SuperOffice één van Europa’s marktleiders op het gebied van CRM oplossingen voor de business-to-business markt, is voor de 3e keer tot “Best in Test” uitgeroepen door PC World Noorwegen. In de test van dit jaar lag de focus op web-based CRM en hierbij ontving CRM Online hoge cijfers.
“We zijn natuurlijk erg trots dat we deze test wederom hebben gewonnen. We hebben substantieel geïnvesteerd in de ontwikkeling van onze software en met SuperOffice 7 hebben we een nieuwe standaard kunnen zetten voor CRM-oplossingen,” zegt Guttorm Nielsen, hoofd van R&D.
“Web-based oplossingen of het cloud-platform, ook wel bekend als SaaS, bieden oplossingen voor degenen die niet willen investeren in software, of geen IT-afdeling hebben of willen. Deze oplossingen bieden kleine tot middelgrote bedrijven de mogelijkheid om een CRM-systeem te implementeren zonder grote investeringen te hoeven doen”, vervolgt hij.
PC World vermeldt onder andere: “SuperOffice heeft als doel gesteld om in Europa de marktleider op het gebied van CRM te worden, en velen zijn er van overtuigd dat ze dat doel al bereikt hebben.”
“Voor velen staat SuperOffice synoniem met CRM en niemand zal beweren dat ze de gebruikersinterface van anderen gekopieerd hebben. De gebruikersinterface is uniek, en veel gebruikers raken volledig afhankelijk van de manier van werken wanneer ze een tijd met SuperOffice hebben gewerkt. De interface is ontworpen met het oog op detail, zonder dat het een rommelige of drukke indruk achterlaat. SuperOffice zorgt ervoor dat geen enkele functie meer dan twee klikken verwijderd is van het hoofdscherm.“
“SuperOffice investeert fors in haar cloud-platform CRM Online en heeft een internationaal sales team in Oslo. Tijdens een relatief korte tijd, maken inmiddels meer dan 700 bedrijven in Europa gebruik van de oplossing. Met de volgende mijlpaal van 5000 online klanten is ons cloud-platform een strategisch en zeer belangrijk onderdeel van het SuperOffice productportfolio geworden”, zegt Gisle Jentoft, CEO.
www.superoffice.nl