ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.deepr.nl
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.whizpr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (13 jaar en 141 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Lubbers De Jong

Einde Windows XP in zicht

Agrico in één keer van XP naar Windows 8

Naarden, 3 oktober 2013 – Het populaire Windows XP wordt na 8 april 2014 niet meer ondersteund door Microsoft. Toch wordt dit besturingssysteem uit 2001 nog door circa 15 procent van het MKB gebruikt. Veel bedrijven kiezen nu voor een ‘veilige’ overstap naar Windows 7, uit angst voor de nieuwe ‘tegeltjes-interface’ van Windows 8. Toch kan de overstap ook in een keer, zo blijkt uit een praktijkvoorbeeld van aardappelhandelshuis Agrico uit Emmeloord.

Windows 7 en 8 vereisen nieuwe en meer krachtige hardware dan voor Windows XP. Voor veel bedrijven is dat nog een belangrijke reden om niet direct over te stappen op een nieuwe Windows-versie. Voor Agrico, een organisatie gespecialiseerd in het ontwikkelen en verhandelen van aardappelrassen, was de bestaande IT-omgeving eind 2012 echt aan vernieuwing toe, vertelt Christiaan Simonse, ICT-regisseur bij Agrico. ‘Eigenlijk wilden we niet twee Windows-versies overslaan, waardoor we Windows 7 overwogen.’ Uiteindelijk koos Simonse samen met IT-dienstverlener Nobel toch voor een directe migratie naar Windows 8, om later niet alsnog over te hoeven stappen. Dit leverde echter wel enkele uitdagingen op wat betreft gebruiksgemak.

Moderne gebruikersinterface
De IT-infrastructuur bij Agrico werd volledig vernieuwd en biedt ondersteuning voor een mix van zowel lokaal geïnstalleerde als virtuele applicaties. De werksystemen bestaan uit laptops en thin clients, waarvan de laptops zijn voorzien van Windows 8. Ondanks dit technische kunststukje was volgens Simonse de grootste uitdaging het vertalen van de nieuwe ‘Modern UI’-desktop van Windows 8 naar iets waar zijn gebruikers mee kunnen werken. Simonse: ‘Toen ik al die gekleurde vlakken zag, dacht ik: als we dit aan onze gebruikers geven, dan snappen ze er helemaal niets van.’
Samen met Nobel werd een menu samengesteld zonder overbodige applicaties, met alle bedrijfsapplicaties op een overzichtelijke manier weergegeven, inclusief de virtuele applicaties. ‘De gemiddelde gebruiker ziet vrijwel geen verschil tussen de lokaal geïnstalleerde en virtuele applicaties,’ zegt Simonse. ‘Het resultaat is een kantooromgeving die de meeste gebruikers probleemloos begrijpen. Ze moesten zichzelf enkel nog wat sneltoetsen en muishandelingen aanleren, maar daarvoor kregen ze een cursus.’
Adviseert IT-dienstverlener Nobel aan elke klant die Windows XP gebruikt om Windows 7 over te slaan? ‘Technisch gezien liggen Windows 7 en 8 heel dicht bij elkaar,’ zegt Barry van der Meij van Nobel. ‘Maar een besturingssysteem vervangen is toch een hele stap. Het is daarom beter om direct naar de nieuwste versie over te stappen. Maar bij Windows 8 het is zeker belangrijk om extra aandacht te besteden aan de inrichting van het nieuwe startmenu en gebruikers goed te begeleiden.’

Gebruikersgemak
Dat een directe overstap van Windows XP naar 8 mogelijk is, met behoud van gebruiksgemak, blijkt uit het verhaal van Agrico ‘Iedereen heeft onze nieuwe virtuele desktop op basis van Windows 8 enthousiast omarmd en men waardeert het gebruiksgemak,’ concludeert Simonse. Denkt hij dat de nieuwe systemen net zo lang mee zullen gaan als de oude Windows XP-hardware? ‘De thin clients die onze pc-desktops vervangen, kunnen probleemloos zeven tot acht jaar mee. Met deze IT-omgeving kunnen we weer heel wat jaren vooruit.’

Download het volledige klantverhaal hier.


Over Nobel
Nobel is een betrokken IT-partner en business-innovator die klanten helpt slagvaardiger te opereren in een snel veranderende wereld. Met efficiënte portal- en infrastructuuroplossingen kunnen organisaties hun bedrijfsvoering optimaliseren en effectiever samenwerken met hun klanten. Nobel kan daarnaast kostenbesparingen realiseren door bedrijfsprocessen te moderniseren. Hierdoor krijgen organisaties weer de operationele en financiële ruimte om te innoveren en kunnen zij nieuwe business-kansen creëren. Nobel werkt intensief samen met partners als Microsoft, Citrix, Mendix, QlikView, Exact, HP, Cisco, Dell en Xerox.

Voor meer informatie

Nobel
Gijs Verhallen
Marketing Manager
gverhallen@nobel.nl
Tel. 0031 (0) 88 235 66 55

L&DJ PR
Onno Louwen
Communicatieadviseur
onno@l-dj.nl
Tel. 0031 (0)20 2050 429

Dit persbericht en beeldmateriaal kunt u ook online vinden.

Verstreken tijd: 13 jaar en 141 dagen
PR contact  

Logo Lubbers De Jong
Nobel contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo PocketBook
Logo NTT DATA
Logo OneXillium
Logo myBrand
Logo Klearly
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Schneider Electric
Logo Reverse IT
Logo KnowBe4
Logo Zendure
Logo EPAM Systems
Logo Proofpoint
Logo Graduate Ventures
Logo Schneider Electric
Logo HCC
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103518 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17320 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
www.deepr.nlwww.whizpr.nlwww.deepr.nl