Donkere modus
PERSBERICHT NU AANLEVEREN
BEDRIJFSABONNEMENT
Volg ons op
x.com/ictberichten
IT BEDRIJVEN
GIDS
IT PR-BUREAU
GID
S
ZOEKEN
UPLOAD
TAGS
ALGEMEEN
Inloggen
Vaakst getagd:
Onderzoek
Personalia
Artificial intelligence (AI)
Cloud
Samenwerking
Overname
Cybersecurity
Financieel
Datacenter
Awards
Rapport
HR (Human Resource)
MKB
Low-code
Digitale transformatie
Microsoft
Internet of Things (IoT)
Groei
Schneider Electric
e-commerce
Innovatie
Gartner Magic Quadrant
Software-as-a-Service-(SaaS)
Start-up
Trends
Partnership
Kaspersky
ICT onderzoek
SAP
Duurzaam
Recent getagd:
BASE
Intelic
Defensie
Drones
BusinessCom
Groei
Managementstructuur
Personalia
Professionalisering
Portkey
Overname
Palo Alto Networks
Artificial intelligence (AI)
Microgrid
Solar Nederland
Schneider Electric
ilionx
Groeistrategie
Onegov Zaaksysteem
Microsoft-first
Overheid
Decos Technology Group
Congres Laadinfra
Laadinfrastructuur
RadarView
Disruptor
Xebia
Anthropic
Claude Opus
Samenwerking
Datum:
dinsdag 23 feb 2010 • 09:54
(16 jaar en 74 dagen geleden)
Bedrijf:
Unit4
PR:
Marcommit
UNIT4 rapporteert succesvol jaar met sterk laatste kwartaal
Internationale softwareproducent heeft positieve verwachting voor 2010
Sliedrecht, 23 februari 2010 -
UNIT4 heeft vandaag de financiële resultaten over 2009 bekend gemaakt. De internationale producent van bedrijfssoftware heeft een succesvol jaar achter de rug, ondanks de moeilijke marktomstandigheden. Het nettoresultaat verbeterde met 58 procent naar €19,4 miljoen, als gevolg van kostenmaatregelen. De totale omzet daalde met 4 procent naar €379,4
miljoen. Het laatste kwartaal van 2009 liet een sterke orderintake zien. In december bereikte UNIT4 voor het eerst in 2009 een groei in licenties (+10%).
In de Benelux, die 34% van de omzet van de groep uitmaakt, is de omzet met 3% (pro forma: 1%) gestegen naar €129 miljoen. Behalve Agresso Business World en CODA hadden de producten voor accountants- en administratiekantoren, salarisverwerking en de gezondheidszorg een belangrijk aandeel hierin.
Het wereldwijde zwakke economische klimaat had vooral invloed op de licentie-inkomsten. Beslissingstrajecten duurden langer vanwege de verminderde bereidwilligheid en middelen om te investeren. De totale omzet in licenties daalde over het hele jaar met 16 procent. Voor 2010 verwacht UNIT4 een stijgende licentieomzet, vooral in de private markt.
Een belangrijk initiatief in 2009 was de oprichting van FinancialForce.com samen met salesforce.com. In 2010 investeert UNIT4 verder in de sales en marketing van deze internationale online boekhoudoplossing. Zonder rekening te houden met de extra kosten in FinancialForce.com of eventuele overnames verwacht UNIT4 een autonome omzetgroei te realiseren van 4 tot 5 procent, naar circa €400 miljoen.
Edwin van Leeuwen, CFO van UNIT4: “In 2009 hebben we ons vooral gericht op interne maatregelen gericht op het bereiken van synergie.
De integratie tussen CODA en UNIT4 is voorspoedig verlopen. Met de huidige kostenstructuur staat de gehele organisatie er beter voor dan ooit. Voor 2010 zien we dan ook weer kansen op het gebied van acquisities. Bij deze acquisities zullen we ons vooral richten op groeimarkten en synergetische functionaliteit (waaronder HRM).”
