Hilversum, 27 september 2012 –
Xebia, specialist op het gebied van Agile, Java development en enterprise architectuur, onderzoekt voor de derde keer op rij de adoptiegraad van en de ervaring met Agile in het Nederlandse bedrijfsleven. Door inzicht te verschaffen in de verschillende Agile-methoden en te onderzoeken wat het effect is van de Agile manier van werken, biedt Xebia bedrijven die Agile werken of dit willen invoeren handvatten voor succesvolle Agile-implementaties. De
survey staat online en de eerste resultaten van het onderzoek worden begin 2013 gepubliceerd.
Dit jaar wordt er ook gekeken naar de invulling van de rol van de product owner. De product owner is in scrum-teams verantwoordelijk voor het succes van een project en/of product. Omdat een scrum-team zich kenmerkt door eigen teamverantwoordelijkheid is dit een lastige, maar essentiële schakel in het slagen van een Agile-project.
Marcel van Benthem, Manager Agile consulting & training bij Xebia: “Uit de onderzoeken van
2010 en
2011 kwamen verrassende resultaten naar voren. Zo kwam bijvoorbeeld in 2010 aan het licht dat het verlies van controle een grote vrees is voor het management. In 2011 bleek dat 83 procent meer werkplezier en teammotivatie ervaart door Agile te werken. Nu we het onderzoek voor de derde keer uitvoeren, kunnen we een duidelijk beeld krijgen van de ontwikkelingen door de jaren heen en de fases van Agile-adoptie in Nederland. Ook geeft het ons de kans om antwoord te krijgen op specifieke vraagstukken. Zo horen wij vaak vanuit de business dat de product owner onvoldoende ruimte krijgt om zijn rol te vervullen en vaak tegen problemen aanloopt in de communicatie. We hopen met de resultaten uit het onderzoek bedrijven ook hier mee te kunnen helpen.”
Bezoek
www.agilesurvey.org om deel te nemen aan het onderzoek. Iedere deelnemer krijgt de resultaten op verzoek na afloop toegestuurd.
Over Xebia
Xebia is marktleider op het gebied van Agile, Java Development en Architectuur. Xebia helpt zijn klanten met het invoeren van de Agile methode door middel van change management, coaching en trainingen. De internationale organisatie biedt consultancy en voert complete projecten uit, vanuit vestigingen in Nederland, Frankrijk en India. Xebia ontwikkelt software op basis van Java technologie en de Agile methode, en gebruikt daarbij gedistribueerde ontwikkelteams. Van deze teams is de helft van de ontwikkelaars in Nederland en de andere helft in India gesitueerd. Zo combineert het bedrijf de voordelen van offshore met het succes van Agile. Xebia stelt met de klant doelen vast en levert stap voor stap werkende software op met de hoogste business value. De voortgang van projecten wordt continu gemeten aan de hand van werkende producten of prototypes. Deze samenwerking blijkt goedkoper en het resultaat voldoet altijd aan de gestelde eisen.
Xebia heeft ruim tweehonderdvijftig zeer ervaren consultants in dienst, waarmee het bedrijf haar klanten kan ondersteunen bij de uitdagingen die grootschalige enterprise projecten met zich mee brengen, van architectuur en ontwikkeling tot beheer. Voor meer informatie:
www.xebia.com.
Meer informatie:
Marcommit PR
Ingeborg Schrijver
035 – 5822730
xebia@marcommit.nl
Xebia
Lianne Verhoeven
035 – 5381921
lverhoeven@xebia.com