In navolging op de afdeling Automotive heeft nu ook DEKRA Experts gekozen voor ORTEC’s planningsoplossing ORTEC Service Planning. Het planningssysteem dat bedoeld is voor het plannen van de buitendienst, zal naar verwachting in februari in gebruik worden genomen. DEKRA neemt ORTEC Service Planning af als SaaS (Software as a Service).
Hiermee is DEKRA de eerste klant die ORTEC Service Planning als SaaS gebruikt. ORTEC SP SaaS werd voor het eerst geïntroduceerd in 2010. “Een van de voordelen van SaaS is dat de TCO (Total Costs of Ownership) lager is. Bovendien, hoeft er geen grote initiële investering gedaan te worden”, licht Martijn Sol toe, Industry Director bij ORTEC.
Naadloos
“ORTEC Service Planning sluit naadloos aan op onze wensen”, zegt directeur Ronald Pols van DEKRA. “Efficiëntie van de planning is essentieel voor de bedrijfsvoering in onze business, waar het toch om de dubbeltjes gaat. Door de routes van onze experts te optimaliseren, kunnen we besparen op tijd en kilometers.” Samen met ORTEC heeft DEKRA een business case opgesteld: “Zeker is dat het gelijk geld gaat opleveren”, aldus Ronald Pols. “Dat loopt in de tonnen.”
Doorslaggevend
Ronald Pols: “De doorslaggevende factoren in het selectieproces om uiteindelijk voor ORTEC te kiezen, waren voor ons de functionaliteit van het systeem (vernieuwend), de ervaring met ORTEC bij de afdeling Automotive en de prettige contacten, plus verstandhouding met ORTEC.”
Over DEKRA
DEKRA is een wereldwijd opererend concern met een groot scala aan activiteiten in Nederland, die geëxploiteerd worden onder de divisies Automotive, Claims en Experts. Met meer dan 450 medewerkers en een jaaromzet van ca 35 miljoen euro behoort DEKRA tot de grootste spelers in de Nederlandse markt.
Over ORTEC
ORTEC is een van de grootste aanbieders van geavanceerde softwareoplossingen en consultancydiensten voor planning en optimalisatie. De ORTEC producten en diensten leiden tot optimale rit- en routeplanning, belading van voertuigen en pallets, personeelsinzet, vraagvoorspelling en logistieke netwerkplanning. ORTEC biedt zowel stand-alone, alsook maatwerk en SAP®-gecertificeerde en geïntegreerde oplossingen, ondersteund door strategische partners. ORTEC heeft meer dan 1350 klanten wereldwijd, 550 werknemers en verschillende kantoren in Europa, Noord-Amerika en Zuid-Oost Azië. Voor meer informatie: www.ortec.com.
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
NOOT VOOR DE REDACTIE
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Sjoukje Dijkstra, afdeling Marketing & PR van ORTEC, telefoon +31 (0)182 540 500, mobiel +31 (0)6 145 464 24 e-mail: sjoukje.dijkstra@ortec.com, www.ortec.com
Volg ORTEC ook op Twitter: www.Twitter.com/Ortec_Logistiek