Rotterdam, 10 november 2010 – Tijdens het NVB Jaarcongres, dat vandaag plaats vindt in congrescentrum Reehorst in Ede en waar zo’n 1100 deelnemers aanwezig zijn, lanceert uitgeverij Essentials de eerste digitale editie van haar vakblad Digitale Bibliotheek. Het is de opmaat naar een vrijwel volledig digitale uitgeverij.
Digitale Bibliotheek, vakblad voor informatiespecialisten in de bibliotheek, bestaat sinds maart 2009. Met ingang van 2011 verschijnt het vakblad in de vorm van een volwaardig digitaal magazine. Daarin zijn video- en audiofragmenten opgenomen, interactief beeldmateriaal en uiteraard hyperlinks naar externe bronnen. Het magazine kan worden gedownload vanaf de website van Essentials en als ipub-bestand op tablets zoals de iPad worden bekeken en gelezen. Die interactieve elementen zijn ook aanwezig in de pdf-versie die op laptop of desktop kan worden bekeken.
Om een beter en meer samenhangend informatieaanbod te realiseren voert Essentials nog meer veranderingen door. Naast Digitale Bibliotheek (DB) verschijnt ook het kennistechnologisch magazine Intellectueel Kapitaal (IK) digitaal. Er komt een gecombineerde website die het hart vormt van het multimediale aanbod. De frequentie van DB wordt verhoogd naar 1 x per maand. Die van IK blijft 7 x per jaar. Sociale media worden ingezet om informatie met de lezers te delen, ze te attenderen op belangrijk nieuws en nieuwe bijdragen op de website, ze te betrekken bij discussies etc. DB blijft vakinhoudelijke artikelen bieden voor informatiespecialisten zoals bibliothecarissen, maar zal tegelijkertijd meer ingaan op actuele ontwikkelingen, ruimte bieden voor opinie en waar nodig de discussie aanzwengelen. IK blijft aan de hand van themanummers de verdieping zoeken op het gebied van kennistechnologie, alsmede de gevolgen en de implicaties ervan. Nummers van beide uitgaven worden waar mogelijk gekoppeld aan een (kleinschalig) evenement, zoals een middagseminar, een netwerkbijeenkomst, een congres. De redacties van DB en IK worden uitgebreid en aangepast aan de nieuwe situatie. De redactie van DB wordt uitgebreid met Edwin Mijnsbergen (freelance informatiespecialist) en Erik Bouwer (Essentials), die de hoofdredactie overneemt van Karolien Selhorst (Vereniging Vlaamse Provincies). Karolien blijft deel uitmaken van de DB-redactie; zij zorgt ervoor dat DB haar blik ook op het buitenland gericht houdt. Wilma van den Brink (Hogeschool van Amsterdam) en Michel Wesseling (ISS) zullen de redactie van IK versterken. Henk Verbooy keert terug als hoofdredacteur. Zowel IK als DB zullen op redactioneel gebied samenwerken met verschillende contentpartners.
Over Essentials
Essentials is uitgever van onder meer kenniseconomisch magazine
Intellectueel Kapitaal (met kennistechnologie als hoofdonderwerp); en vakblad
Digitale Bibliotheek (over digitalisering in de bibliotheeksector). Essentials is ook de uitgever van Sourcingprofessional (over het uitbesteden van IT-, HR-, klantcontact-processen, knowledge process outsourcing en business process outsourcing). Verder realiseert Essentials vakbladen voor derden, is zij uitgever van boeken en organiseert zij congressen en workshops (eigen beheer, in company en voor derden). Essentials in Research verricht op eigen initiatief en in opdracht van derden onderzoek onder de doelgroepen die zij bedient. Essentials in Projects levert redactionele diensten op afroep. Hoogwaardige content staat centraal in het aanbod van Essentials.
Meer informatie is verkrijgbaar bij Henk Verbooy,
henkverbooy@essentials-media.nl of via 010-2053479.
www.essentials-media.nl