Utrecht - 21. March 2013
Bol.com introduceert vandaag een nieuwe app voor digitaal lezen. Met de bol.com ebooks app krijg je een betere leeservaring. Je kunt op elk gewenst moment ebooks lezen, deze beheren in je eigen bibliotheek en notities en markeringen maken. De app is nu nog alleen verkrijgbaar in de App Store, maar binnen anderhalve maand zullen ook Android-gebruikers de app kunnen downloaden via Google Play.
Om ervoor te zorgen dat ‘digitale lezers’ minstens net zoveel gemak en leesplezier ervaren als ‘papieren lezers’, heeft bol.com gisteren een nieuwe app gelanceerd. Met de bol.com ebooks app – die is ontwikkeld met de experts van Bluefire en door gebruikers positief is ontvangen – heb je altijd en overal toegang tot je digitale bibliotheek via een e-reader, tablet of smartphone. De nieuwe app vervangt de Boekenbol app en biedt een uitgebreide digitale leeservaring met verschillende leesopties zoals lettertype vergroten of verkleinen, marges en achtergrondkleur instellen, effecten bij het omslaan van pagina’s en nachtmodus. Interessante passages kunnen bovendien gemarkeerd worden in het ebook en worden voorzien van notities. En als je zo enthousiast bent over een stuk tekst dat je deze wilt delen met je vrienden, dan kan dat eenvoudig via social media en e-mail.
Overstappen
Bol.com verkocht in de afgelopen jaren al honderdduizenden e-readers. Naast op e-readers leest ook nog eens 20% van de tabletbezitters ebooks op bijvoorbeeld hun iPad*. Inmiddels bezit bijna één op de drie Nederlandse huishoudens één of meerdere tablets. Kortom, digitaal lezen wint in hoog tempo aan populariteit. “Aan ons de taak om ervoor te zorgen dat die steeds grotere groep gebruik kan maken van een goede boekwinkel, of je nu op een e-reader of een tablet leest. Nu kan dat. Momenteel gebruiken ongeveer 270.000 mensen de huidige Boekenbol app van bol.com. Wij verwachten dat zij zullen overstappen op de nieuwe app en dat de steeds grotere adoptie van tablets en e-readers ervoor zorgt dat dit aantal snel zal toenemen,” stelt Petra Lubbers, Director Books bij bol.com. De digitaal lezen app van bol.com biedt ondersteuning voor de meest gebruikte bestandsformaten (PDF, EPUB met watermerk en EPUB met DRM-beveiliging). In tegenstelling tot apparaat specifieke winkels zijn bij bol.com gekochte boeken op alle veelgebruikte e-readers en tablets te lezen.
Iedereen die tot 15 april de app downloadt in de App Store krijgt het ebook Feniks van Deon Meyer voor slechts 1 eurocent.
*) Bron: onderzoek van Stichting Marktonderzoek Boekenvak/Gfk Intomart uit 2012.
Multimedia

Volg bol.com ook via:
Weblog
Twitter
Actiekanaal op Twitter
Klantenservice op Twitter
Hyves
YouTube
Facebook
Over bol.com
Bol.com is al sinds de opening in 1999 één van de populairste winkels van Nederland. Dankzij een breed assortiment, uitstekende service en winkelgemak kan bol.com rekenen op het vertrouwen van ruim 4 miljoen klanten in Nederland en België. Met een assortiment van zo’n 6 miljoen artikelen vinden al deze klanten steeds weer wat zij zoeken. Dat klanten de winkel waarderen blijkt wel uit de vele prijzen die bol.com gewonnen heeft, waaronder talrijke Thuiswinkel Awards.
Bij bol.com vinden klanten het grootste assortiment in bomvolle speciaalzaken met boeken & ebooks in het Nederlands en andere talen, muziek, dvd’s, Blu-ray’s, games, laptops, software, pc-accessoires, elektronica, mobiele telefonie, huishoudelijke artikelen, speelgoed, babyartikelen, koken & tafelen, mooi & gezond en een fotoservice. Bol.com is onderdeel van Ahold.
bol.com
Maurice Nieuwland
T. +31 (0)30 2463 717
E.
pr@bol.com
www.bol.com
LEWIS PR
Vera Kops / Renate van der Wal
T. +31 (0)40 235 4600
E.
bolcom@lewispr.com