www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlINFLUX PRProgressCommunications.eu

Volg ook via:
Datum: (17 jaar en 129 dagen geleden)
Bedrijf:

Ontvlechting bank- en verzekerings-activiteiten mogelijk prijsopdrijvend effect voor bedrijfsleven

24% van alle bedrijven heeft 1 of meer van haar schadeverzekeringen afgesloten bij de financiële instelling waar men tevens haar bankzaken heeft ondergebracht. Het verder ontmantelen van geïntegreerde bank- en verzekeringsprodukten zal volgens Heliview Research een prijsopdrijvend effect voor het bedrijfsleven inhouden.

ING groep heeft vorige week bekend gemaakt haar Bank- en verzekerings activiteiten te gaan splitsen middels verkoop van haar verzekeringsportefeuille. Evenals het destijds afstoten van de ASR verzekeringslabels door Fortis zou dit dienen te leiden tot een betere focus op de corebusiness van de bank. De vraag is wat het effect van deze beslissingen zal zijn op de strategie van bijvoorbeeld ABN Amro (samen met Delta Lloyd eigenaar van ABNAMRO verzekeringen) of SNS Bank als eigenaar van Reaal verzekeringen.

Duidelijk is dat de verzekeringsmarkt nog maar aan het begin staat van een aantal belangrijke verschuivingen. De cijfers spreken boekdelen: 24% van alle bedrijven heeft 1 of meer schadeverzekeringen afgesloten bij de financiële instelling waar men tevens haar bankzaken heeft ondergebracht. 5% heeft onder meer haar collectieve pensioenregeling bij haar thuisbank ondergebracht, 13% haar ziektenverzuimverzekeringen en 15% haar WIA-gat verzekeringen.

Naast het argument dat het onderbrengen van alle bank-en verzekeringszaken bij een en dezelfde financiële instelling een operationeel voordeel biedt (gemak en betere communicatie) geven managers binnen het bedrijfsleven tevens aan dat verzekeringen, rechtstreeks bij haar huisbank afgesloten een kostendrukkend effect heeft. Kortom: men ontvangt zowel een premievoordeel, als een korting op de rente van een eventueel afgesloten bedrijfskrediet omdat de bankzaken ook al bij deze instelling zijn ondergebracht. Dit schaalvoordeel gaat wegvallen op het moment dat deze 15% van het bedrijfsleven haar verzekeringen noodgedwongen dient onder te brengen bij een traditioneel verzekeringsbedrijf. Tenzij het bedrijfsleven het verkiest dit combivoordeel bij een financiële instelling te gaan halen waar dit zogenaamde Bank - Assurance model nog wel gevoerd wordt.

Een en ander blijkt uit de onderzoeken van Heliview Research: verzekeringsmonitor én Bancaire Diensten binnen de zakelijk markt dat Heliview Research uit Breda in 2009 heeft uitgevoerd. In de vervolgmeting van November aanstaande zal moeten blijken wat deze verwachte switchintentie voor de Bank- en verzekeringssector in de komende 12 maanden zal gaan betekenen.

Voor meer vragen over dit en het binnenkort uit te voeren onderzoek kunt u zich wenden tot:
Thanassis Vassiliadis
Heliview Research, Lage Mosten 1-5, 4822 NJ Breda, tel: 076-548 2000.

Bekijk ook eens onze website: www.heliview.nl.

Verstreken tijd: 17 jaar en 129 dagen
Heliview contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo Amazon Web Services
Logo Palo Alto Networks
Logo KnowBe4
Logo Dynatrace
Logo Lightspeed
Logo Databricks
Logo Databricks
Logo FlowQi
Logo Deel
Logo KnowBe4
Logo Customs Support Group
Logo Databricks
Logo The Stack
Logo Mollie
Logo Fujitsu Nederland
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103790 persberichten
7039 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17503 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlINFLUX PRINFLUX PR