Op het jaarcongres van het Europees Sociaal Fonds in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen heeft Joop van der Weerd – manager HR van Attero- afgelopen week een toelichting gegeven op het Project Flexibele Schil vijfploegenrooster. Eerder dit jaar ontving Attero een subsidie vanuit dit fonds in het kader van sociale innovatie.
Internationaal bestaat er veel belangstelling voor het flexibel werken in een ploegensysteem. Attero startte dit project op 1 mei 2010 bij de afdeling Bewerking Brandbaar Afval (BBA) in Wijster, lokaal bekend als de 'voorscheiding'.
Flexibeler
Aanleiding voor dit project was de vraag of een flexi-belere opzet van het vijfploegensysteem mogelijk is. Er is een aantal redenen om daar intensief naar te kijken. Toenemende vergrijzing van het personeels-bestand, langer doorwerken, de wens parttime te werken onder jonge medewerkers of gebruik te ma-ken van ouderschapsverlof.
Waardering
In het project is na een inventarisatie van wensen over arbeidstijden een groep van acht medewerkers ingedeeld in een zogenoemde 'flexibele schil'. Er is met aangepaste werktijden en verschoven diensten geëxperimenteerd. Na een jaar waren de interne reacties op dit project positief. Extern geniet het project ook de nodige belangstelling, vooral onder bedrijven zoals AKZO, BASF, DSM en collega-bedrijven HVC en AVR.
Sociale innovatie
Dat het project gezien wordt als een goed voorbeeld van sociale innovatie blijkt uit de toegekende Europese subsidie. Het project krijgt ook een vervolg binnen Attero en zal naar verwachting worden uitgebreid naar andere afdelingen en met andere elementen. Déhora Consultancy Group, een adviesbureau op het gebied van personeelsplanning, heeft het gehele project begeleid.
Resultaten
- 83% van de medewerkers is tevreden over de oplossing van de flexibele schil. Het rooster sluit goed aan bij de wensen van de medewerkers. Door de flexibele schil werkt men nu met alle ploegen samen in plaats van in een vaste ploeg. Dit wordt als prettig ervaren.
- De taken en de mogelijkheid om werkzaamheden te verschuiven zijn in kaart gebracht. Er vinden nu meer werkzaamheden in ochtend, middag en avond plaats en minder in de nacht.
- De arbeidsproductiviteit is gestegen.
| “83% van de medewerkers is tevreden over de oplossing van de flexschil” |
Over Attero
Attero verzorgt als betrouwbare partner van overheden en bedrijven een duurzame oplossing voor hun afval-stromen. Op een vijftiental locaties verwerken 650 gemotiveerde medewerkers het afval van bijna 40 procent van alle Nederlandse huishoudens; ofwel: ruim 6 miljoen mensen. Het gaat jaarlijks om zo'n 2,5 miljoen ton.
Over Dehora Consultancy Group
Déhora Consultancy Group ondersteunt opdrachtgevers al ruim 23 jaar bij het verbeteren en flexibiliseren van hun personeelsplanning. We zijn een full service en multidisciplinair organisatiebureau, dat onderzoekt,
adviseert, implementeert, ontwerpt en evalueert. Wij zijn daarbij internationaal georiënteerd. Naast ons hoofd-kantoor in Amsterdam beschikken we over twee nevenvestigingen in België (Antwerpen) en Polen (Warschau). Daarnaast zijn belangrijke partners gevestigd in Oostenrijk, Turkije en Zweden. De groep heeft op dit moment circa 100 medewerkers.
Noot voor de pers
Voor meer informatie over dit bericht kunt u contact opnemen met: Jan Hendrik van Schaik, senior consultant, of Lilian van Wijngaarden, marketing & communicatie adviseur bij Déhora Consultancy Group B.V.
Via 020 - 404 404 2,
j.van.schaik@dehora.nl,
l.van.wijngaarden@dehora.nl.
Postbus 7850, 1008 AB AMSTERDAM
Voor meer informatie over Déhora of het project bij Atteroverwijzen wij u graag naar onze website:
www.dehora.nl/planning/BP-Attero-ESF-subsidie-flexibele-schil-vijfploegenrooster.pdf