TIE kondigt hierbij aan dat het deelneemt aan het PREMANUS Project, een drie jaar durend project met een budget van EUR 4 miljoen. Het Premanus project wordt gefinancierd door Europese technologie partners, industriële gebruikers, onderzoeksinstellingen en de Europese Commissie.
PREMANUS is gericht op het verrichten van onderzoek naar en de ontwikkeling van een systeem voor product-service remanufacturing. Het project begon eind 2011, heeft een duur van 36 maanden en er zijn acht partners bij betrokken waaronder technologie leveranciers (SAP, AG, TIE), onderzoeksinstellingen (Politecnico di Milano, Loughborough University, Sirris) and gebruikers organisaties (SKF, Centro Ricerche Fiat, Epler & Lorenz). Het project wordt geleid door SAP AG.
Eeuwenlang heeft men geprobeerd de beschikbare middelen uit te baten door hergebruik van objecten en producten. Waar de rijkdom van de moderne mens is gegroeid, is de financiële noodzaak om objecten gedurende hun gehele levensduur te gebruiken afgenomen, en heerst er momenteel een wegwerpmentaliteit in de ontwikkelde landen. De vraag naar nieuwe producten heeft ook geleid tot druk op en uitputting van de natuurlijke grondstoffen, waardoor een ethische verplichting is ontstaan voor behoud en hergebruik. Remanufacturing is het proces waarbij gebruikte objecten naar een als nieuw staat worden verheven op functioneel niveau, met een gelijkwaardige kwaliteitsgarantie. Daar deze activiteit winstgevend is terwijl het de afvalstapel verkleind en het gebruik van natuurlijke grondstoffen verminderd, is het concept financieel haalbaar en maatschappelijk verantwoord.
Een van de grootste drempels in de opkomst van remanufacturing is de informatiewak tussen de verschillende bedrijfssystemen. Dit informatiewak is het gevolg van het ontbreken van gegevens op het gebied van producten en de levensduur van producten.
PREMANUS adresseert dit probleem en richt zich op het oplossen van het informatie probleem in het domein van remanufacturing. Om dit te bereiken, richt het project zich op het bieden van “on demand middleware” welke product informatie combineert met product services in een service gerichte architectuur.
De rol van TIE is om technische kennis en visie te delen bij de totstandkoming van het platform voor het delen van informatie. De technische kennis is verkregen door de ontwikkeling van de recentelijk gelanceerde TIE Kinetix SmartBridge oplossing. Het platform biedt een ‘Remanufacturing Services Gateway’. TIE zal EUR 500k aan funding ontvangen voor research werkzaamheden.
“
De zorg voor het milieu en de leefomgeving wordt steeds belangrijker in het bedrijfsleven”, zegt Stuart Campbell, CTO van TIE. “Om op wereldwijd niveau maatschappelijk verantwoord te kunnen concurreren, zullen Europese bedrijven en fabrieken zich moeten richten op de complete keten aan informatie en de complete levensduur van producten inclusief de end-of-life fase. Hierop is het Premanus project gericht. TIE is een belangrijke partner in het Premanus Project als het gaat om de implementatie van de strategie en het voorzien in ondersteuningsmiddelen”.
Jan Sundelin, CEO van TIE, zegt: “
TIE innoveert continue en onderzoekt constant gebieden waar onze kennis en visie van invloed kunnen zijn op zowel de algehele visie in Europa als onze eigen producten en diensten portfolio. Nauwe samenwerking met technologie partners als SAP stellen ons in staat voorop te blijven lopen.”
Profiel PREMANUS
PREMANUS (Product Remanufacturing Service System) is een Research en Development project welke wordt gefinancierd onder het zevende framework programma van de Europese Commissie en door project leden –
www.premanus.eu. Het doel van PREMANUS is om informatie problemen in het remanufacturing domein te overwinnen. Om dit doel te bereiken, zal PREMANUS voorzien in een on demand middleware welke product informatie combineert met product services in een service gericht architectuur.
PREMANUS begon eind 2011 en heeft een duur van 36 maanden, met een totaal budget van EUR 4 miljoen. Er zijn 8 partners bij het project betrokken, waaronder technologie leveranciers (SAP AG, TIE), Onderzoeksinstellingen (Politecnico di Milano, Loughborough University, Sirris) en gebruikers organisaties (SKF, Centro Ricerche Fiat, Epler & Lorenz). Het project wordt geleid door SAP AG. Meer informatie kan gevonden worden op de website:
www.premanus.eu/
Profiel TIE Kinetix
TIE Kinetix hervormt de digitale handelsketen door het aanbieden van “Total Integrated E commerce” oplossingen. Deze oplossingen maximaliseren de omzet kansen door het minimaliseren van de energie en middelen die nodig zijn in het proces van online marketing, verkoop en levering. Klanten en partners van TIE Kinetix profiteren constant van innovatieve, bewezen, hoogstaande technologieën, die worden ondersteund door 25 jaar ervaring en prestigieuze onderscheidingen. TIE Kinetix verzorgt de technologie, zodat onze klanten en partners zich kunnen blijven richten op hun kernactiviteiten.
TIE Kinetix biedt “Total Integrated E-commerce” oplossingen middels het TIE Kinetix Content Syndication Platform, het TIE Kinetix E-commerce Platform en het TIE Kinetix Business Integration Platform. Alle oplossingen en diensten hebben als doel de waarde van de relatie met en tussen alle klanten, partners, wederverkopers en andere belanghebbenden te verbeteren. De oplossingen worden aangeboden middels een licentiemodel of een Software as a Service model (SaaS/In the cloud).
Vandaag de dag blijft TIE Kinetix zijn sleutelrol behouden in de ontwikkeling en implementatie van wereldwijde E-commerce standaarden. Het streeft naar partnerschappen met marktleiders voor wereldwijd succes. Daarnaast richt TIE Kinetix zich op het vergroten van het marktaandeel in verticale markten als: IT, consumenten elektronica, telecommunicatie, kantoorbenodigdheden, doe-het-zelf, etenswaren, mode, financiële dienstverlening en de autobranche.
TIE Kinetix is een beursgenoteerd bedrijf (NYSE Euronext: TIE Holding) met kantoren in de Verenigde Staten, Nederland, Frankrijk en Australië.
Voor verdere informatie:
TIE Kinetix
TIE Nederland B.V.
Antareslaan 22-24
2132 JE Hoofddorp
Nederland
T: +31-20-658 90 00
F: +31-20-658 90 01
E:
info@TIEKinetix.nl
W:
www.TIEKinetix.nl
Volg TIE Holding op Twitter:
twitter.com/tieholdingnv
Volg TIE Kinetix op Twitter:
twitter.com/tiekinetix
Volg ons op Facebook:
facebook.com/tiekinetix