- Sterke cashflow-ontwikkeling met daarnaast margeverbetering door kostenreductie
- Totale omzet daalt met 2% naar €187,1 miljoen (H1 2008: €190,5 miljoen)
- Aandeel recurring (contracten) omzet stijgt van 42% naar 47%
- EBITDA exclusief reorganisatiekosten stijgt met 6% naar €34,0 miljoen (H1 2008: €32,1 miljoen)
- EBITDA daalt door reorganisatiekosten met 5% naar €28,8 miljoen (H1 2008: €30,4 miljoen)
- Nettowinst daalt door negatieve (IAS 39) waardering van interest derivaten (-/- €6,4 miljoen)
- EBITDA-marge exclusief reorganisatiekosten stijgt naar 18,2%
- Sterke operationele cashflow-ontwikkeling door effectief werkkapitaal-beheer: + €47,7 miljoen (H1 2008: + €30,8 miljoen)
Sliedrecht, 27 augustus 2009 - Unit 4 Agresso NV heeft vandaag de resultaten bekend gemaakt over het half jaar dat eindigde op 30 juni 2009. Ondanks de aanhoudende economische onzekerheid blijft Unit 4 Agresso NV vooruitgang boeken en zijn de resultaten in lijn met de verwachtingen.
De missie in 2009 was het verbeteren van de efficiëntie van de organisatie (kostenreductie) en de focus op cash management door middel van werkkapitaal beheer. Vooral dit laatste heeft in de eerste helft van 2009 een sterke verbetering van de operationele cash flow gegeven. De operationele cashflow in de eerste helft van 2009 bedroeg €47,7 miljoen (€30,8 miljoen in de eerste helft van 2008). Door nog intensievere aandacht aan de cashflow (debiteurenbeheer en facturering) te besteden wist Unit 4 Agresso het werkkapitaal met €29,5 miljoen te verbeteren, ondanks de effecten van de recessie.
Het wereldwijde zwakke economische klimaat had vooral invloed op de licentie-inkomsten. Ondanks dat veel bedrijven interesse tonen in efficiënte bedrijfssoftware – niet in het minst vanwege de veranderingen die zij de laatste tijd hebben doorgemaakt – duren beslissingstrajecten langer vanwege de verminderde bereidwilligheid om momenteel te investeren. De licentie-inkomsten daalden met 21%.
Een positief aspect was dat de licentie-inkomsten in juni sterk waren, niet alleen voor Agresso Business World maar ook de CODA-producten en het Benelux-assortiment.
De CODA- en Agresso-producten bieden elk specifieke voordelen voor specifieke doelgroepen. Het delen van middelen en kennis werpt zijn vruchten af. In 2009 heeft dit al tot meer synergie geleid. In 2009 werd verder gewerkt aan een stapsgewijze integratie van beide organisaties door vermindering van de centrale kantoorkosten bij CODA en door integratie van verkoopactiviteiten in diverse landen. Doordat het bestaande ontwikkelteam gebruik kon maken van beschikbare middelen in het Spaanse R&D-centrum van Unit 4 Agresso, kan het nieuwe SaaS-product CODA 2go kostenefficiënt op de markt gebracht worden.
De totale omzet daalde echter slechts met 2% (pro forma: 4%) door opnieuw een sterke stijging van de contractenomzet. De omzet uit contracten (onderhoud en abonnementen/SaaS) steeg met 11% naar een niveau van €88,2 miljoen (H1 2008: €79,7 miljoen) en het aandeel van de contractenomzet in de totale omzet steeg naar 47% (H1 2008: 42%). Belangrijk hierbij was dat er weinig verloop of faillissementen van bestaande klanten te constateren viel, het verloop van klanten bleef onverminderd zeer laag en was beneden 3%.
Unit 4 Agresso’s CEO Chris Ouwinga: “In de eerste helft van 2009 hebben we versneld synergie-voordelen behaald en daar waar nodig de kostenniveaus aangepast naar de huidige economische omstandigheden. Door onze relatief flexibele kostenstructuur hebben we bewezen slagvaardig te zijn in zwakke economische omstandigheden. We hebben verder gezien dat de integratie tussen CODA en Unit 4 Agresso voorspoedig is verlopen. Belangrijk aandachtsgebied in de afgelopen periode – naast natuurlijk het helpen en begeleiden van onze klanten – was de focus op het genereren van zoveel mogelijk cashmiddelen. Ons doel is om de lening zo spoedig mogelijk af te bouwen, want dit economische klimaat geeft niet alleen bedreigingen maar zeker ook kansen. Zo zijn we met CODA 2go, ons internationale SaaS-product, bezig om een professionele organisatie in de US op te zetten. In de eerste helft van 2009 hebben we hiervoor meer dan 1 miljoen kosten gemaakt. Daarnaast hebben we gezien dat schaalgrootte en consolidatie belangrijke voordelen opleveren ten aanzien van efficiëntie. Met het huidige product portfolio zien we voldoende kansen voor verdere expansie, zowel in de publieke als de private sector.”
Voor een gedetailleerde uitwerking van de halfjaarcijfers van Unit 4 Agresso, bezoek
www.unit4agresso.nl/250_nieuwsarchief/2859-news_unit-4-agresso-maakt-resultaat-eerste-helft-2009-bekend.aspx BERICHT VOOR DE REDACTIE
Over Unit 4 Agresso
Unit 4 Agresso is een toonaangevende internationale producent van bedrijfssoftware voor bedrijven en instellingen. Met vestigingen in 14 Europese landen, vijf landen buiten Europa en verkoopactiviteiten in diverse andere landen werd in 2008 een omzet van € 394 miljoen gerealiseerd. Het hoofdkantoor staat in Sliedrecht, Nederland. Unit 4 Agresso had aan het van eind 2008 3.537 medewerkers in dienst. De aandelen worden verhandeld op Euronext Amsterdam (Symbool: U4AGR).
Over CODA
CODA ontwikkelt en implementeert Financiële Management Systemen om organisaties te helpen met het stroomlijnen en automatiseren van hun financiële processen. Compleet van boekhouding en inkoop tot aan rapportage en analyse.
CODA-applicaties werken stand-alone en uiteraard ook met elkaar. Tot in de perfectie. Ze integreren met andere operationele systemen om maximaal te profiteren van uw bredere IT investering. Alle applicaties worden ondersteund door deskundige consultancy, trainingen en support en uitgevoerd door teams met ervaren boekhouders, business analisten en technisch specialisten.
De CODA Group werd opgericht in de UK in 1979 en werkt met ruim 600 medewerkers en kantoren over de hele wereld aan lokale verkoop, service en support. 2.600 middelgrote en grote organisaties profiteren van CODA en optimaliseren de financiële functie binnen hun organisatie. CODA is onderdeel van Unit 4 Agresso NV. De groep levert internationaal business software oplossingen en heeft haar hoofdkantoor in Nederland.
Voor meer informatie, kijk op:
www.coda.nl Voor meer informatie en een gedetailleerde uitwerking van de jaarcijfers kunt u kijken op
www.lewiswire.com/nl/lewiswire/Unit-4-Agresso/Unit-4-Agresso-maakt-resultaat-eerste-helft-2009-bekend/n/5497 of contact opnemen met LEWIS Global Public Relations:
Freek Janssen
Tel: +31 (0) 40 - 235 46 00
Email:
freekj@lewispr.com Web:
www.lewispr.nl Altijd als eerste de laatste persberichten van Unit 4 Agresso via deze RSS-feed:
www.lewiswire.com/nl/lewiswire/Unit-4-Agresso/c/384