Sogeti Nederland heeft in twee maanden tijd 1.100 werkplekken overgezet naar Windows 7. Dat is ongeveer de helft van het aantal werkplekken bij de ICT-dienstverlener. Hiermee is Sogeti op dit moment de grootste Windows 7 site in Nederland. Sogeti is een van de vier launchpartners van Microsoft in Nederland.
“Nadat Sogeti was gekozen als launchpartner, zijn we direct begonnen met de voorbereiding van de migratie naar Windows 7”, aldus Arjan Ham commercieel manager infrastructuur services van Sogeti. “Door onze kennis op het gebied van werkplekken en applicatiecomptabiliteit verliep het project vlot. Wij komen van een Vista omgeving met bitlocker en zijn moeiteloos gemigreerd naar Windows 7 met bitlocker.”
Bij de ontwikkeling van Windows 7 is rekening gehouden met de kritiek op de performance en hardware-eisen van voorganger Vista. De nieuwe versie is vooral makkelijker en sneller in het gebruik. Voor organisaties waar de huidige omgeving nog is gebaseerd op Windows XP of zelfs Windows 2000, loont overstappen, volgens Sogeti, de moeite. Zeker omdat het sentiment rond Windows 7 aanzienlijk positiever is dan dat van voorganger Windows Vista. Volgens een recent onderzoek van global provider IDC beweert 50% van de zakelijke ondernemingen tegen het einde van 2010 over te zijn naar Windows 7.
De migratie bij Sogeti verloopt in twee fasen. In de eerste ronde wordt de helft van de werkplekken één op één gemigreerd, wat betekent ‘Vista eruit’ en ‘Windows 7 erin’. In de tweede fase wordt een nieuw ontwerp gemaakt, waarbij onder andere een keuze gemaakt wordt ten aanzien van de nieuwe functionaliteit die Windows 7 biedt. Voorbeeld daarvan is Direct-Access waarbij gebruikers zonder een tussenstap als VPN altijd en overal kunnen werken. Daarnaast zal bitlocker-to-go worden ingezet, waarbij encryptie ook voor mobiele media toepasbaar is.
Sogeti en Microsoft zijn strategische partners op het gebied van infrastructuur. Bij een Windows migratie vragen applicaties de meeste aandacht. Sogeti is in juni 2008 tot één van de zes wereldwijde kampioenen op het gebied van applicatie compliancy benoemd. Sogeti begeleidt op dit moment al zes organisaties bij Windows 7 & Server 2008 R2 pilots.
Windows 7 is vanaf 22 oktober voor iedereen beschikbaar.
Over Sogeti Nederland B.V.
Sogeti is gespecialiseerd in het ontwerpen, bouwen, implementeren en beheren van ICT-oplossingen. Op het gebied van testen en architectuur nemen wij op de Nederlandse markt een dominante positie in. Sogeti levert met gepassioneerd ICT-vakmanschap een bijdrage aan het resultaat van haar opdrachtgevers. Wij streven daarbij naar hechte en langdurige relaties met opdrachtgevers. Hierdoor dragen de ICT-oplossingen van Sogeti structureel bij aan de strategische doelstellingen van klanten. Meer informatie over Sogeti is te vinden op sogeti.nl en op werkenbijsogeti.nl
Perscontact : Sogeti Nederland B.V. – Ruud Poels
Plaats/ Datum: Vianen – 7 oktober 2009
Telefoon : (31)6 523 15 633
Mail : ruud.poels@sogeti.nl