
Sigmax Mobile Solutions en ORTEC bundelen hun krachten en sluiten een partnerschap op het gebied van mobiele planning en ‘werkbon-plus’. De mobiele ‘werkbon-plus’ van Sigmax vormt een perfecte aanvulling op ORTEC’s oplossingen voor service-, personeels- en productieplanning. Hiermee ontstaat een totaaloplossing waarmee processen in verschillende bedrijfstakken geoptimaliseerd kunnen worden.
Field Service HealthcheckHet partnerschap tussen Sigmax en ORTEC formaliseert de bestaande nauwe samenwerking tussen beide partijen. “Het draait om het uitwisselen van kennis en expertise”, zegt Reinier Morra van Sigmax. “We vullen elkaar goed aan. ORTEC als de specialisten in planning en Sigmax in mobiele oplossingen. Ook delen we dezelfde werkwijze en hechten we grote waarde aan de wensen van de klant. Optimaal plannen en mobiel werken is immers voor elke organisatie anders. Om die reden hebben we een werkboek ontwikkeld met een ‘Field Service Health Check’. Hiermee brengen we veel voorkomende uitdagingen, waar bedrijven met buitendienstmedewerkers voor staan, voor het voetlicht.
Met het partnerschap garanderen we onze klanten een naadloze koppeling tussen beide systemen. Uiteraard blijven we nieuwe mogelijkheden zoeken om het beste van twee specialiteiten met elkaar te combineren. Dat is de gezamenlijke uitdaging die Sigmax en ORTEC graag aangaan.”
Kortere beslistijden en tijdsbesparingDe afgelopen jaren hebben Sigmax en ORTEC de handen al meer dan eens ineen geslagen voor gezamenlijke klantprojecten, waaronder oplossingen voor Saval en VolkerRail. In praktijk heeft de gezamenlijke oplossing op het gebied van mobiele planning en werkbonnen, bewezen dat kortere beslistijden tussen planning en buitendienstmedewerkers ontstaan. En dat levert een tijdsbesparing op. Martijn Sol, Industry Director van ORTEC, licht toe: “Bij Saval, de specialist in brandbeveiliging en producent van brandblussers, controleren 70 monteurs dagelijks brandblusapparatuur. De monteur van Saval is uitgerust met een PDA met ‘werkbon-plus’ functie. De PDA informeert hem over de dagelijkse planning. Hij gaat hiermee goed uitgerust op pad met alle juiste informatie bij de hand. De PDA toont hem bijvoorbeeld de optimale looproute in grote gebouwen . Na de controle weet de monteur via de handcomputer welke apparaten hij moet repareren en welke materialen hij hiervoor nodig heeft. Heen en weer lopen naar de auto voor een vergeten onderdeel is dus verleden tijd.”
Het inplannen van monteurs door de backoffice gaat via ORTEC’s planningoplossing waarmee diverse planscenario’s doorberekend kunnen worden. Het nemen van beslissingen bij een acute wijziging van de planning gaat hierdoor makkelijker en zorgt voor kortere beslistijden en meer ‘rust’ in de planning. De PDA geeft alle wijzigingen direct door aan de monteur. Reinier Morra en Martijn Sol zijn het over een ding roerend eens: “Onze samenwerking biedt een ideale oplossing waarmee bedrijven hun werk-, bedrijfs- en productieprocessen kunnen optimaliseren.”
Over ORTECORTEC is een van de grootste aanbieders van geavanceerde softwareoplossingen en consultancydiensten voor planning en optimalisatie. De ORTEC producten en diensten leiden tot optimale rit- en routeplanning, belading van voertuigen en pallets, personeelsinzet, vraagvoorspelling en logistieke netwerkplanning. ORTEC biedt zowel stand-alone, alsook maatwerk en SAP®-gecertificeerde oplossingen, ondersteund door strategische partners. ORTEC heeft meer dan 1250 klanten wereldwijd, 700 werknemers en verschillende kantoren in Europa, Noord-Amerika en de Aziatisch-Pacifische regio.
Over Sigmax Mobile SolutionsSigmax Mobile Solutions heeft jarenlange ervaring met het realiseren van mobiele oplossingen voor organisaties. Tot de klantenkring behoren bedrijven als Arcadis, Bosch en Connexxion. De oplossingen van Sigmax Mobile Solutions worden internationaal erkend en zijn al meerdere malen bekroond met (internationale) prijzen.
Voor meer informatie:
www.sigmaxmobile.comORTEC en Sigmax aanwezig op Heliview FieldserviceORTEC en Sigmax zijn vandaag aanwezig op Heliview Fieldservice in Ede (Reehorst), een landelijke studiedag voor Service Managers. Heliview wordt dit jaar voor de zesde keer gehouden. Dit jaar staat het thema ‘Innovatie’ centraal.
NOOT VOOR DE REDACTIEVoor meer informatie kunt u contact opnemen met Sjoukje Dijkstra, afdeling Marketing & PR van ORTEC, telefoon +31 (0)182 540 500, mobiel +31 (0)6 145 464 24 e-mail:
sjoukje.dijkstra@ortec.com, www.ortec.com
Of
Inès Nijman, Marketing Manager, Sigmax Mobile Solutions, telefoon +31 (0)53 480 31 20, e-mail
i.nijman@sigmaxmobile.com, www.sigmaxmobile.com