kunnen genereren. Bij maar liefst 62 procent van de bedrijven wereldwijd staat het vinden van nieuwe klanten in de top-3 van grootste uitdagingen. Een beter inzicht in de klant zou volgens de ondervraagde bedrijven een grote impact hebben op de inkomsten. Bijna de helft van de ondernemers verklaart 20 procent méér omzet uit klanten te kunnen halen, als zij betere toegang hebben tot klantinformatie. De bedrijven geven aan dat cloud-technologie een oplossing biedt voor dit proces. Naast gebruiksgemak ervaren cloud-gebruikers dat informatie makkelijker te vinden (tweede plaats) en te delen is (derde plaats).

Optimisme in Nederland, België blijft steken
Het Nederlandse mkb is positief gestemd over 2015 en verwacht van alle landen gemiddeld de grootste stap in omzetstijging te maken (naar 11 procent). In 2014 presteerde Nederland wereldwijd nog het zwakst met een omzetgroei van 6 procent. Met die stijging zou Nederland Frankrijk voorbij streven (9 procent), dat hiermee hekkensluiter lijkt te worden. Bedrijven uit de Verenigde Staten rekenen erop in 2015 koploper te blijven (17 procent), en worden in hun optimisme gevolgd door het Verenigd Koninkrijk (16 procent) en Duitsland (13 procent). België verwacht als enige land dat de inkomsten in 2015 niet verder zullen groeien en denkt te blijven steken op 12 procent omzetgroei.

Kijkend naar de bedrijven die cloud breed inzetten, mikken juist de Duitsers op een forse stijging in omzet (26 procent). Daarmee zou deze groep in 2015 de op één na hoogste omzetstijging realiseren, samen met het Verenigd Koninkrijk. Amerikaanse ‘cloud adopters’ verwachten met 30 procent iets minder omzetgroei dan in 2014, maar blijven hiermee koploper.

Erik van der Meijden, CEO van Exact: “De resultaten van de Barometer tonen aan dat de adoptie van cloud-oplossingen wereldwijd een positieve uitwerking heeft op de bedrijfsresultaten. Al drie jaar zien wij een stijgende lijn in het gebruik van cloud-applicaties door het mkb. De eenvoud in gebruik en het altijd en overal inzicht hebben in de bedrijfsgegevens zijn daarin de belangrijkste aanjagers. Steeds meer bedrijven zien dit in en we verwachten dat over een aantal jaar alle bedrijven, groot en klein, de transitie naar de cloud maken of gemaakt hebben. Onze bedrijfsstrategie is daar dan ook op gericht; waarbij het onze ambitie is om een wereldwijde top 3 speler te worden in business software in de cloud voor het mkb.”

-------

Over de MKB Cloud Barometer 2015
De Cloud Barometer 2015 is een internationaal onderzoek naar de rol van cloud computing in het mkb. Het is de opvolger van de MKB Cloud Barometer en werd dit jaar voor het eerst wereldwijd uitgerold. Het onderzoek is uitgevoerd door Pb7 in opdracht van Exact en KPN. In de eerste maanden van 2015 is een survey uitgevoerd onder beslissers, voornamelijk eigenaren, bij 2975 bedrijven met maximaal 50 medewerkers in Nederland, België, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten. De interviews zijn per land evenredig verdeeld over de sectoren productie, groothandel, professionele dienstverlening, accountancy en “overig”. Vervolgens is een weging toegepast om de representativiteit van de steekproef te waarborgen.

Over Exact
Daadkrachtige business software, dat is wat Exact maakt. Voor meer dan 200.000 organisaties wereldwijd. Voor ondernemende doeners die hun dromen nog dezelfde dag in daden willen vertalen. Exact heeft diezelfde mentaliteit. Dertig jaar geleden startten zes studenten een bedrijf in een garage, nu zijn we een internationale onderneming met 1.550 collega’s in 15 landen met een omzet van € 188 miljoen in 2014.

Dankzij Exact kunnen bedrijven snel reageren op veranderingen in de markt en kansen grijpen wanneer ze zich voordoen. Onze business software zorgt ervoor dat klanten zich kunnen richten op het volgende doel, de volgende uitdaging. Voor meer informatie over Exact ga naar www.exact.nl.

Voor meer informatie
Exact Holding N.V.
Jelle Zuidema
T: +31 (0)15 711 5462 of +31 (0)6 4179 4588
E: jelle.zuidema@exact.com

Whizpr
Willemijn Vader / Valentijn Bouman / Yvon Reitsma
T. 0317 410 483
E. exact(at)whizpr.nl
Recent van Exact  
Meer dan driekwart van de accountantskantoren zet AI in, maar strategische toepassing blijft uit

Exact trotse partner van de FD Gazellen 2026

Mkb’ers lopen gemiddeld €20.000 mis en bijna de helft weet het niet eens

Verstreken tijd: 11 jaar en 89 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Exact contact  

+31(0)15 - 711 51 00
www.exact.com/nl

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo Proofpoint
Logo Zscaler
Logo LANCOM Systems
Logo Workday
Logo IG&H
Logo KnowBe4
Logo NTT DATA
Logo osapiens
Logo Marcommit
Logo PARKSIDE
Logo Exact
Logo Onguard
Logo Lightspeed
Logo Conclusion
Logo Veeam Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103824 persberichten
7041 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17518 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.deepr.nlwww.marcommit.nl
INFLUX PRwww.whizpr.nlINFLUX PR