De belangrijkste onderdelen uit de jaarcijfers:
• Totale omzet 2009 daalde met 4,0% naar €379,4 miljoen ( 2008: €393.6 miljoen)
• Inclusief reorganisatiekosten steeg de EBITDA met 7% naar een bedrag van €75,1 miljoen (2008: €70,1)
• De EBITDA-marge groeide naar een niveau van 19.8% (2008: 17.8%)
• Zonder reorganisatiekosten steeg de EBITDA met 12% naar €80,7 miljoen (2008: €72,0 miljoen)
• Zonder reorganisatiekosten steeg de EBITDA-marge naar 21,3% (2008: 18,3% miljoen)
• Het nettoresultaat verbeterde met 58% naar €19,4 miljoen (2008: €12,3 miljoen)
• Voor 2010 verwacht UNIT4 een autonome omzetgroei van 4 tot 5% naar circa €400 miljoen
Chris Ouwinga, CEO van Unit4 en Edwin Van Leeuwen, CFO van UNIT4 presenteren de resultaten via een webcast op 23 februari 2010 tussen 10.00 en 12.00 uur. Om deel te nemen aan de webcast, kunt u terecht op
http://www.unit4.com/Investors/financialinformation
.
Voor een gedetailleerde uitwerking van de jaarcijfers van UNIT4, kijk op www.unit4.com.
BERICHT VOOR DE REDACTIE
Over UNIT4
UNIT4 is een wereldwijde leverancier van bedrijfssoftware die eenvoudig is aan te passen, om dynamische organisaties te helpen profiteren van de mogelijkheden die veranderingen met zich meebrengen. UNIT4 staat voor een wereldwijde standaard voor bedrijfssoftware waarmee organisaties veranderingen eenvoudig, snel en effectief kunnen doorvoeren. Met kantoren in dertien Europese landen en zes landen daarbuiten en verkoopactiviteiten in verschillende andere landen, werd in 2009 een omzet gerealiseerd van 379.4 miljoen euro. Het bedrijft telt ongeveer 3450 werknemers en het hoofdkantoor is gevestigd in Sliedrecht.
UNIT4 biedt een breed portfolio van oplossingen voor verschillende markten, doelstellingen, technologieën en type organisaties, waaronder de financiële managementsoftware CODA en de flexibele ERP-oplossing Agresso Business World. Voor dienstverlenende organisaties is Agresso Business World breed erkend als bedrijfssoftwareoplossing met de laagste Total Cost of Change. Door zijn VITA-architectuur kunnen ook na de implementatie eenvoudig, snel en effectief veranderingen worden doorgevoerd, waardoor dynamische organisaties jaarlijks enorme kosten besparen aan externe IT-dienstverlening.
De CODA best-of-class financieel management, analyse- en business process- managementsoftware wordt gebruikt door (middel)grote organisaties over de hele wereld. Door de unieke LINK-architectuur kunnen financiële managers hun toepassing aanpassen aan veranderende behoeften, door andere bedrijfssystemen te koppelen of te veranderen en eenvoudig te integreren in CODA.
In de Benelux levert UNIT4 specifieke software voor verschillende sectoren, waaronder accountancy, banken en financiële dienstverlening, gezondheidszorg, groothandel en distributie, midden- en kleinbedrijf (mkb), onderwijs, publieke sector en zakelijke dienstverlening
Daarnaast levert UNIT4 oplossingen voor personeelsinformatie en salarisverwerking, business intelligence en diensten op het gebied van continuïteit en cloud computing.
Website:
http://www.unit4.nl
<
http://www.unit4.nl
>
Twitter:
http://www.twitter.com/UNIT4_NL
<
http://www.twitter.com/UNIT4_NL
>
Voor meer informatie kunt u kijken op
http://www.lewiswire.com/nl/lewiswire/UNIT4/c/384
of contact opnemen met LEWIS Global Public Relations:
Freek Janssen
Tel: +31 (0) 40 - 235 46 00
E-mail:
freekj@lewispr.com
www.lewispr.nl
Recent van Unit4
Scanmarket by Unit4 groeit in klanten en zet in op innovatie
Gemeente Tilburg vernieuwt financiële IT-infrastructuur met Unit4 ERPx
Van Weelde Shipping Group kiest Unit4 ERPx voor modernisering IT-omgeving
Vandaag gepubliceerd
Intelic komt met procurement-hub die Europese dronefabrikanten verbindt met ministeries van Defensie om soevereiniteit te versterken
BusinessCom versterkt managementstructuur als basis voor verdere groei en professionalisering
1 mei 2026 (3 dagen geleden)
Palo Alto Networks neemt Portkey over om de opkomst van AI agents te beveiligen
Solar Nederland optimaliseert energiegebruik met microgrid-oplossing van Schneider Electric
