www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Datum: (16 jaar en 11 dagen geleden)

R&M houdt verantwoord ondernemen hoog in het vaandel

  • Eerste presentatie van maatschappelijke verantwoording van Zwitserse kabelfabrikant
  • R&M richt zich op kwaliteit en duurzaamheid
  • Meer stageplaatsen en minder CO2
Nieuwegein, mei 2010 – Reichle & De-Massari AG (R&M), de Zwitserse producent van netwerk-bekabeling, wil een voorbeeld zijn op het gebied van sociaal, ethisch en ecologisch-verantwoord ondernemen. Het internationaal opererende bedrijf publiceert voor de eerste maal in haar bestaan een rapport waarin men verantwoording aflegt over haar inspanningen met betrekking tot eerlijk zakendoen, haar maatschappelijke betrokkenheid en duurzaam produceren. Een en ander is vervat in een CSR (Corporate Social Responsibility) rapport, dat informatie verschaft over doelstellingen, normen en waarden voor management, werknemers, partners, klanten en het milieu. Eén van de maatregelen die R&M nam, is de CO2-uitstoot in haar hoofdkwartier in Wetzikon dit jaar met 30% te verminderen. R&M heeft daarnaast sinds 2008 het aantal leerwerkplekken in het hoofdkwartier verdubbeld. R&M wil de gezondheid en het welzijn van zijn 600 werknemers verbeteren en fors investeren in innovaties.

CEO Martin Reichle zegt: “Vanaf onze oprichting, 46 jaar geleden, hebben wij op voorbeeldige wijze zaken gedaan, bewust van onze verantwoordelijkheid en met oog voor de toekomst. Met dit CSR- rapport maken wij publiek wat wij gedaan hebben en nog zullen doen aan duurzaam ondernemen.” Met het uitgeven van een dergelijk CSR-rapport sluit het familiebedrijf zich aan bij grote, beursgenoteerde ondernemingen, die regelmatig verslag uitbrengen over hun inspanningen op het gebied van duurzaam ondernemen. R&M is hiermee pionier in zijn sector.

R&M is koploper binnen de kabelindustrie. Het lange termijnplan van het bedrijf strekt zich veel verder uit dan het ontwikkelen, fabriceren en leveren van producten. De leiding van het bedrijf richt zich even sterk op de economie als op ecologie en sociale betrokkenheid. R&M handelt overeenkomstig de publicatie van de Commissie Brundtland uit 1987, hierin staat de definitie van duurzaam ondernemen omschreven. Martin Reichle: “Het doel is operationele activiteiten te ontplooien waar iedereen voordeel van heeft.”

Het milieu zal er voordeel van hebben zodra R&M verhuist naar haar nieuwe hoofdkwartier in Wetzikon: de “R&M-CUBE“, waarin productie en logistiek centrum samen zijn ondergebracht. Het is één van de grootste en meest geavanceerde bedrijfscomplexen in Zwitserland, dat zich kenmerkt door gering energieverbruik. Het functioneert zonder gebruik te maken van fossiele

brandstoffen. Het nieuwe gebouw zal 30% minder koolstofdioxide (CO2 ) uitstoten dan vergelijkbare gebouwen met conventionele energievoorzieningen en verwarming. Onlangs heeft R&M zijn wereldwijde logistiek geoptimaliseerd. Zo behoeven goederen bijvoorbeeld maar één maal per week afgeleverd te worden. Dat scheelt een groot aantal vrachtautoritten.

In haar CSR-rapport verplicht R&M zich tot het voeren van een personeelsbeleid dat gebaseerd is op duurzame waarden met de nadruk op de belangen en kwaliteiten van de werknemers. Deze uitgangspunten leiden tot een grotere motivatie, tevredenheid en bereidheid tot innovaties. Eén van de aandachtspunten in het CSR-rapport is bevordering van de gezondheid door middel van een brede reeks aan activiteiten voor alle medewerkers wereldwijd. Het ziekteverzuim in de onderneming daalde in 2009 tot 1,7%.
In de vergaderkamers van het nieuwe hoofdkantoor worden hoge tafels geplaatst om een gezonde afwisseling van zit- en stahouding te bevorderen. Ervaring leert dat vergaderingen doelmatiger worden en ongeveer één derde korter duren als de deelnemers staan. Voor R&M is dat ook een voorbeeld van echte duurzaamheid in de praktijk.

R&M neemt bovendien haar sociale verantwoordelijkheid door het scheppen van meer leerwerkplekken binnen de onderneming. Sinds 2008 heeft R&M het aantal stage- en leerwerkplekken verdubbeld. Jonge mensen uit de omgeving van Zürich in Zwitserland hebben hiervan het meeste voordeel. Het aantal opleidingsplaatsen is 8%; dat is 2,3% hoger dan het Zwitserse gemiddelde.
Het CSR-rapport gaat uitgebreid in op de betrekkingen met toeleveranciers en partners. Die relaties kenmerken zich eveneens door kwaliteit, wederzijds respect en duurzaamheid.

Over R&M
Reichle & De-Massari AG (R&M) is een Zwitserse ontwikkelaar en producent van bekabelinginfrastructuren. Het bedrijf is in 30 landen actief met een eigen verkooporganisatie en levert complete bekabelingsystemen voor kantoren, woningen, telecombedrijven en industriële toepassingen, die door erkende installateurs worden gemonteerd en gecertificeerd. Met een omzet van SFr 192 miljoen in 2009 en wereldwijd 600 medewerkers, behoort R&M tot de top 500 bedrijven in Zwitserland.
Meer informatie is te vinden op: www.rdm.com of www.rdm.com/bnl

Voor meer informatie
Reichle & De-Massari
Gert-Jan Roozeboom, Sales Consultant Engineer
Telefoon 06 13 44 4794
e-mail: nld@rdm.com
NOOT VOOR DE REDACTIE
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met:
P&B Presscom
Telefoon: 0345 683544
e-mail: presscom@penb.nl

Verstreken tijd: 16 jaar en 11 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo PocketBook
Logo NTT DATA
Logo OneXillium
Logo myBrand
Logo Klearly
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Schneider Electric
Logo Reverse IT
Logo KnowBe4
Logo Zendure
Logo EPAM Systems
Logo Proofpoint
Logo Graduate Ventures
Logo Schneider Electric
Logo HCC
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103518 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17320 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlwww.whizpr.nlINFLUX PR