www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
INFLUX PRwww.whizpr.nlwww.whizpr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (12 jaar geleden)
Bedrijf:
PR: Progress Communications

Onderzoek Kaspersky Lab: vrouwen beschermen zich minder goed tegen cybercriminaliteit dan mannen

De Nederlander is zich bewust van de risico’s, maar kennis blijft achter

Utrecht, 7 mei 2014 – Op het wereldwijde web loeren vele gevaren. In opdracht van Kaspersky Lab deed MediaTest onlangs onderzoek[1] naar de mate waarin de gemiddelde Nederlander zich tegen deze gevaren beschermt en de volgende vraag kwam naar voren: wapenen mannen zich beter tegen cybercriminaliteit dan vrouwen? Het antwoord: ja.

De deelnemers werden niet alleen gevraagd hoe ze het zélf doen: er moest ook kritisch naar het andere geslacht worden gekeken. Bijna 40 procent van de mannen vindt dat zij zich online beter tegen criminelen beschermen, maar ook 29 procent van de vrouwen schrijft de mannen wat dit betreft hoger aan. Volgens 55 procent van de mannen en bijna 60 procent van de vrouwen is er geen verschil tussen de seksen. Slechts 6 procent van de mannen vindt dat vrouwen zich beter beschermen en zo’n 11 procent van de vrouwen vindt dit zelf ook.

Bovenstaand beeld wordt bevestigd door de maatregelen die worden genomen. Hoewel een grote meerderheid van beide geslachten zich de moeite heeft getroost beveiligingssoftware te installeren – 88 procent van de mannen, 82 procent van de vrouwen – zijn vrouwen minder trouw met het updaten van die programmatuur: zo’n 57 procent doet dit, tegen bijna driekwart van de mannen. Het updaten van andere software verhoudt zich op nagenoeg dezelfde wijze. Mannen blijken meer op hun hoede voor de mogelijke gevaren online dan vrouwen: respectievelijk 61 en 51 procent. Maken we onderscheid tussen de verschillende apparaten waarmee we online gaan, dan blijkt dat vrouwen de risico’s op pc’s en tablets lager inschatten dan mannen, terwijl ze de gevaren op de smartphone juist iets groter achten.

Wat betreft online bedreigingen en de bescherming hiertegen zijn vrouwen er over het algemeen goed van op de hoogte dat ze niet goed op de hoogte zijn: slechts een kleine 10 procent geeft aan wél over genoeg kennis hierover te beschikken, en dat is niet meer dan de helft van het aantal mannen. Zo’n 42 procent zegt wel iets, maar nog lang niet genoeg te weten om online veilig te zijn en te blijven. Maar hetzelfde geldt voor 31 procent van de mannen, dus er is voor iedereen werk aan de winkel!

Uit eerder onderzoek is al eens gebleken dat we ons er best van bewust zijn dat er gevaren loeren op internet, maar dat het altijd iemand anders is die hier het slachtoffer van wordt. Als we aan den lijve ondervinden dat we ook zelf niet onkwetsbaar zijn is het al te laat. Een afdoende manier om álle apparaten – pc’s, laptops, Macs, tablets en smartphones – te beschermen tegen dreigingen op internet is het installeren van Kaspersky Internet Security - Multi-Device, één enkele internetbeveiligingsoplossing voor meerdere computers en mobiele apparaten tegelijk, of ze nu op Windows, Mac OS, Android of iOS draaien. Dit betekent veilig en onbezorgd winkelen en bankieren op internet, goede virusbescherming, beveiliging van gegevens bij verlies of diefstal en zelfs ouderlijk toezicht, ongeacht het besturingssysteem.
Recent van Kaspersky  
Kaspersky onderzoek: de werking van AI-gedreven ransomewaregroep FunkSec

Verstreken tijd: 12 jaar
PR contact  

Logo Progress Communications
Kaspersky contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Palo Alto Networks
Logo Schneider Electric
Logo Xebia
Logo Trend Micro
Logo Veeam Software
Logo Descartes
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo Amazon Web Services
Logo Furore Conclusion
Logo Zscaler
Logo Anker Innovations
Logo Vertiv
Logo Wuunder
Logo Graduate Ventures
Logo HeadFirst Group
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103478 persberichten
7019 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17287 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
INFLUX PRINFLUX PRProgressCommunications.eu