ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.deepr.nl
INFLUX PRProgressCommunications.euProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Datum: (17 jaar en 142 dagen geleden)
Bedrijf:

Firefox security-melding blijkt scareware-list

Cybercriminelen publiceren waarschuwingen over malware

G DATA Logo 2008 4CAmsterdam 22 september 2009 – G Data waarschuwt internetgebruikers voor valse Firefox security-meldingen. De nieuwste list wordt uitgevoerd met een trojaans paard, dat gebruikers, bij iedere URL die zij invoeren, automatisch leidt naar een gemanipuleerde website. Slachtoffers worden hier verleid om 'up-to-date antivirus software' te installeren. Er is hier echter geen sprake van legitieme antivirussoftware, maar van een nepproduct, ook wel scareware genoemd. G Data SecurityLab experts raden internetters momenteel af om de sites stopmalwaredomains.com, defenderpageblock.com, adwaredomainlist.com en browserliveprotection.com te bezoeken.

"We zien een enorme toename van nepantivirussoftware. Scareware is in de laatste maanden één van de meest winstgevende producten van de digitale onderwereld geworden. Deze laatste tactiek is extreem kwaadaardig, omdat zij zich voordoet als een Firefox security-melding. In het meest gunstige geval koopt de argeloze internetter alleen waardeloze software. Maar in het ergste geval bevat de software ook malware, die infecties kan veroorzaken en creditcardgegevens en andere waardevolle informatie van de pc kan stelen.” aldus Ralf Benzmüller, Hoofd van het G Data SecurityLab.

Screenshot 1: Valse Firefox-melding


Screenshot 2: Echte Firefox-melding


Hoe het werkt
Online criminelen gebruiken vooraf trojaanse paarden om alle adressen die in de browser worden ingevoerd te manipuleren. Zo komen gebruikers altijd op domeinen terecht waar de valse security-melding getoond wordt. Deze melding vertelt de gebruiker dat de website die hij probeert te bereiken mogelijk malware bevat. Er wordt geadviseerd om een speciale beveiligingssoftware te installeren.

Wie deze valse melding gelooft en op de knop "Get security software" in de melding klikt, wordt naar de website geleid waar het product "Personal Antivirus" te koop wordt aangeboden. Dit product is echter volledig waardeloos. Overigens beschermen de producten van G Data gebruikers tegen deze list: G Data’s http-scan voorkomt dat de gemanipuleerde site wordt bereikt.

Screenshot 2: Scareware for sale


Beveiligingssoftware en besturingssysteem up-to-date houden.
Naast het installeren van een échte bescherming tegen malware, adviseert G Data alle pc-bezitters om hun besturingssysteem en alle software die zij gebruiken altijd up-to-date te houden met updates. Niet-gepatchte beveiligingslekken vormen de perfecte toegang voor malware.

Over G Data Security
G Data Software AG is een innovatief en snel groeiend softwarebedrijf dat zich voornamelijk richt op IT-veiligheidsoplossingen. Als specialist voor internetveiligheid en pionier op het gebied van virusbescherming ontwikkelde het in 1985 opgerichtte bedrijf al meer dan 20 jaar geleden het eerste antivirus-programma. Sinds vijf jaar heeft geen enkel andere Europese fabrikant van security-software meer nationale en internationale testoverwinningen behaald en onderscheidingen ontvangen dan G Data. Als kwaliteitsleider verenigt G Data in zijn producten de beste veiligheidstechnologieën ter wereld. Voorbeelden hiervan zijn de DoubleScan-technologie met twee onafhankelijke virusscanners of de realtime bescherming OutbreakShield. Het productassortiment van G Data Security omvat beveiligingsoplossingen voor eindgebruikers, MKB en grote bedrijven. G Data Security-oplossingen zijn tot nu toe in meer dan 30 landen wereldwijd verkrijgbaar. Het bedrijf is in Bochum (Duitsland) gevestigd.

Meer informatie is te vinden op www.gdata.nl.

***

Meer informatie over G Data
Edelman
Ellen Bruens
T +31 (0) 20 30 10 980
E Ellen.bruens@edelman.com

Verstreken tijd: 17 jaar en 142 dagen
G Data Securit.. contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Veeam Software
Logo Descartes
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo Amazon Web Services
Logo Furore Conclusion
Logo Zscaler
Logo Anker Innovations
Logo Vertiv
Logo Wuunder
Logo Graduate Ventures
Logo HeadFirst Group
Logo Fujitsu Nederland
Logo Keepit
Logo HCC
Logo PARKSIDE
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103465 persberichten
7019 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17279 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.deepr.nl
INFLUX PRINFLUX PRINFLUX PR