Zwijndrecht, 22 juni 2011 – Van Houtum, zelfstandig producent van hygiënepapier en innovatieve washroom oplossingen voor professionele eindgebruikers, is gestart met de implementatie van HAI*QPM, het succesvolle real-time fabrieksinformatiesysteem voor productie- en kwaliteit. Van Houtum maakt gebruik van HAI*QPM middels het SaaS-concept (Software-as-a-Service), waarbij de software als een dienst ter beschikking wordt gesteld via internet. HAI*QPM is ontwikkeld op het SAP Netweaver Platform, en sluit hiermee aan op de SAP ERP-strategie binnen Van Houtum.
Real-time (non)conformance voor kwaliteit- en productie
Tijdens het produceren van de papierrollen, worden in het ABB productiebesturingssysteem allerlei procesinstellingen en meetwaarden vastgelegd. Deze worden automatisch doorgesluisd in HAI*QPM en daar real-time gevisualiseerd zodat direct inzichtelijk is of alle proceswaarden binnen de gestelde normen blijven. Operators en engineers hebben hierdoor een beter overzicht over het proces en kunnen sneller ingrijpen om afwijkingen te voorkomen.
Tijdens het productieproces worden allerlei kwaliteitscontroles uitgevoerd. Deze controles worden handmatig vastgelegd in HAI*QPM. Zo ontstaat een complete database waarin alle informatie over de procesomstandigheden en de productkwaliteit samen zijn vastgelegd. Met deze informatie kan tracking en tracing worden vereenvoudigd en het productieproces verder worden geoptimaliseerd.
SaaS (Software as a Service)
Vanuit het HAI*QPM datacentrum van Sogeti wordt de software centraal beheerd, en heeft de fabriek eenvoudig toegang via internet. Hiermee wordt praktisch vorm gegeven aan het Software as a Service (SaaS) concept, waarbij de software centraal wordt geïnstalleerd en via internet toegankelijk is voor de gebruikers. Op deze manier kunnen bedrijven eenvoudig software in gebruik nemen (als een dienst), en wordt installatie en beheer van de software centraal door het datacentrum geregeld. HAI is één van de “early-adopters” van het bovengenoemde SaaS-concept.
Over HAI
HAI uit Zwijndrecht (
www.hai.nl.) biedt sinds 2001 unieke software voor productie en kwaliteit op de fabrieksvloer, en rekent de top van de industrie tot haar klantenkring. In Europa en het Midden Oosten maken bedrijven als Pepsico, Yakult, Elopak en IFFCO al succesvol gebruik van HAI*QPM.
Over Van Houtum
Van Houtum (
www.vanhoutumpapier.com) is al 75 jaar een zelfstandig producent van hygiënepapier en innovatieve washroomoplossingen en is koploper op het gebied van Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen (MVO). Het hoofdkantoor en beide productielocaties bevinden zich in Swalmen, gemeente Roermond. Met circa 200 medewerkers realiseert Van Houtum een jaaromzet van €60 miljoen.
Al ruim 40 jaar wordt bij de papierproductie enkel gebruikgemaakt van 100% gerecycled papier. Van Houtum heeft de vaste overtuiging dat wegwerpproducten alleen met gebruikte vezels mogen worden geproduceerd. Deze visie op MVO wordt in de praktijk gebracht met evenredige aandacht voor People, Planet en Profit.
Onder de merknaam Satino Black produceert Van Houtum Cradle to Cradle Silver gecertificeerd hygiënepapier. Dit is kwalitatief hoogwaardig wit en zacht toilet- en handdoekpapier op basis van 100% recycled papier. Satino Black is ’s werelds eerste en enige hygiënepapier dat de keurmerken FSC recycled, Europees Eco-label en Cradle to Cradle mag voeren. Het wordt volledig CO2-neutraal geproduceerd.
***
Noot voor de redactie ***
Voor meer informatie over dit bericht wendt u zich tot HAI, Peter de Haer, tel.: 078 6135 666, email:
pdehaer@hai.nl