ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.deepr.nl
www.deepr.nlINFLUX PRwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (15 jaar en 61 dagen geleden)
Bedrijf:

Onderzoek Intrakoop wijst uit: Zorgsector groeit met 5,8% maar winstgevendheid daalt

Waardenburg, 19 september 2011 – De winstgevendheid van zorginstellingen is in 2010 met bijna 5 procent afgenomen. De kosten zijn met 6,3% sterker gestegen dan de opbrengsten (+5,8%). Van alle kosten stijgen de inkoopgerelateerde kosten met 2,7% het minst. Inkoop zorgt daarmee voor een matigend effect op de kostenstijgingen.

Dit blijkt uit een onderzoek van Intrakoop, de inkoopcoöperatie van de zorg. Intrakoop heeft de jaarverslagen van 1155 zorginstellingen in ons land geanalyseerd. “De zorg is in deze tijd van economische malaise een groeimarkt. Met name de omzet van ziekenhuizen groeit met maar liefst 9,1%. Dat is aan de ene kant goed nieuws, maar aan de andere kant moet de zorg natuurlijk wel betaalbaar blijven. Inkoop levert daaraan een belangrijke bijdrage. Waar personeelskosten en afschrijvingen forse stijgingen laten zien, zorgt inkoop voor een matigend effect op de stijging van de totale kosten”, zegt Intrakoop-directeur Frank Kaptein.

De kosten voor personeel in loondienst vormen met 62% de grootste kostenpost van zorginstellingen, gevolgd door inkoopgerelateerde kosten. Met 15,2 miljard euro maken zij 30% uit van de totale kosten van de zorg. 7% komt voor rekening van afschrijvingen, en dan zijn er nog enkele kleine overige kostenposten.

Instellingen uit de middencategorie (50 tot 200 fte) presteren het best. Zij hebben met 6% de hoogste bedrijfsresultaatratio (jaarresultaat gedeeld door de opbrengsten). Instellingen die groter of kleiner zijn hebben gemiddeld een bedrijfsresultaatratio van 3%.

Kaptein: “Uit ons onderzoek blijkt dat de zorgsector het als geheel goed doet, maar dat er grote verschillen zijn tussen de verschillende deelsectoren en tussen instellingen onderling. Intrakoop wil onder meer met dit onderzoek de transparantie van de markt vergroten. Instellingen kunnen uit onze cijfers interessante benchmarkinformatie halen op basis waarvan ze betere beslissingen kunnen nemen. Dat sluit ook aan bij het doel dat wij als Intrakoop hebben: helpen om goede zorg beter betaalbaar te maken.”

Ondanks de verminderde winstgevendheid stijgt het eigen vermogen van zorginstellingen in Nederland met 9,2% tot een totaal van 8,7 miljard euro in 2010. De gemiddelde solvabiliteit bedraagt 17%. De cure scoort hier significant lager dan de care.

Kijk voor meer informatie in dit verslag van onze jaarverslagenanalyse

Over Intrakoop
Intrakoop is de organisatie voor kostenbesparing in de zorg. De inkoopcoöperatie helpt 544 zorgorganisaties op circa 5.550 locaties efficiënter te werken. De Intrakoop adviseurs zijn experts op inkoop in de zorg. De adviseurs zijn gespecialiseerd in energie, voeding, medische artikelen en facilitaire diensten. Intrakoop is opgericht in 1959. De organisatie werkt zorgbreed en telt bijna 40 medewerkers.


Noot voor de redactie
Voor meer informatie over dit onderzoek kunt u contact opnemen met de afdeling communicatie van Intrakoop: Marja ten Voorde of Eugenie den Biggelaar. Telefoon (0418) 65 70 70 of communicatie@intrakoop.nl

Verstreken tijd: 15 jaar en 61 dagen
Intrakoop contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo Red Hat
Logo HCC
Logo Xebia
Logo Unit4
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion
Logo Schneider Electric
Logo Proofpoint
Logo PQR
Logo KnowBe4
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103946 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17598 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
www.deepr.nlProgressCommunications.euINFLUX PR