Laren, 15 december 2009 – Kadenza, grootste Enterprise Intelligence specialist, presenteert de resultaten van het marktonderzoek dat werd uitgevoerd onder 600 initiatiefnemers en gebruikers van Business Intelligence (BI). Doel van het marktonderzoek was te achterhalen hoe organisaties geholpen kunnen worden om BI-projecten succesvoller te maken en in het bijzonder te inventariseren aan welke kennis het organisaties ontbreekt, die nodig is voor de optimale benuttig van BI. De respons was hoog, 57 procent. Het onderzoeksrapport is vanaf vandaag beschikbaar.
KennisbehoefteUit de resultaten blijkt dat 90 procent van de respondenten aanvullende kennis rond BI waardevol vindt voor de eigen organisatie. Als middel om dit te bereiken is vooral behoefte aan kennisdeling met andere gebruikers. Erik Leene, directeur van Kadenza: “De helft van de respondenten gaf aan dat ze kennis nodig hebben over hoe alignment binnen de organisatie bereikt kan worden. Dit is opmerkelijk, omdat het bereiken van alignment in de doelstellingen één van de eerste en belangrijkste stappen is in het succesvol maken van BI.” Daarnaast bleek uit de grote vraag om aanvullende kennis vanuit financiële afdelingen in het onderzoek, dat finance nog steeds het hart van de BI-omgeving is.
“Het marktonderzoek bevestigt onze visie dat er in BI-trajecten nog veel winst te behalen valt nadat de BI-systemen live zijn gegaan. BI wordt vaak geïntroduceerd om één versie van de waarheid te krijgen, maar in de praktijk komen bedrijven vaak niet verder dan het verzamelen van informatie en het maken van rapportages. Informatie wordt pas intelligence als die informatie strategisch inzicht verschaft. Er is dus nog voldoende ruimte om BI in Nederland succesvoller te maken. Als marktleider voelen we ons hiervoor verantwoordelijk en wij pakken deze handschoen dan ook zeer zeker op.”
Noot voor de redactie: Voor een interview over de onderzoeksresultaten of voor het ontvangen van het volledige onderzoeksrapport kunt u contact opnemen met Ellis Akkermans via
kadenza@marcommit.nl of 035-5822730.
Over KadenzaKadenza is de grootste onafhankelijk specialist op het gebied van Enterprise Intelligence. Het bedrijf levert oplossingen voor ondernemingen die over optimale bedrijfsinformatie willen beschikken om hun strategie, processen en resultaten te verbeteren. Het bedrijf doet dit vanuit haar drie disciplines BI en Datawarehousing, Financiële waarde Projecties en Planning & Control. Kadenza is partner van verschillende belangrijke leveranciers, zoals SAP Business Objects, IBM Cognos en Microsoft. Tevens ontwikkelde Kadenza zelf het DREAM intelligence platform voor de vastgoedmarkt.
Kadenza viert dit jaar haar eerste lustrum en in deze vijf jaar is het bedrijf uitgegroeid tot de grootste speler in haar vakgebied. Het bedrijf behoorde in 2008 tot de top 20 beste werkgevers van Nederland volgens het Intermediair beste werkgevers onderzoek en was in dat jaar tevens winnaar van de landelijke Young High Growth Awards. Kadenza is gevestigd in Laren (NH) en heeft 100 ervaren consultants in dienst. Meer informatie:
www.kadenza.nl.
Meer informatie:Marcommit PR
Ellis Akkermans
035 582 27 30
kadenza@marcommit.nl