www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRINFLUX PRProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Datum: (16 jaar en 99 dagen geleden)
Bedrijf:

Nog veel onduidelijkheid over nieuw douane Export Control System

Meerderheid Nederlandse expediteurs en exporteurs stellen invoer ECS uit tot het laatste moment

Op 31 januari aanstaande treedt het Export Control System (ECS) volledig in werking. Dit systeem verplicht marktpartijen om de uitvoer van goederen naar landen buiten de Europese Unie elektronisch aan te geven bij de douane. Met de invoering van ECS verdwijnt de traditionele papierstroom, echter uit onderzoek van Kewill – gehouden onder douanedeclaranten en exportmanagers – blijkt dat er nog veel onduidelijkheid bestaat over het douanesysteem.

Het merendeel van de respondenten (85%) staat volledig achter de invoering van het systeem. De belangrijkste voordelen van ECS zijn volgens hen de tijdsbesparing, foutenreductie en goede controlemogelijkheden in het verwerken van de aangifteprocedures. Daarnaast wordt het aspect maatschappelijk verantwoord genoemd vanwege de enorme papierbesparing.

In veel EU-landen is de elektronische aangifte van uitvoer buiten Europa al sinds 1 juli 2009 verplicht. Echter, de Nederlandse douane heeft destijds besloten de invoering uit te stellen tot 31 januari 2010. Toch geeft 20 procent van de ondervraagden aan zo kort voor de invoering van ECS nog niet helemaal klaar te zijn hiervoor. Dit komt mede doordat organisaties onvoldoende gedetailleerd op de hoogte zijn van de nieuwe regelgeving.

Verder stelt 65 procent van de ondervraagden dat medewerkers vertrouwd zullen moeten raken met het systeem en dat vergt enige tijd. Slechts 19 procent geeft aan dat zij verwachten dat de invoering van ECS bij hen vlekkeloos zal verlopen.

Tot slot blijkt uit het onderzoek dat er over twee andere douanesystemen die binnen afzienbare termijn zullen worden ingevoerd – het EMCS (Excise Movement and Control System) voor accijnsgoederen en het Import Control System – ook onvoldoende bekend is. Meer dan de helft van de respondenten (56%) geeft aan nog te weinig te weten van deze nieuwe maatregelen.

“Het is opvallend dat veel logistieke bedrijven tot het laatste moment wachten met het vaststellen wat de invoering van nieuwe douanesystemen voor hun organisatie betekent”, aldus Dirk Donkers, marketing manager bij Kewill. “Voor de ontwikkelingen nu en in de nabije toekomst weten we dat wanneer de invoering op de juiste manier plaatsvindt, dit veel voordeel oplevert voor de logistieke sector.”

BERICHT VOOR DE REDACTIE

Altijd als eerste de laatste persberichten van Kewill via deze RSS-feed: www.octanewire.com/nl/rss.php?client=19

Over Kewill
Kewill levert software die mondiale handel en logistieke dienstverlening vereenvoudigt. Internationale opererende organisaties zien zich steeds vaker geconfronteerd met een toenemende complexiteit in hun supply chain. Vraagstukken als capaciteitsbeheersing, douane-afwikkeling, compliance, transport, opslag, financiën, informatie-uitwisseling en transparantie met andere schakels uit de keten spelen daarbij een belangrijke rol. Inefficiëntie in elk van deze gebieden leidt tot onnodige vertragingen en de daaruit vloeien hogere kosten voort.

Kewill heeft een complete suite van software oplossingen die het managen van zelfs de meest complexe supply chains vereenvoudigt. Met ruim 600 medewerkers wereldwijd en meer dan 35 jaar ervaring in WMS, TMS, expeditie, douane, data integratie, en service (retour) logistiek is Kewill een gerenommeerde en betrouwbare softwareleverancier voor distributeurs, expediteurs, transportbedrijven, 4PL’s, douaneagentschappen, fabrikanten, retailers en aanverwante instellingen die betrokken zijn bij de financiering de wereldhandel, zoals banken en verzekeraars.
Dagelijks managen meer dan 40.000 gebruikers wereldwijd hun supply chain activiteiten met de software van Kewill bij organisaties zoals Atlantic Forwarding, DHL, DSV, FedEx, General Electric, General Motors, Gondrand Group, HP, Jan de Rijk Logistics, Mazda, Nintendo, NSK Europe, Palm, Panalpina, Philips, Raben Logistics, Texas Instruments, TNT, UPS, en VAT Logistics.

Voor verdere persinformatie kunt u contact opnemen met OCTANE PR:
Tel: +31 (0)40 266 1130
E-mail: kewill@octanepr.com www.octanepr.nl

Verstreken tijd: 16 jaar en 99 dagen
Kewill contact  

+31 (0)78 6 12 37 44
infonl@kewill.com
www.kewill.nl

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Lumex
Logo alpha.one
Logo Palo Alto Networks
Logo Schneider Electric
Logo Xebia
Logo Trend Micro
Logo Veeam Software
Logo Descartes
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo Amazon Web Services
Logo Furore Conclusion
Logo Zscaler
Logo Anker Innovations
Logo Vertiv
Logo Wuunder
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103478 persberichten
7019 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17287 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euINFLUX PRwww.deepr.nl