Het aankomende tropische Pinksterweekend zorgt voor een toenemende vraag naar cabrio’s. Dat blijkt uit database-onderzoek van
AutoScout24. Het aantal zoekopdrachten neemt sinds eind mei gestaag toe en de online autoportal verwacht dat dit door de tropische warmte tijdens Pinksteren flink zal oplopen.
Het cabrioseizoen start traditioneel in mei en tot augustus is het aantal zoekopdrachten hoog. Stijgende temperaturen zorgen daarbij voor een evenredig stijgende vraag. Zodra het weer kouder wordt, neemt ook het aantal zoekopdrachten snel af. Voor iedereen die van plan is een cabrio aan te schaffen, geeft AutoScout24 enkele handige tips om speciaal op te letten.
Ook in regen droog
Het klinkt misschien gek, maar het belangrijkste aspect van een cabrio is het dak. Controleer bij een stoffen overkapping goed of er geen scheurtjes in de overkapping zitten. Want de Nederlandse zomers staan bekend om hun wisselvalligheid. En wanneer de regensluizen opengaan, rijd je met een waterdicht dak toch wat comfortabeler.
Oriënteer je goed
Het aanbod van cabrio’s is groot, op dit moment worden er op AutoScout24 bijvoorbeeld 10.828 exemplaren aangeboden. Het is dus belangrijk om van tevoren goed te bepalen waar je naar op zoek bent. Wil je een auto met een softtop of met een hardtop? En welk budget heb je te besteden? Door vooraf al te bepalen waar je naar op zoek bent, kun je al een eerste schifting maken in het aanbod en verzand je niet in avonden zoeken.
Uitstraling
Ga je voor een cabrio die ook prima te gebruiken is als een zakenauto? Of vind je een sportieve uitstraling belangrijk? Zoals ook iedere ‘gewone’ auto een eigen uitstraling heeft, geldt dit ook voor cabrio’s. Voor iedere voorkeur is wel een bijpassende cabrio te vinden.
Koopjesjacht
Hoewel warm weer logischerwijs zorgt voor een stijgende vraag naar cabrio’s, kan het slim zijn om juist even te wachten met het aanschaffen van een convertible totdat de temperaturen weer wat gedaald zijn. Want een dalend kwik zorgt voor een dalende vraag. En dus zullen de prijzen zakken. Nadeel is dan wel dat je niet meteen een autoritje kunt maken met het dak naar beneden. Maar wie het geduld ervoor heeft, start zijn cabrio-zoektocht na augustus.
“Ondanks dat we vaak natte zomers hebben, heeft de cabrio een vaste waarde in het Nederlandse wagenpark,” zegt Jurgen Vugts, directeur AutoScout24 Nederland. “De absolute favoriet is de Mazda MX-5. Op dit moment worden er hier 366 exemplaren van aangeboden in Nederland, maar we zien dat de vraag nog hoger is. Door het aankomende warme weer zal die vraag naar verwachting alleen maar toenemen.”
AutoScout24 is de grootste online automarkt van Europa. Maandelijks bekijken ruim 10 miljoen bezoekers de site. Er staan meer dan 2 miljoen advertenties op van onder andere nieuwe auto’s, gebruikte auto’s, motoren en trucks. Meer dan 40.000 autobedrijven in Europa maken gebruik van AutoScout24. AutoScout24 Nederland is de grootste occasionportal van Nederland, met een continu aanbod van 240.000 auto’s online. De mobiele app kent alleen in Nederland al 1,3 miljoen downloads. AutoScout24 behoort tot de Scout24 Groep, met merken als FinanceScout24, FriendScout24, ImmobilienScout24, JobScout24 en TravelScout24.
www.autoscout24.nl
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met:
Jurgen Vugts, algemeen directeur AutoScout24 Nederland B.V.
www.autoscout24.nl
Renate van der Wal / Sebastiaan Scheepers, LEWIS PR
Telefoon: 040 - 235 4600
Email:
autoscout24@lewispr.com