ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
INFLUX PRINFLUX PRwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (13 jaar en 176 dagen geleden)
Bedrijf:

De drie grootste uitdagingen van 2013 op het gebied van data recovery

Solid state drives, mobiele platformen en migraties vormen de grootste risico’s op dataverlies

Hoofddorp, 24 januari 2013 - Dataverlies op mobiele apparatuur en solid state drives zullen het komende jaar de vraag naar data recovery services opdrijven. Dat voorspelt Kroll Ontrack, leverancier van producten en diensten rondom data recovery, informatie management en ediscovery. Ook de migratie naar nieuwe platformen brengt een verhoogd risico op dataverlies met zich mee.

Steeds meer bedrijven en consumenten maken gebruik van solid state drives (SSD’s). De complexiteit van de manier waarop data wordt opgeslagen op solid state drives maakt dat het terughalen van verloren data op dat soort schijven een zeer gespecialiseerde en tijdrovende zaak is. “De data recovery van een enkele SSD kan vrijwel net zo complex zijn als een RAID-recovery met acht, zestien of zelfs wel 32 schijven”, zegt Jaap Jan Visser, country manager Kroll Ontrack Nederland. SSD’s zijn een relatief nieuwe technologie en er zijn slechts weinig data recovery leveranciers die kunnen omgaan met de benodigde RAID- of SSD-lagen om de data weer terug te halen in het geval van een storing.

Dataverlies op mobiele devices
Daarnaast signaleert Kroll Ontrack dat met de toename van mobiele devices ook het risico op dataverlies toeneemt, zeker nu nieuwe, mobiele platformen zoals Microsoft Surface en Microsoft Office 365 het gebruik van tablets op het werk stimuleren. Vorig jaar merkte Kroll Ontrack al een stijging van de vraag naar recovery op mobiele apparatuur. “Die stijging was in lijn met de toename van het gebruik van mobiele apparaten zoals smartphones en tablets”, zegt Visser. “Waar we in 2010 nog 50 procent harde schijven met desktopformaat (3,5 inch) en 50 procent harde schijven met laptopformaat (2,5 inch) binnenkregen, zagen we in 2012 een stijging naar 80 procent harde schijven met laptopformaat, waaronder extern geheugen, tablets en telefoons.” Deze stijging zal volgens de data recovery leverancier in 2013 doorzetten.

Het risico van migraties
Tot slot brengen ook de migraties naar nieuwe IT-platformen risico’s met zich mee voor bedrijven. Een van de risico’s is dat er vitale data verloren gaat tijdens het migratieproces als er niet wordt gezorgd voor een goede backup. Een van de platformen waar bedrijven mee moeten oppassen is Windows Server 2012, dat is voorzien van een nieuwe file system (ReFS) en een nieuw storage management system (Storage Spaces). “Nieuwe en verbeterde technologie is waardevol voor bedrijven, maar de keerzijde van de medaille  is dat bedrijfsinformatie risico loopt tijdens het migratieproces als organisaties niet zorgen voor effectieve backups”, zegt Visser. “Onze rol is het anticiperen op de risico’s die nieuwe technologie veroorzaakt. Onze ontwikkelaars zijn continu nieuwe technologieën aan het onderzoeken, zodat we ondersteuning kunnen bieden waar nodig.”

Infographics

2012: Top 3 data recovery uitdagingen (waargenomen)

  1. Groeiend gebruik van mobiele devices (tablets, smartphones, laptops) op het werk (BYOD)
  2. Virtuele omgevingen, specifiek in het midden- en kleinbedrijf
  3. Encryptie op hardware in plaats van software-encryptie

2013: Top 3 data recovery uitdagingen (voorspelling)

  1. Toenemend gebruik van solid state drives in de zakelijke omgeving
  2. Adoptie van meer mobiele platformen, zoals Microsoft Surface en Microsoft Office 365
  3. Migratie naar nieuwe platformen, zoals Windows 8, Microsoft Sharepoint 2013 en Windows Server 2013
Aantal behandelde data recovery aanvragen
  2010  2011  2012 
Desktopformaat harde schijven (3,5 inch)   50%  35%  20%
Laptopformaat harde schijven (2,5 inch of kleiner) (waaronder laptops, tablets, telefoons en externe harde schijven)  50%  65%  80%

Over Kroll Ontrack
Kroll Ontrack biedt technologische oplossingen om bedrijven, juridische instanties, overheidsinstellingen en consumenten te helpen met het kosteneffectief en efficiënt beheren, herstellen, zoeken, (her)produceren en presenteren van data. Kroll Ontrack heeft al meer dan 30 jaar ervaring op het gebied van data recovery en biedt vandaag de dag producten en diensten op het gebied van data recovery, datavernietiging, digitaal forensisch onderzoek, e-discovery en datamanagement. Dankzij meer dan 200 engineers voert het bedrijf ruim 50.000 recoveries per jaar uit op verloren of corrupte data van ieder besturingssysteem en van ieder type opslagmedium. Het is een dochteronderneming van Altegrity, een toonaangevende leverancier van informatie-oplossingen. Meer informatie op de website van Kroll Ontrack: www.ontrackdatarecovery.nl.

Voor meer persinformatie
Yellow Communications, Karin van Geelen, telefoon 023 555 34 24, e-mail karin@yellow-communications.com

Verstreken tijd: 13 jaar en 176 dagen
Kroll Ontrack contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo Red Hat
Logo HCC
Logo Xebia
Logo Unit4
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion
Logo Schneider Electric
Logo Proofpoint
Logo PQR
Logo KnowBe4
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103946 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17598 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
www.whizpr.nlINFLUX PRwww.whizpr.nl