OneGov gaat verder onder de vleugels van Decos
Xebia uitgeroepen tot Disruptor in Avasant Benelux Digital Services RadarView 2026
TrendAI en Anthropic intensiveren samenwerking rond AI-gestuurde detectie van kwetsbaarheden en risicobeperking met Claude Opus 4.7
Congres Laadinfra Nederland 2026
Lees meer in het weekoverzicht
Dinsdag 23 feb 2010 • 09:54
Verstreken tijd: 16 jaar en 74 dagen
PR contact
Unit4 contact
+ 44 (0) 1423 537 837
www.unit4.com/nl
Spotlight
OneGov gaat verder onder de vleugels van Decos
Companial and Fênix announce strategic alliance to strengthen Business Central support in Brazil
Companial Expands to Brazil, Strengthening the Dynamics Ecosystem in LATAM
12Build lanceert vernieuwing in de pre-constructie
Bas Wevers Joins Key2XS Advisory Board
Stedin kiest voor Genesys Cloud CX en Frontline Solutions
Delta-N behaalt Microsoft Specialization voor Agentic DevOps met Azure en GitHub
Ergonomische muis de R-Go Waver — een ambidexter muis voor variërende gebruikers — nu op KICKSTARTER
Blastic toegetreden tot Kentico Accelerator Partner Program
Ron Tolido Joins the Advisory Board of Key2XS
Mitel introduceert high-end SIP-toestellen voor UCaaS - exclusief via BusinessCom
NetBoss verstevigt positie in offensive cybersecuritymarkt door overname ENDSenS
Cyemptive Launches The Umbrella FortressTM at RSAC 2026
RawWorks draait het recruitment proces volledig om door het bedrijf open te stellen voor buitenstaanders
Drukbedrijf lanceert een vernieuwd online platform voor het bestellen van drukwerk
BusinessCom versterkt managementstructuur als basis voor verdere groei en professionalisering
Analyseer Encrypted Dataverkeer met PCAP Wireshark 12 mei 2026
Bedrijven zoeken vaker zekerheid bij afhankelijkheid van softwareleveranciers
Stedin kiest voor Genesys Cloud CX en Frontline Solutions
Dit zijn de beste sim only providers in 2026 volgens onderzoek van Keuze.nl
Waarom steeds meer bedrijven hun cloudstrategie heroverwegen
Hoe technologie het interne transport in magazijnen fundamenteel verandert
Duurzame merkstrategie in de IT-sector: van digitaal denken naar tastbaar handelen
EcoVerum, spin-off van Data Tribes, geselecteerd voor Change 100 van meest impactvolle startups wereldwijd
Bereid je voor op de IoT- en security uitdagingen van morgen tijdens de MCS Smart Week of IoT
Onventis herstructureert zijn managementniveau en versterkt daarmee consequent de strategische focus op Artificial Intelligence (AI) en soevereiniteit
Peperduur ruimte-toilet van miljoenen faalt opnieuw tijdens maanmissie
Transfer.One maakt veilig documenten opvragen bij externen mogelijk
Onventis en Signicat sluiten strategisch partnerschap voor juridisch conforme e-handtekeningen
Networking4all introduceert X9 PKI TLS: De oplossing voor het verdwijnen van Client Authenticatie in publieke TLS-certificaten
Palo Alto Networks neemt Portkey over om de opkomst van AI agents te beveiligen
Solar Nederland optimaliseert energiegebruik met microgrid-oplossing van Schneider Electric
Xebia uitgeroepen tot Disruptor in Avasant Benelux Digital Services RadarView 2026
TrendAI en Anthropic intensiveren samenwerking rond AI-gestuurde detectie van kwetsbaarheden en risicobeperking met Claude Opus 4.7
Veeam wereldwijd nummer 1 in software voor dataprotectie
Descartes Systems Group neemt Idelic over
Huawei lanceert FusionSolar 9.0 Smart PV Solution in Europa
AWS kondigt nieuwe, speciaal ontwikkelde oplossingen en building blocks aan
Cadasto en Furore Conclusion bundelen krachten voor open en toekomstbestendige databeschikbaarheid in de zorg
Zscaler ThreatLabz: Ransomwaregroep ‘Payouts King’ vormt serieuze bedreiging voor enterprises
ANKER Innovations introduceert eigen AI-chip Thus™
Vertiv versterkt capaciteit voor vloeistofkoelsystemen met overname van Strategic Thermal Labs
Rijksuniversiteit Groningen: uitgestelde pakketbezorging verkleint Nederlandse bezorgvloot met ruim twintig procent
Graduate Ventures investeert in Fiducial: Delftse computer vision-software voor autonome drone-interceptie
Zzp-markt krimpt in eerste kwartaal 2026, AI-kennis wordt razendsnel nieuwe standaard