www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
ProgressCommunications.euwww.deepr.nlwww.whizpr.nl

Volg ook via:
Datum: (14 jaar en 15 dagen geleden)

De ergonomische valkuilen van Het Nieuwe Werken

Een stapel boeken als laptopstatief en werken vanuit bed

Tilburg, 24 mei 2012 – Van de Nederlandse werknemers heeft 23 procent geen vaste, eigen werkplek. Deze nomadic workers, voornamelijk uit de jongere generatie (18-24 jaar), werken op allerhande plekken en tijdstippen. Hierdoor komt het aannemen van een gezonde werkhouding vaak in de knel. Dit blijkt uit het onderzoek ‘Ergonomie op de wijzigende Nederlandse werkplek’* van Fellowes, een leverancier van kantoorbenodigdheden.

Het onderzoek van Fellowes toont aan dat in Nederland slechts 60 procent van de werknemers een eigen, persoonlijk werkstation heeft binnen het bedrijf. De rest heeft een thuiskantoor (17 procent) of is een nomadic worker (23 procent). Onder nomadic workers vallen mensen die een werkstation delen, een willekeurig werkstation gebruiken of helemaal geen vaste werkplek binnen het bedrijf hebben en op verschillende locaties werken. De meeste nomadic workers zijn volgens het onderzoek jongere werknemers tussen de 18 en 24 jaar (42 procent).

Werken in bed of zelfs op de grond
Voor alle medewerkers zijn de meest gebruikte plekken om op een ad hoc basis te werken een bank (31 procent), aan de keukentafel (29 procent) of in bed (21 procent). Nomadic workers werken in veel niet-kantoorgerelateerde omgevingen zoals treinen (12 procent), hotels (12 procent), bussen (4 procent), cafés (2 procent) en zelfs op de grond (3 procent). De afgelopen 12 maanden heeft bijna een derde (29 procent) van de Nederlanders een alternatieve, voorlopige ondersteuning gebruikt om het zichzelf comfortabeler te maken. Een kussen om de polsen, rug of voeten te ondersteunen wordt het meest gebruikt (14 procent).

Nomadic workers gebruiken over het algemeen meer geïmproviseerde items, zoals een laptoptas of doos als voetensteun of een stapel boeken als laptopstatief. Johan FM Molenbroek, Associate Professor Applied Ergonomics bij TUDelft, zegt: ’Veel van mijn studenten, maar ook de groepen jonge medewerkers waar wij onderzoek naar doen, zijn van ’s ochtends vroeg tot ‘s avonds laat ‘connected’, waar ze ook zijn. Door gebruik van de laptop is er veel vrijheid van werkplek en werkhouding, waar velen de consequenties niet van realiseren. Te lang en te vaak in een verkeerde houding zitten zal vaak tot lichamelijke klachten leiden. Tijd en aandacht, maar vooral goede informatie en kennis over de juiste werkhouding, eventueel met de juiste ergonomische hulpmiddelen is dus juist nu belangrijk.’

Jongeren waarderen betrokken werkgever
Binnen Europa zijn bedrijven verplicht een werkplekbeoordeling uit te voeren: toch heeft slechts 36 procent van de Nederlanders er één gehad. Ondanks dat het aantal nomadic workers een aanzienlijk deel uitmaakt van de beroepsbevolking (23 procent) krijgt maar 7 procent van deze groep een werkplekbeoordeling. Van de jongere werknemers, de grootste groep binnen de nomadic workers, zegt 51 procent dat ze trots zouden zijn om voor een bedrijf te werken dat het welzijn van werknemers serieus neemt en daar naar handelt.

58 procent last door computergebruik
Uit het onderzoek blijkt dat Nederlanders gemiddeld 6,7 uur per dag zittend doorbrengen achter een computer, laptop of tablet. Het is zo dat achter een computer, laptop of tablet zitten voor zo’n lange periode verre van gezond is, aangezien 58 procent van de medewerkers de afgelopen drie jaar last had van kwalen die hier een rechtstreeks gevolg van zijn. Het onderzoek toont aan dat mensen die op een ad hoc basis op meer plaatsen werken vaker last hebben van computergerelateerde kwalen.

Risico-analyse van de werkplek
Om het werkgevers gemakkelijker te maken zich aan de richtlijnen te houden en om werknemers te helpen bij het aanvragen van een risico-analyse, heeft Fellowes een speciale website, Professor Ergo, ingericht. Hier kunnen direct risico-analyses van de werkplek gemaakt worden door medewerkers en kunnen werkgevers tips en tricks voor een ergonomisch ingerichte werkplek vinden. Zie ook www.ergo.fellowes.com.


*’Ergonomie op de wijzigende Nederlandse werkplek’ is een onafhankelijk marktonderzoek, in opdracht van Fellowes, uitgevoerd door Dynamic Markets.Het onderzoek is uitgevoerd onder mensen die minstens 25 procent van hun werkweek gebruik maken van een computer, laptop of tablet. Er zijn 4664 mensen ondervraagd in Groot-Brittanie,Duitsland, Nederland, Spanje, Frankrijk, Italie, Polen en Rusland. In Nederland werden voor dit onderzoek 522 personen ondervraagd.

Het persbericht is ook te vinden op: www.l-dj.nl/nieuws/nieuwsbericht/595/De+ergonomische+valkuilen+van+Het+Nieuwe+Werken.
Noot voor de pers

Neem om het gehele onderzoek op te vragen contact op met: Maartje@l-dj.nl

Over Fellowes
Fellowes Inc. levert een uitgebreid assortiment producten voor de werkplek, waaronder papiervernietigers en -snijmachines, bind- en lamineermachines, ergonomische bureauaccessoires en opberghulpmiddelen. Het bedrijf heeft veertien vestigingen wereldwijd en een snel distributie- en exportnetwerk. Fellowes Benelux is gevestigd in Breda en is een dochteronderneming van Fellowes Inc. dat is opgericht in 1917 door Harry Fellowes met het hoofdkantoor in het Amerikaanse Itasca (Illinois). Bij Fellowes zijn wereldwijd meer dan 1.100 medewerkers in dienst. Ga voor meer informatie naar www.Fellowes.com.

Meer informatie voor de pers:

Lubbers & De Jong
Maartje van Oeveren
T: 020 4210565
E: Maartje@l-dj.nl

Fellowes
Hazel Goesaert
T: 076 5232055
E: HGoesaert@fellowes.com

Verstreken tijd: 14 jaar en 15 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo DNA Services B.V.
Logo Victoria ID
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo Zscaler
Logo NetApp
Logo Veeam Software
Logo Veeam Software
Logo Protime BV
Logo Fellowmind
Logo Exact
Logo Flanderijn
Logo Unit4
Logo Lucid Software
Logo Arval
Logo Palo Alto Networks
Logo PocketBook
Logo Lucid Software
Logo Schneider Electric
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103693 persberichten
7031 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17425 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
www.deepr.nlINFLUX PRINFLUX PR