Amsterdam, 1 september 2009 – Het zelf organiseren en beheren van conference calls wordt voor organisaties nu nog aantrekkelijker met Interaction Conference 3.0 van Interactive Intelligence. In deze nieuwste versie kunnen conferentiegesprekken eenvoudig worden ingepland, opgenomen en gerapporteerd. De uitgangspunten van Interaction Conference 3.0 blijven gehandhaafd: kostenreductie, flexibiliteit en eenvoud in gebruik.
“Met dit product zijn geen externe partijen meer nodig en zijn organisaties flexibel in het organiseren van conference calls met ieder gewenst aantal deelnemers,” aldus Jos Mols van Interactive Intelligence in Nederland. “Grote voordelen zijn dat je niet meer per minuut betaalt en dat je conference calls op ieder gewenst tijdstip kunt plannen. Interaction Conference heeft bovendien een gratis integratie met Microsoft Outlook, zodat conference calls kunnen worden ingepland vanuit een Outlook meeting request. Inbelnummers en inlogcodes worden dan automatisch aangemaakt en meegestuurd met de uitnodiging.”
Desgewenst kunnen deelnemers een conference call opnemen zonder dat daarvoor speciale hardware of software nodig is. Daarnaast hebben de eindgebruikers alle beheermogelijkheden waaronder deelnemers in de wacht of op mute zetten of hun verbinding verbreken. Voor de beheerder van conference calls is er een monitoring interface met een overzicht van alle actieve conference calls en de gebruikte en beschikbare resources. Via een browser kunnen rapporten worden aangemaakt om de kosten eventueel te verdelen over afdelingen, groepen of individuele werknemers.
Interaction Conference(TM) is gebaseerd op het zakelijke IP-communicatieplatform van Interactive Intelligence en kan worden ingezet als stand alone product of in combinatie met de alles-in-één IP-communicatie softwaresuite van Interactive Intelligence.
De prijsstelling van Interaction Conference is gebaseerd op een enkele serverlicentie en biedt onbeperkte schaalbaarheid op basis van een aantal poorten. Het product is zeer geschikt voor middelgrote en grote organisaties, ook als de werknemers hiervan verspreid zijn over verschillende, internationale, locaties of wellicht zelfs mobiel werken.
Interaction Conference(TM) is per direct beschikbaar via het partnerkanaal van Interactive Intelligence. Zie voor meer informatie over het product:
www.inin.com/ProductSolutions/Pages/Interaction-Conference.aspx.
---
Over Interactive Intelligence
Interactive Intelligence Inc. (Nasdaq: ININ) levert zeer innovatieve software en services voor contactcenters en zakelijke IP-telefonie, onder andere op het gebied van contactcenter automatisering, customer self service en unified messaging. Wereldwijd zijn meer dan 3000 organisaties klant van Interactive Intelligence, waarvan ruim 100 in Nederland. Het bedrijf staar gepositioneerd in het leaders quadrant in het Gartner 2008 Contact Center Infrastructure, worldwide Magic Quadrant rapport.
Interactive Intelligence is opgericht in 1994 en heeft wereldwijd meer dan 3000 klanten, ongeveer 600 werknemers, 5 regionale hoofdkantoren en een groot aantal verkoopkantoren. Het Benelux-kantoor is gevestigd in Amsterdam.
www.inin.com.
Contact
Ingrid Wong, Marketing Manager Benelux
Tel: 020-6500073
ingrid.wong@inin.com