Alcatel-Lucent Enterprise introduceert OpenTouch Conversation-software waarmee medewerkers eenvoudig en zonder onderbreking kunnen switchen tussen verschillende bedrijfscommunicatiediensten. Denk hierbij aan het versturen van berichten, delen van data en telefoon- en videogesprekken. OpenTouch Conversation (OTC)-software biedt al deze diensten nu ook aan op privé-apparaten, zoals smartphones en tablets. Organisaties kunnen hierdooreenvoudig inspelen op de ‘bring your own device’ (BYOD)-trend die gaande is.
Uit
onderzoek van IDG Connect blijkt dat 91 procent van de IT-professionals en managers wereldwijd hun iPad gebruiken voor communicatiedoeleinden op het werk.
Met OTC krijgen medewerkers nu de mogelijkheid om eengesprek te starten op een bedrijfstelefoon, over te stappen naar een videoconferentie op een PC of tablet en het tenslotte af te ronden via een mobiele telefoon.Medewerkers hoeven hun gesprekken niet meer af te breken en opnieuw op te starten, wanneer zij switchen tussen verschillende apparaten. Er hoeven ookniet meer speciaal afspraken te worden gemaakt voor het opzetten van een videoconferentie. Met OTC kunnen participanten snel en eenvoudig worden toegevoegd aan een gesprek of kennissessie. Het resultaat is efficiëntere communicatie en betere samenwerking binnen organisaties.
OTC is een interactieve software-interface, die voortbouwt op het OpenTouch communicatie-platform. De applicatie is ontwikkeld voor verschillende platforms en zal als eerste worden geïntroduceerd voor de iPad – zowel voor WiFi als 3G. De gebruiksvriendelijke gebruikersinterface werkt intuïtief en biedt tegelijkertijd de benodigde beveiliging en beheermogelijkheden die een IT-manager nodig heeft.
“IT-afdelingen krijgen steeds vaker de vraag van eindgebruikers naar toegang tot organisatie-applicaties vanaf een mobiel apparaat naar keuze”, zegt Brian Riggs, research director bij Current Analysis. “Wat betreft unified communication (UC)- en collaboration-software betekent dit het beschikbaar stellen van telefonie, videoconferenties en andere UC-functies op privé-apparaten. OpenTouch Conversation helpt de OpenTouch-architectuur van Alcatel-Lucent Enterprise bij het gebruik van UC.”
Alcatel-Lucent Enterprise heeft met OpenTouch Conversation een gebruiksvriendelijke interface gemaakt, die er op elk apparaat hetzelfde uitziet en op dezelfde manier werkt. Op het scherm is een tijdslijn te zien met recente, huidige en toekomstige conversaties, afbeeldingen van de belangrijkste contactpersonen en een specifieke ‘plek’ waar de huidige conversatie plaatsvindt. Daarnaast is er real-time informatie over de beschikbaarheid van andere mensen die aan het gesprek kunnen worden toegevoegd. Op deze manier is de status van alle betrokkenen direct zichtbaar.
Maud Holvast, Country Sales Director bij Alcatel-Lucent Enterprise, zegt: “OpenTouch Conversation maakt gebruik van de kracht van smartphones en tablets en combineert dat met alle vormen van communicatie op één intuïtieve en eenvoudig te gebruiken interface. Deze nieuwe oplossing draagt bij aan de evolutie van unified communications en BYOD. Op dit moment hebben de meeste mensen die hun iPad zakelijk gebruiken alleen toegang tot e-mail. Met OTC kunnen medewerkers veel meer met hun tablet of smartphone.”
OTC is eerst alleen beschikbaar voor de iPad, maar zal snel beschikbaar worden voor andere platforms waaronder Windows, MacOS, Android iOS, BlackBerry en Microsoft-smartphones.
Alcatel-Lucent Enterprise richt zich op het creëren van een veilige en innovatieve bedrijfsomgeving in combinatie met BYOD. OTC bevindt zich op dit moment in de testfase en is vanaf juni 2012 beschikbaar voor implementatie.
BERICHT VOOR DE REDACTIE
Altijd als eerste de laatste persberichten van Alcatel-Lucent: www.octanewire.com/nl/octanewire/Alcatel-Lucent/c/43
Over Alcatel-Lucent
Alcatel-Lucent (Euronext Paris en NYSE: ALU) biedt oplossingen waarmee service providers, ondernemingen en overheden diensten op het vlak van spraak, data- en videocommunicatie kunnen verlenen aan eindgebruikers. Als marktleider in vaste, mobiele en geconvergeerde breedband networking, en in IP-technologie, -toepassingen en -diensten, biedt Alcatel-Lucent end-to-end oplossingen die communicatiediensten mogelijk maken voor mensen thuis, op het werk en onderweg. Met vestigingen in meer dan 130landen, is Alcatel-Lucent een lokale partner met een wereldwijd bereik. De onderneming beschikt over de meest ervaren mondiale serviceteams op de markt en over Bell Labs, één van de grootste organisaties voor onderzoek, technologie en vernieuwing binnen de telecommunicatiemarkt. Alcatel-Lucent behaalde in 2010 een omzet van 16 miljard euro. Het hoofdkantoor is gevestigd in Parijs. Meer informatie over Alcatel-Lucent is te vinden op
www.alcatel-lucent.com. Lees de laatste posts op de Alcatel-Lucent blog
www.alcatel-lucent.com/blog en volg het bedrijf op Twitter:
www.twitter.com/Alcatel_Lucent.
Change the Conversation
Een flexibelenetwerkinfrastructuur maakt ook deel uit van de ‘Change the Conversation’-visie van Alcatel-Lucent Enterprise. Organisaties zien dat communiceren en samenwerkingen veranderen met de verdere opkomst van social media en video en de toename van mobiele multimediale apparaten, zoals smartphones en tablets. Voor veel organisaties is het echter een uitdaging hoe ze het nieuwe communiceren in hun organisatie het beste kunnen toepassen. Een infrastructuur die de juiste toepassingen ondersteunt met een juiste prioriteit is een basisvoorwaarde.
Alcatel-Lucent Enterprise helpt organisaties om de dialoog aan te gaan met haar klanten, medewerkers en partners. Het bedrijf ondersteunt organisaties om nieuwe media en communicatiemogelijkheden te combineren, zodat een betekenisvolle conversatie met klanten en een effectieve samenwerking tussen medewerkers ontstaat. Dat is ‘Changing the Conversation’.
Voor verdere persinformatie kunt u contact opnemen met OCTANE PR:
Tel: 0031 40 266 1130
E-mail:
alcatel-lucent@octanepr.com
www.octanepr.nl