ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
www.deepr.nlProgressCommunications.euINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (13 jaar en 126 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: TEAM LEWIS

Online media minst betrouwbare internetbron bij het nemen van beslissingen

Hoofddorp, 22 november 2013 – Mensen maken elke dag een groot aantal keuzes en het internet is een belangrijke informatiebron in de oriëntatiefase van het beslisproces. Opvallend is dat slechts 7 procent van de Nederlanders online informatie afkomstig van media (radio, tv, krant, nieuwssite) als betrouwbare internetbron beschouwen bij het nemen van belangrijke beslissingen. De website van een bekend bedrijf of persoon blijkt de meest betrouwbare internetbron te zijn (27%) en websites van overheidsinstanties staan op de tweede plaats (26%). Dat blijkt uit onderzoek van QlikTech, specialist op het gebied van business intelligence.

Onderbuikgevoel belangrijker dan internet
In het onderzoek is Nederlandse consumenten gevraagd waar zij hun belangrijke beslissingen op baseren. Internetbronnen spelen een belangrijke rol in de oriëntatiefase van het beslisproces, 67 procent laat zich in eerste instantie leiden door informatie op internet. Daarom is het opvallend dat wanneer het er écht op aan komt, de doorslaggevende factor juist niet het internet is, maar ons eigen onderbuikgevoel. 57 procent zegt daar zijn of haar beslissing op te baseren. Slechts 12 procent geeft aan dat het internet de doorslaggevende factor is bij het nemen van belangrijke beslissingen. Een andere opvallende uitkomst is dat de mening van vrienden niet of nauwelijks meeweegt bij de keuze, slechts 2 procent laat de mening van vrienden zwaar meewegen. Tot slot zegt 26 procent de mening van familie of partner doorslaggevend te vinden bij het nemen van een beslissing.

“Het feit dat we onze beslissingen uiteindelijk niet op informatie van internet baseren, komt onder andere doordat we het beslisproces op een natuurlijke manier willen doorlopen en gevonden informatie op een manier willen analyseren die past bij ons natuurlijke denkproces. Toch is ons onderbuikgevoel lang niet altijd de beste raadgever, want beslissingen moeten vaak ook op basis van feiten en harde data genomen worden. Om tot een optimaal beslisproces te komen, zouden we ons onderbuikgevoel daarom wat vaker aan de kant mogen zetten, want de risico’s van het nemen van foute beslissingen zijn vaak niet te overzien”, aldus Vincent Peters, RVP & MD Benelux, Eastern Europe, Russia & CIS en MEA bij QlikTech.

QlikTech schreef een whitepaper over het nemen van goede beslissingen: Ons onderbuikgevoel als grootste bedrijfsrisico. Deze whitepaper is te downloaden via www.qlikview.nl/dejuistebeslissing

----------------------
Noot voor de redactie: Het onderzoek van QlikTech is uitgevoerd onder 563 respondenten.

Over QlikTech
QlikTech (NASDAQ: QLIK) geeft betekenis aan data zodat mensen hier concreet iets mee kunnen doen. Het QlikView Business Discovery Platform en het Qlik Customer Success Framework bieden de juiste mensen, techniek en dienstverlening om de strategische inzet van data te optimaliseren. Met Natural AnalyticsTM ondersteunt QlikView de manier waarop onze menselijke nieuwsgierigheid van nature informatie verwerkt en analyseert, om zo betere inzichten te krijgen en het beslisproces te vereenvoudigen. QlikView biedt businessgebruikers van kleine ondernemingen tot grote multinationals de inzichten die ze ad hoc nodig hebben en voorziet IT-professionals in hun behoefte aan beheersbaarheid en governance. QlikTech bedient als wereldwijd opererend bedrijf meer dan 30.000 klanten in ruim 100 landen. Ga voor meer informatie naar www.qlikview.com/nl

Qlik™, QlikView™, QlikTech™, Data Dialogs™, Natural Analytics™, Qlik Customer Success Framework™ en het QlikTech logo zijn handelsmerken of geregistreerde handelsmerken van QlikTech International AB, geregistreerd in meerdere landen. Andere hier gebruikte bedrijfsnamen, productennamen en bedrijfslogo’s zijn handelsmerken of geregistreerde handelsmerken van hun respectieve eigenaars.

Meer informatie:
Marcommit PR
Elize Brolsma
035-5822730
qliktech@marcommit.nl

Verstreken tijd: 13 jaar en 126 dagen
Qlik contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo Red Hat
Logo HCC
Logo Xebia
Logo Unit4
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion
Logo Schneider Electric
Logo Proofpoint
Logo PQR
Logo KnowBe4
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103946 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17598 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
www.whizpr.nlINFLUX PRwww.deepr.nl