www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Datum: (17 jaar en 48 dagen geleden)
Bedrijf:

Vakantie alert: Zon, zee en… online diefstal

Toeristen gewaarschuwd voor gevaren van draadloze netwerken en internetcafés

Amsterdam, 7 juli 2009 – Het aantal mobiele computers groeit constant. Vooral de netbookmarkt profiteert van deze ontwikkeling. De lage aanschafprijs van de kleine minilaptops en de mogelijkheid om waar en wanneer je maar wilt het internet op te gaan, maken ze erg interessant voor toeristen. Beveiligingsexpert G Data waarschuwt voor het zomaar inloggen op internet tijdens de reis en op de vakantiebestemming. Vaak wordt pas na de vakantie duidelijk dat die handige en goedkope internetverbinding op het vliegveld of het vakantieadres een val van cybercriminelen is om al je persoonlijke gegevens te ontfutselen.

Veel netbooks niet beveiligd
“Probleem met netbooks is de virusbeveiliging, veel gebruikers nemen niet de moeite om een hoogwaardige antivirusoplossing te installeren en surfen onbeveiligd tegen aanvallen,” aldus Ralf Benzmüller, manager van het G Data Security Lab.

Trap niet in de val: kijk uit met WLANs en internetcafés
Een niet beveiligd netbook is niet het enige gevaar. Ook gebruik van gratis draadloos internet (WLANs) en computers in internetcafés kan je vakantieplezier behoorlijk verpesten. “Criminelen bieden vaak een gratis internetverbinding aan. Op deze manier kunnen ze met elk mailtje dat verstuurd wordt als het ware over je schouder meekijken,” waarschuwt Ralf Benzmuller. “Het bekijken van je bankrekening of spullen bestellen met je creditcard kan je een aardige kater geven bij terugkomst. We raden dan ook aan om geen gebruik te maken van gratis (onbeveiligd) draadloos internet.”

Beveiligingspakket op USB-stick
Speciaal voor netbook-gebruikers brengt G Data nu de G Data InternetSecurity voor minilaptops op usb-stick uit, zodat ook zij goed beveiligd het internet op kunnen.

Beveiligd op reis – de zes veilige tips
  1. Ga niet online winkelen of bankieren op een publieke computer, als je in een internetcafé bent of als je gebruik maakt van gratis draadloos internet.
  2. Als je dit toch doet, verwijder altijd al je tijdelijke internetbestanden, geschiedenis en cookies.
  3. Log altijd uit, anders kunnen anderen verder internetten op jouw account.
  4. Open een tijdelijk e-mailadres, bijvoorbeeld bij Hotmail.com of Gmail.com voor het versturen van berichten naar het thuisfront vanaf je vakantieadres. Als je gegevens gestolen worden, dan kunnen cybercriminelen niet bij al je e-mails.
  5. Veel programma’s zoals internetbrowsers en e-mailprogramma’s, kun je ook opstarten vanaf een usb-stick. Je hoeft dan niets te installeren en je weet zeker dat er niet mee gesjoemeld is. Je kan dit soort programma’s bijvoorbeeld downloaden op www.portableapps.com.
  6. Als alternatief voor draadloos internet (WLAN) kun je ook gebruiken maken van mobiel internet. Dit kan met een speciale UMTS-kaart. De kosten hiervoor zijn per 1 juli binnen Europa verlaagd, maar er zit nog steeds een fors prijskaartje aan: € 1,20 per MB. Je loopt echter wel een stuk minder risico.
Over G Data Security
G Data Security is een specialist in internetbeveiliging en een pionier op het gebied van virusbescherming. G Data ontwikkelde ruim 20 jaar geleden al zijn eerste antivirusprogramma. Geen enkele andere Europese beveiligingsleverancier heeft de afgelopen vijf jaar meer nationale en internationale testoverwinningen geboekt dan G Data. Zo won G Data in 2007 en 2008 in Nederland onder meer tests van de Consumentenbond (Beste Koop) en van computerblad PCM (Beste Koop en Beste Product).

Als kwaliteitsleider combineert G Data de beste beveiligingstechnologieën ter wereld in zijn producten. Voorbeelden hiervan zijn de DoubleScan-technologie met twee onafhankelijke virusscanners of de real time beveiliging van het OutbreakShield. De productportfolio van G Data Security omvat beveiligingsoplossingen voor eindgebruikers, middelgrote en grote ondernemingen.

G Data beveiligingsoplossingen zijn beschikbaar in de VS, Japan, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Italië, Spanje, Canada, Polen, Korea, Nederland, België, Oostenrijk, Zwitserland, Hongarije en Luxemburg. Het hoofdkantoor van het bedrijf is gevestigd in Bochum (Duitsland).

Meer informatie is te vinden op www.gdata.nl.



Meer informatie over G Data

Edelman
Margriet de Ruijter / Ellen Bruens
T +31 (0) 20 30 10 980
E Margriet.deruijter@edelman.com / Ellen.bruens@edelman.com

G Data
Thorsten Urbanski
T +49 (0) 234 9762 239
E Thorsten.urbanski@gdata.de

Verstreken tijd: 17 jaar en 48 dagen
G Data Securit.. contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Victoria ID
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Infoblox
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
Logo Geotab
Logo KnowBe4
Logo reichelt elektronik
Logo Odin Groep
Logo Becky.works
Logo Veeam Software
Logo Veeam Software
Logo Incubeta
Logo Palo Alto Networks
Logo NetApp
Logo Red Hat
Logo PocketBook
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103547 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17340 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRProgressCommunications.euProgressCommunications.eu