In navolging van o.a. de gemeenten Krimpen aan den IJssel, Schiedam, en de Kamer van Koophandel, is ook de gemeente Houten nu gebruiker van Afspraak Online van Communited. Dit geavanceerde systeem biedt tal van mogelijkheden om gestructureerd op afspraak te werken. Bovendien is Afspraak Online volledig geïntegreerd met het klantverwijssysteem van Lamson Q.
Sinds de eerste introductie van Afspraak Online zijn al vele organisaties overtuigd geraakt van de voordelen. De uitgebreide functionaliteit, beheermogelijkheden en gebruiksvriendelijkheid, zorgen voor een zeer compleet systeem, dat binnen deze markt in rap tempo terrein wint.
Bovendien kan deze applicatie, onafhankelijk van de bestaande systemen bij de betreffende organisatie, in een zeer kort tijdsbestek geïmplementeerd en geconfigureerd worden. Dit is niet alleen kostentechnisch zeer interessant, maar zorgt ook voor een snelle efficiencywinst.
Mede dankzij die platformonafhankelijkheid was de keuze voor de gemeente Houten snel gemaakt. Vanaf de door Typo3 aangestuurde website van de gemeente, is het nu mogelijk afspraken in te boeken. Maar ook de mogelijkheid om in de toekomst aan te kunnen sluiten op midoffice systemen, was één van de doorslaggevende voordelen.
De gemeente heeft plannen klaar liggen om het zaakgericht werken op te gaan pakken. Het werken op afspraak is daar een onderdeel van. Op dit moment geldt er in de ochtend nog een vrije inloop en gaan alle baliewerkzaamheden in de middag op afspraak. De ambitieuze plannen om volledig op afspraak te gaan werken, zijn echter al aanwezig. Daarnaast is er een flinke marketingcampagne gestart onder de burgers. Zij hebben flyers ontvangen met informatie, voorzien van een QR code die naar
www.houten.nl/afspraak leidt.
Zo zet de gemeente Houten opnieuw een stap richting een optimale dienstverlening voor haar burgers en ondernemers. Humphry Iseli, als coördinator Publiekszaken bij de gemeente Houten verantwoordelijk voor dit project, verklaart de keuze voor Afspraak Online als volgt:
“We zochten naar een toegankelijk systeem met een goede prijs/kwaliteitverhouding, waarbij in drie of vier stappen een afspraak te maken is. Bovendien was het voldoen aan de webrichtlijnen voor ons een belangrijke voorwaarde.”
Over de werkwijze vertelt Iseli: “Voor de beheerder moet er overzicht zijn zodat hij niet al teveel tijd hoeft te besteden aan lastige configuratie. Het flexibel inspelen (vooraf) op de hoeveelheid klantbezoeken per periode was ook een belangrijke overweging om voor dit systeem te kiezen. De samenwerking tussen Communited en Lamson Q is een pre omdat we nu nog maar 1 aanspreekpunt hebben. Makkelijk als er zich een keer problemen voordoen, maar daar gaan we vooralsnog niet vanuit”.
Over Communited
Communited is gevestigd in Oud-Beijerland en is, met innovatieve en strategische webtoepassingen, een eye-opener voor vooruitstrevende overheden en ondernemingen. In elk project wordt de visie en strategie van de organisatie als uitgangspunt genomen. Diepgaande kennis van de klant en klantomgeving is hierbij noodzakelijk, om te begrijpen wat de klant bedoelt én onbewust wil. Door deze marktkennis te integreren met een grote ervaring in webconcepten en bijbehorende technieken is ‘out of the box thinking’ mogelijk. Zo kan Communited de juiste strategische concepten voor haar klanten identificeren.
Noot voor de redactie
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met:
Communited
t.a.v. Jeroen de Bruin
A. van Leeuwenhoekstraat 18
3261 LT Oud-Beijerland
www.communited.nl
0186-640900
j.debruin@communited.nl