www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu

Volg ook via:
Datum: (12 jaar en 126 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Progress Communications

Opmars van cybercriminaliteit op Tor-netwerk

Utrecht, 5 maart 2014 – Experts van Kaspersky Lab hebben de afgelopen maanden nauwlettend toezicht gehouden op zogeheten Darknet-netwerken en dan met name het Tor-netwerk. Eén ding is daarbij direct duidelijk, namelijk dat het aandeel van cybercriminelen hier toeneemt. Het Tor-netwerk is reeds lange tijd een bekend fenomeen. In het begin alleen onder experts en enthousiastelingen die geïnteresseerd waren in de technische details van praktische anonimiteit in het netwerk en fans van cryptografie. Na de onthullingen van Edward Snowden kwam het echter ook onder de aandacht van het grote publiek. Veel internetgebruikers gingen op zoek naar deze vorm van anonimiteit, wat resulteerde in een toename van de gebruikers van Tor. Hoewel de Tor-infrastructuur en cybercriminaliteits-resources nog lang niet van dezelfde schaal zijn als het conventionele internet, troffen de experts ongeveer 900 gelijktijdige online verborgen diensten aan.  

Tor bestaat voornamelijk uit onbeperkte, gratis software die via internet werkt. Het omvat gebruikers die websites bezoeken, berichten uitwisselen op forums, communiceren via chats, etc. - net als het 'normale' internet. Maar er is een cruciaal verschil. Tor is uniek omdat de gebruikers ervan anoniem kunnen blijven tijdens hun online activiteiten. Het netwerkverkeer is volledig anoniem: het is in Tor onmogelijk om IP's van gebruikers te identificeren, zodat het ook onmogelijk is om te achterhalen wie de gebruiker in werkelijkheid is. Bovendien maakt dit Darknet-netwerk gebruik van zogenoemde pseudo-domeinen, die alle inspanningen dwarsbomen om achter persoonlijke informatie van de eigenaar van een resource te komen.

Cybercriminelen zijn Tor actief gaan gebruiken om kwaadaardige infrastructuur te hosten. Experts van Kaspersky Lab troffen Zeus met Tor-mogelijkheden aan, detecteerden vervolgens ChewBacca en analyseerden ten slotte de eerste Tor-trojan voor Android. Een snelle blik op het Tor-netwerk laat veel resources zien voor malware, zoals C&C-servers, admin-panelen, etc.

"Het hosten van C&C-servers in Tor maakt het moeilijker deze te identificeren, te blacklisten of te verwijderen. Hoewel het creëren van een Tor-communicatiemodule binnen een malware-sample extra werk betekent voor de malware-ontwikkelaars, verwachten we een toename te zien van nieuwe Tor-gebaseerde malware, evenals Tor-ondersteuning voor bestaande malware", aldus Sergey Lozhkin, Senior Security Researcher van Kaspersky Labs Global Research and Analysis Team.

Lees meer op Securelist.com.

Verstreken tijd: 12 jaar en 126 dagen
PR contact  

Logo Progress Communications
Kaspersky contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Tineco
Logo DXC Technology
Logo EPAM Systems
Logo osapiens
Logo Youforce
Logo Veeam Software
Logo Wuunder
Logo SureSync
Logo Proofpoint
Logo Techleap.nl
Logo NetApp
Logo Keepit
Logo Workday
Logo We talk SEO B.V.
Logo Buckaroo B.V.
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103884 persberichten
7046 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17564 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlwww.deepr.nlwww.whizpr.nl